ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט ממשיכה לחנך את הנוער 

מיקרוסופט ממשיכה לחנך את הנוער

 
 
מערכת חיים ברשת

תקיים בפעם השניה את "היום הלאומי לאינטרנט בטוח" לכחצי מליון תלמידים והוריהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"היום הלאומי לאינטרנט בטוח" יתקיים השנה ב-7 במרץ ויהיה שיאו של שבוע פעילות המתקיים בכל מוסדות החינוך במגזרים השונים ברחבי הארץ. האירוע נועד להעלות את המודעות האישית והציבורית לגלישה בטוחה ברשת, תוך לימוד הסכנות ודרכי המנע המסייעים בהתמודדות עמן.

האירוע, המתקיים זו השנה השנייה ברציפות, הוא יוזמה משותפת של מיקרוסופט ישראל יחד עם משרד החינוך, משטרת ישראל, משרד האוצר, smile אינטרנט זהב, צה"ל, איגוד האינטרנט הישראלי, עמותת תפוח, להבה וגופים ציבוריים נוספים. באירוע המרכזי ישתתפו שר החינוך, מר מאיר שטרית, נשיא מיקרוסופט אירופה, ניל הלווי, ניצב משה מזרחי ובכירים נוספים מן המשטרה, צה"ל ומשרד החינוך.
 

"נתונים מפחידים"

אירועי היום הלאומי לאינטרנט בטוח יכללו הדרכות ודיונים כיתתיים תוך הסתייעות במגוון שעורים וירטואליים ברשת בהשתתפות חצי מליון תלמידים, מכאלפיים בתי ספר יסודיים. כמו כן, יתקיימו סדנאות מעשיות להתמודדות עם סכנות הגלישה באינטרנט ב-80 מרכזי מפעל הפיס ברחבי הארץ בהם ישתתפו כעשרת אלפים תלמידי חטיבות ביניים.

אגף הקהילה והמשמר האזרחי של המשטרה יקצה כאלף שוטרים שיסייעו בהדרכות לתלמידים. כמו כן, יסייעו בהדרכות עובדי החברות המסחריות (מיקרוסופט ואינטרנט זהב).

לדברי מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, דני ימין: " השנה שחלפה מאז היום הלאומי הראשון רק העצימה את חיוניותו של החינוך לגלישה נכונה ואחראית באינטרנט. הסוס הטרויאני ותופעות שליליות רבות אחרות שהתגלו השנה, הם איומים ממשיים ומתעצמים שניתן להתגונן בפניהם".

לדברי מנכ"ל smile-אינטרנט זהב, אלי הולצמן: "הנתונים לגבי חשיפת ילדים לאיומים ברשת האינטרנט מפחידים. על פי דוח של National Children’s Homes report שיעור פורנוגרפיית הילדים ברשת עלתה מאז שנת 98 בכ-1500 אחוז. מחקר נוסף מצביע על כך כי אחד מכל חמישה ילדים שביקר בחדרי צ'ט קיבל פניה מפדופיל. נתונים אלה מחייבים פעולה חינוכית אקטיבית, תוך שילוב של כלים טכנולוגיים מתקדמים, על מנת להבטיח כי ילדים ובני נוער יגלשו באינטרנט בבטיחות".
 

סדנאות להורים

השנה יתקיימו לראשונה גם סדנאות מיוחדות להורים, בהן הם ילמדו ההורים לזהות מוקדי סכנות לילדים ברשת, להכיר את מגוון אמצעי הסיוע והייעוץ הפסיכולוגי, וכן את מגוון אמצעי ההגנה העומדים לרשותם לזיהוי וחסימת אתרים עוינים. הסדנאות יתקיימו ב-30 ישובים ברחבי הארץ במרכזי מפעל הפיס על ידי מדריכי עמותת תפוח, בשיתוף איגוד האינטרנט הישראלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by