ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מצעד החיים (ברשת) 

מצעד החיים (ברשת)

 
 
אחי רז ודביר וולק

הרפתקת התמימות המוסיקלית "מומה", מנסה לתת את הטאץ' האלטרנטיווי החיוני כל כך, גם לאי האחרון שנותר בתולי, משעמם וחסר עניין גם בעידן האינטרנט: המצעד העברי השנתי. הגולשים המגניבים ישמעו, ידרגו ויקבעו. הלוואי וזה יצליח להם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין צורך בבול, אבל כדאי קצת טעם
 אין צורך בבול, אבל כדאי קצת טעם   
כמו ילדה שמנה מדי שכופה על צה"ל לגייס אותה לשורותיו, כך גם ל"מומה" קשה לנו ללעוג. המשימה שלקחו על עצמם - הקמת פורטל מוסיקלי מושקע ואיכותי, עבור מעט מדי אנשים שאיכפת להם מזה - ראויה לכל כך הרבה הערכה, עד שנדמה כי צחוק אחד עליהם, יהיה הצחוק האחרון שלנו כחברה מוסרית מתדרדרת. וזה לא שיש באזור משהו שמתדרדר מהר יותר מאותו מרכיב אישיותי חמקמק.

במסגרת ניסיונותינו הנואשים להיאחז באותו חבל לידה מקומט של המוסר, ובדומה לאותה ילדה שמנה מדי, אנחנו נאלצים לתמוך גם במוסיקה הישראלית. מכיוון שזה הרבה יותר קשה מלאהוב אתר אינטרנט, יפה עושה "מומה" בתמיכתה בפגים הפחות גלגל"ציים של המוסיקה הישראלית, המתקשים לעיתים למלא את תאי השירותים בבארבי.
 

סוג של בידול

אלוף כל הקטגוריות על פי מערכת נענע, זאב טנא
 אלוף כל הקטגוריות על פי מערכת נענע, זאב טנא   
בהתחשב בכל אלה, מעניין יהיה לחכות לתוצאות המצעד העברי השנתי של "מומה", הנערך לקראת ראש השנה, ועלול להיות סוג של אלטרנטיבה לדירוגים המטרידים הנערכים על ידי מאזיני רשת ג` וגל"צ מאז שחר ההיסטוריה, שתוצאותיהם משקפות קודם כל את תדירות השמעת השירים ברדיו, ורק בעקיפין את טעמם המפוקפק-אך-חיוני של בני-האדם עם האוזניים.

הכרעת גולשי "מומה", מנגד, יכולה להביא שלוש מסקנות: הראשונה: כל האמור למעלה הוא שטות - גולשי "מומה" שומעים גלגל"ץ כמו כולנו, ויבחרו במיכה שטרית, או מי שלא שולת!!!1 בימים אלה בכבישים; השניה: גולשי "מומה" הם גזע נדיר של מאזיני ערוץ "כנען 121" באיכות שידור טלפונית, ויבחרו בזאב טנא לזמר השנה, ולמלך הבלתי מעורער של החיים שלנו; והשלישית: גולשי "מומה" מכירים רק את Roots Manuva, מימיהם לא שמעו על בן או שלמה ארצי, ויבחרו באיציק קלה לזמר השנה, כי זה נראה כמו הדבר הנכון לעשות. עדיין, דגימות בנות שלושים שניות מכל אחד מהשירים העומדים לדירוג, אמורות להבטיח שמי שבאמת רוצה, יוכל לבחור את השירים האהובים עליו מבלי שיצטרך להתעורר בשעות תמוהות כדי להאזין לתזכורת עם מנחם פרי.

עורך המגזין של "מומה", דני אקשטיין, מעריך כי בחירת הגולשים צפויה להיות מעניינת יותר מהתפריט הרדיופוני הקבוע. "אני חושב שתהיה סוג של פשרה בין המעניין והנשמע. מוניקה סקס, למשל, קולעים למשבצת הזו כרגע. אני חושב שיותר יעריכו רוק אצלנו, מאשר את רמי וריטה. צריך גם לקחת את זה בפרופורציות מבחינת כמויות המדרגים - ההצבעות ברדיו ובעיתונות יהיו קצת יותר גבוהות. אבל בכל אופן, אנחנו נשאף ,בפרופוציות שלנו, לאיזשהו סוג של בידול".
 

יום אחד עוד יהיה בסדר

ב"מומה" מתגאים עוד, כי במצעד שלהם נכללים גם שירים שלא נשלחו לרדיו, כמו "לא נשארה לבד" של דן תורן. מעניין יהיה לראות עד לאן יסחפו אותו גלי האהדה של מאזיני הרדיו הטלפוני של מומה, והאם יצליח להדיח מהפסגה את הביצוע המיותר של אינשטיין וחנוך ל"אגדת דשא".

"התחושה שלנו היא שגולשים אצלנו אנשים שנוטים יותר למוסיקה אטרנטיבית, ולא למיינסטרים", אומר אקשטיין. יש לנו גם יומרה לקדם להקות שלא זוכות לחשיפה רגילה, ולכן שילבנו שירים שלא יצאו לרדיו במצעד. אגב, ערוצי הרדיו הכי מואזנים אצלנו הם הערוצים העבריים. זו הנישה שלנו".

אתה חושב שלרדיו רשת יש סיכוי לשנות הרגלי האזנה, או לשבור את הדיקטטורה הגלגל"צית?

"כרגע עדיין לא, אבל יכול להיות שבעתיד כן, אם נתחבר לאמצעי מדיה אחרים. צריך לזכור גם שכרגע, מונע מאיתנו החוק לתת לגולשים לבחור את השירים שהם רוצים לשמוע באותו רגע, ולכן השינוי האמיתי של הרגלי ההאזנה שהרשת מאפשרת, לא קורה. בכל אופן, רדיו רשת יוכל בעתיד לשנות את הרגלי ההאזנה, אבל עד למידה מסויימת".

ואיך אתה היית מסכם את השנה האחרונה במוסיקה העברית?

"כבר כמה שנים אנחנו רואים מגמה שבמסגרתה גלגל"ץ, יחד עם תחנות רדיו אחרות, חונקת את כל מה שקשור לתרבות עברית, והיא עושה את זה בתמיכה יפה מאוד של ערוץ .2 השנה לא היתה שונה מבחינה זו. בסך הכל לא היה מאוד מגוון, כולם מיישרים קו עם הטעם שמוכר. השוק נמצא במצוקה גדולה זה מה שיוצא".

הרבה מילים, ומעט מדי מסקנות אופרטיביות. בכל מקרה, תהיה התוצאה אשר תהיה, יהיו חייבים האנשים ב"מומה" לחזור על התרגיל בבוא הזמן גם עם המצעד הלועזי, כדי שנוכל להתעייף לרגלי עוד כמה הרהורים ואבחנות דקיקות אודות הקשר הסימביוזי שבין איזוטריה, אצבעות ואוזניים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by