ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סקירה: Xbox 360 

סקירה: Xbox 360

 
 
אילן גלר ודניס ויטצ`בסקי, גיימר

האם מכונת המשחקים החדשה של מיקרוסופט שווה את הכסף? צוות גיימר בדק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כך זה נראה
 כך זה נראה   
דני רופ מבטיח סופשבוע קר, החזאים בכל רחבי העולם מדווחים על טמפרטורות קיצוניות, ולי לא אכפת! תנו לגשמים לבוא, אני אומר. תנו לשלגים לכסות את פסגות ההרים; לי יש אקס-בוקס 360, הוא יחמם אותי בחורף.

בהתחלה ה-360 דווקא נראתה לי כמו קונסולת משחק, עם עיצוב לבן ועתידני. הרושם התחזק כששמתי לב לכך שעל צדה הקדמי יש כונן דיסקים, כניסות לשני התקני USB ושני כרטיסי זכרון המוסתרים על ידי מכסים קפיציים, וכפתור לבן עגול וגדול עם טבעת של ארבע נורות סביבו. זהו, אמרתי, זוהי ללא ספק קונסולה חדשה. ואז ראיתי את הספק.

'הוא גדול, הוא גדול, הוא גדול' שרו אוהדי כדורגל בערוץ 5, ואני רק הסתכלתי על הדבר האפור, המפלצתי, והנהנתי. אכן גדול. הספק הכי גדול שראיתי אי פעם למכשיר ביתי. ואז הבנתי – זהו מחמם רגליים, והדבר הלבן הגדול הינו התנור הכי משוכלל בעולם. הדלקת ה-360 איששה את החשד – זהו ללא ספק מכשיר שנועד לחמם את החדר, וכל שאר הדברים שהוא עושה הם פשוט תוצר לוואי. רק חבל שחוץ מלפזר חום, הוא גם מרעיש מאוד. זה מפריע לישון.
 

מרשימה ומעוצבת

ספק הכח
 ספק הכח   
אם נראה לכם שהרושם הראשוני שקיבלתי מה-360 לא היה מאוד חיובי, אתם צודקים. אחרי כל הרעש שנוצר מאז ההכרזה על הקונסולה לפני קצת פחות משנה, קשה היה לעמוד ברף הציפיות שלי. המכשיר שראיתי כל אותם חודשים בחדשות היה מרהיב , ואילו מה שחיברתי לטלוויזיה נראה לי בהתחלה יותר כמו טוסטר שעוצב על ידי פיליפ סטארק.

אחרי זמן מה, מתרגלים לגשמיות של הקונסולה ומתחילים לראות דברים אחרים. אפילו עם הספק המכוער, היא יפה יותר מהפלייסטיישן 2 והאקס-בוקס הראשונה גם יחד. במקום העיצוב השחור והמרובע של שתי הקונסולות שהובילו את הדור הקודם, קיבלנו קוים מעוגלים יותר וצבעים בהירים – ה-360 לבן כמעט כולו, למעט הרשת האפורה בצדה העליון של הקונסולה המשמשת מעין שומר מקום לדיסק הקשיח האופציונלי.

גם הבקר של הקונסולה החדשה קטן מהכבשה השחורה של האקס-בוקס הרגיל, בנוי טוב יותר ונוח מאוד. במיקרוסופט גם הבינו, סוף סוף, שלא צריך להיות שונים מדי, וסידרו את הכפתורים כך שגם חסידי הדואל-שוק 2 של סוני יוכלו להרגיש בבית. שתי תוספות מעניינות לבקר הן שקע האוזניות\מיקרופון, המאפשר לחבר אליו ישירות את ערכת הדיבור החי של שירות Xbox Live, וכפתור ה-X הכסוף במרכזו, שיכול גם להפעיל את הקונסולה מרחוק (תכונה מדהימה לעצלנים!) וגם להכניס אותנו לתפריטים של מערכת ההפעלה מכל משחק. אה, והוא גם נראה ממש מגניב.
 

מערכת הפעלה מוצלחת? ממיקרוסופט?!

מערכת ההפעלה
 מערכת ההפעלה   
כשהדלקתי סוף-סוף את האקס-בוקס 360, גיליתי כמה דברים מפתיעים (פרט להיותו של המכשיר מפזר חום אפקטיבי). המעניין בהם הוא שזו כנראה מערכת ההפעלה הטובה ביותר אותה יצרה מיקרוסופט מאז ומעולם. כל התפריטים מחולקים לארבע לשוניות: אקס בוקס לייב, משחקים, מולטימדיה והגדרות מערכת. בניגוד למערכות ההפעלה של הקונסולות עד היום, זו דווקא ורסטילית ושימושית. אחת הסיבות לכך היא שילובה החזק של מערכת האקס-בוקס לייב בתוך הדור החדש, והרצון של מיקרוסופט לבסס את מעמדה של ה-360 כמכשיר המוביל של 'הבית הדיגיטלי'. אולי בגלל זה היא מתחממת כל כך הרבה – כדי שכל בני המשפחה יוכלו להתאסף סביבה בלילה קר וגשום.
 
 
התפיסה של 'הבית הדיגיטלי' היא זו שגרמה כנראה להחלטה לשווק את ה-360 בשתי חבילות – חבילה רגילה וחבילת ה'פרימיום'. החבילה הרגילה, אותה קיבלנו להתרשמות, מגיעה עם שלט חוטי, ולא כוללת כרטיס זכרון או דיסק קשיח. חבילת ה'פרמיום', לעומת זאת, כוללת שלט אלחוטי, כרטיס זכרון, דיסק קשיח ותווית מחיר הגבוהה ב-100 דולר מהחבילה הרגילה.
 
כאשר מורידים ממנה את הכונן הקשיח המגניב שלה, נאלצת ה-360 להסתפק במבחר תכונות שנראה מאכזב אפילו ביחס לאקס בוקס מהדור הראשון. אי אפשר להתחבר לאינטרנט, אי אפשר לשחק בכותרי האקס בוקס המקוריים (כלומר - אלו שלא פותחו עבור ה-360), או ליהנות ממוזיקה בהתאמה אישית במהלך המשחקים. רוב יכולות המולטימדיה והאינטרנט המתוחכמות של האקס בוקס החדשה נותרות בלעדיות לבעלי החבילה היקרה יותר, מה שמעלה ספקות כבדות לגבי עצם קיומה של גרסה זולה ופשוטה שמצריכה כל כך הרבה ויתורים.

מתכונה אחת חדשה תוכלו בכל זאת ליהנות, גם מבלי להצטייד באבזור יקר. ה-360 מסוגלת להתחבר ישירות למחשב האישי, ולשאוב ממנו מוזיקה ותמונות דרך חיבור רשת. הפרוצדורה לא פשוטה כפי שהיא צריכה להיות, ובצד המחשב תאלצו להתקין תוכנות משונות של מיקרוסופט, אבל בסופו של דבר – זה עובד יופי. צפיתי בתמונות באיכות מרשימה על מסך הטלוויזיה שלי, וגם שמעתי מוזיקה המגיעה מכונן קשיח בחדר אחר ומרוחק מהסלון. הקונסולה אפילו תומכת בחיבור נגני Mp3 ומצלמות דיגיטליות דרך חיבורי ה-USB שלה.
 

יש פוטנציאל

לכאן נכנס הכונן הקשיח
 לכאן נכנס הכונן הקשיח   
אך מה עם המשחקים, אתם שואלים? הרי קונסולה חדשה לא קונים בשביל בשל ערכיה הדקורטיביים. תנו לי להתחיל בתירוץ קטן: זוכרים את ההשקה של פלייסטיישן 2? זוכרים שהמשחקים נראו כאילו הם משחקים ממש משוכללים של פלייסטיישן 1? אז כאן קרה בדיוק אותו הדבר: כותרי ההשקה של ה-360 לא מנצלים את הפוטנציאל הרב אשר קיים – והוא באמת קיים – בקונסולה הזו, ונראים רק קצת יותר טוב ממשחקים שיצאו לאקס-בוקס הוותיק. אולי הייתי מדבר אחרת אילו היה מזדמן לי לצפות במשחקים האלה על מסך HDTV חדש ומשוכלל, אך חבילת הבסיס לא הגיעה עם החיבורים המתאימים לצורך בדיקה כזו.
 
אני בכלל לא חושב שהגרפיקה היא הסיבה העיקרית להיותה של האקס-בוקס 360 קונסולה מהדור-הבא. אם כבר, אז זה הפוטנציאל שלה בתור מרכז מולטימדיה, ו-Xbox Live, המערכת המקוונת המתקדמת-מאוד, שיעשו את ההבדל. מיקרוסופט מכריחה את המפתחים להכניס תמיכה כלשהי במערכת הלייב לתוך כל משחק שמפותח עבור הקונסולה. סוני מאיימת שהמערכת שלה תהיה מתקדמת יותר, אך בינתיים אלו דיבורים בלבד. למיקרוסופט יש, כאן ועכשיו, מערכת שתגרום גם לשחקן אשר מעולם לא התנסה בתחרויות מרובות-משתתפים לרוץ ולהתחבר לאינטרנט המהיר.
 
Ridge Racer 6
 Ridge Racer 6   
כתבה זו לא נכתבה למטרת התרברבות גרידא. רצינו לספר בקצרה על ההתרשמות הכללית שלנו מהסנונית שמבשרת את בוא הדור החדש. חלקכם תוהים בוודאי עכשיו אם שווה למשכן את הבית ולמכור את החתול בשביל לקנות את הקונסולה החדשה עכשיו, כשערך המגניבות שלה גדול כל כך.
 
Dead or Alive 4
 Dead or Alive 4   
התשובה היא לא. הפוטנציאל שלה אמנם רב, אך המיצוי שלו בשלב זה נמוך מדי. אם תחכו עד שהפלייסטיישן 3 וה'מהפכה' של נינטנדו תצאנה, לא רק שהמחיר יירד אלא גם איכות המשחקים תעלה. לכל מי שבאמת לא יכול לחכות, ויצליח להניח ידו על המכשיר, כדאי מאוד שיבחר בגרסה היקרה יותר.

ולמרות כל האמור לעיל יש להודות: איכות הייצור הגבוהה, הסגנון המרהיב ופשטות ההפעלה, הופכות את ה-360 לאחת הקונסולות המוצלחות ביותר שראינו מזה שנים רבות. היא איננה סובלת ממחלות הילדות שתקפו את מכשירי הדור-הקודם, ונראית מוכנה לכבוש את העולם במשחקים מדהימים ומרתקים... שעדיין לא הגיעו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by