ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ואז הגיעה ג'ני 

ואז הגיעה ג'ני

 
 

ריבוי הבחורות שמסתובבות ערומות מול מצלמות הרשת שלהן, ומקבלות מתנות בשווי מאות דולרים ממעריצים אלמוניים, מתחיל להראות סימנים של בעיה מוסרית, ומטשטש את גבולות הניצול ההדדי. זה מין אלימקביליזם שכזה: התפיסה השוביניסטית, לפיה כוחה של האישה במיניותה, נמכרת לנערות דרך המדיה כסוג חדש של פמיניזם עוצמתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנוצלת ואוהבת את זה. נערת רשת רנדומאלית
 מנוצלת ואוהבת את זה. נערת רשת רנדומאלית   
בראשית היתה הרשת. ואז באו מצלמות הרשת. ואז באה ג`ני. והיא לימדה בחורות צעירות ברחבי העולם שאם רק יחשפו נתחים עסיסיים מחייהם אל מול המצלמה המקוונת, יזכו בכבוד ויקר ויהפכו לאיקונות סייבר-תרבות חדשות. אם רק ייתנו קצת מעצמן, אם רק ייתנו קצת פלירטוטים עם הקהל המציצני, אם רק ייתנו לאנשים את התחושה שהן קרובות וידאגו להישאר רחוקות. אם רק ייתנו.

אבל מה שהתחיל בתור עוד תופעת רשת תמימה, שחיברה אקסהיבציוניסטים עם וויוריסטים מכל קצוות תבל, הופך עכשיו במהירות לעניין מדכדך ביותר. כתבה מרתקת של סלון.קום חשפה השבוע את הצד האפל של טרנד ה"קאם-בייבז"; כל הדברים האלה שלא אוהבים לדבר עליהם. ההתייחסות אל נשים כאל אובייקט מיני. ניצול קטינות לצרכי "בידור". צעירות המוכרות את פרטיותן תמורת תשומת לב, כסף, מתנות, מה שלא יהיה. דברים רעים.

כמה מאות בחורות בעולם כבר עושות את זה. אחדות מהן, חלקן קטינות, סיפרו לסלון.קום שהן מקבלות דרך קבע מתנות בשווי מאות דולרים ממעריצים-מציצים המבקשים את קירבתן. אם יש לכם נורות אדומות, הן אמורות להתחיל להבהב. לכאורה, כל הקאם-בייבז עושות הכל מרצונן החופשי. אף אחד לא מכריח אותן לחשוף את עצמן, אף אחד לא כופה עליהן מגע עם אלפי חרמנים מדי יום. לא רוצות, שיכבו את המצלמה. זה לכאורה, כאמור.
 
אפשר גם להבין קאם-בייבז המרגישות מנוצלות נפשית, ומחליטות לנצל את קהל הצופים בחזרה. ברגע שהן מקבלות משהו בתמורה להשפלתן, כולם פיטים, כאילו, לכאורה. אבל למעשה, זה פשוט מזעזע. ניצול לא יכול לחפות על העובדה שאת מנוצלת. זה מין אלימקביליזם שכזה: התפיסה השוביניסטית, לפיה כוחה של האישה במיניותה, נמכרת לנערות דרך המדיה כסוג חדש של פמיניזם עוצמתי.

הכתבה של סלון.קום מתאמצת (ולא מצליחה) שלא להשוות בין התופעה הזאת לזנות. זה לוקח את העניין אולי קצת רחוק מדי. קאם-בייב שקוראת לעצמה לינוקס-קיטי והתראיינה בהרחבה לכתבה, כבר פירסמה תגובה רושפת וזועמת בנידון. יכול להיות שבאמת לא קרה שום דבר נורא. אז כמה בחורות קיבלו מתנות מזרים גמורים. לא הפעם הראשונה בהיסטוריה. אבל אם משהו נורא אכן קורה, יכול להיות שמאוחר מדי לטפל בו. וזה יהיה נורא.
 

לעשות מגוגל מוגל

מי יעצור את רכבת הצעצוע ב-35.70 דולר של גוגל?
 מי יעצור את רכבת הצעצוע ב-35.70 דולר של גוגל?   
עד לפני שעתיים בערך, מיליונים בעולם השתחוו בפני האלגוריתמים המעולים של Google. בשביל אנשים מאותגרים-מתמטית כמוני, שעצם איזכור המלה "אלגוריתם" גורם להם פריחה קשה בכל הגוף, לא היה כל כך חשוב איך בדיוק הם עשו את זה. העיקר שפתאום היה לנו ביד מנוע חיפוש מצטיין, כזה שממש מביא תוצאות רלוונטיות, עם מיליוני אתרים על הקאש. אנשים כמוני עדיין משתחווים, מתייפחים מאושר על כל הברקה חדשה.
 
 
אבל אנשים אחרים, מעט יותר מבריקים ממני כנראה, גמרו להשתחוות והתחילו לעבוד במרץ על אלגוריתמים חזקים וחכמים יותר, שישמשו בסיס למנועי חיפוש מדוייקים וחדים יותר אפילו מגוגל. נגמר העידן הקצרצר בו גוגל קצרה תשבוחות מכל עבר. עכשיו מתחילה תחרות שתתפתח מתישהו, כמו כל דבר ברשת, לכדי מלחמה של ממש. ב"וויירד ניוז" ליקטו השבוע חמישה סטארט-אפים שרוצים לחפש עבורכם יותר טוב. וזה אומר שיש עוד.

בראש המירוץ להדחת גוגל מהפסגה עומד סטארט-אפ עם השם הלא-נוח Teoma (תאומה? טיומה? טעומא?), המציע מנוע חיפוש שגירסאות אלפא ראשוניות שלו עוררו התרגשות מסויימת בקרב בני עדות סלאשדוט. אם הוא טוב יותר מגוגל קשה לדעת בינתיים. פור של שנת פעילות נותן לגוגל יתרון עצום מבחינת מאסת האתרים שכבר הספיק לכסות. אבל למתחרים השונים לא יקח הרבה זמן לסגור את הפער הטכני הזה. ואז נראה כבר מי נגד מי.

בינתיים, ההפתעות ימשיכו להגיע מכיוונים לא צפויים. דברים כמו Lasoo, שאמור להפוך למנגנון יעיל במיוחד למציאת אתרים הקרובים אליכם גיאוגרפית, ימשיכו לקרות כנגד תחזיות כל המומחים. שינוי וייעול הדרך בה אנו סורקים את הרשת הוא מהמשימות החשובות העומדות בפני המהפכה. בלעדיהם נמשיך לטבוע בכאוס של האינפורמציה. לא שזה לא נעים, השיכשוך העיוור הזה באוקיינוס המידע, אבל בכל זאת יהיה נחמד גם לראות משהו פתאום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by