ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: סרגלי כלים לדפדפן 

הנבחרות: סרגלי כלים לדפדפן

 
מומלצי המערכת |
 
אורי גושן

רוצים לחפש בגוגל בלי להיכנס לאתר עצמו? מחפשים חוסם פופאפים, כלי לתרגום מילים או בדיקת איות? סרגלי הכלים הם בדיוק מה שאתם צריכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"סרגל כלים" נשמע לרוב כמו משהו שאפשר להסתדר בלעדיו. בדפדפנים המבוססים על אינטרנט אקספלורר (כגון מקתסון, ואוונט), מרבית המרכיבים של סרגלי הכלים כבר קיימים ואין צורך (בדרך כלל) בסרגלים נוספים. אך מי שעדיין משתמש באינטרנט אקספלורר או שפשוט רוצה לשפר את חווית הגלישה שלו, יכול למצוא לא מעט סרגלי כלים שתפורים עליו בול.
 

Google Toolbar - בודק איות

 
מנוע החיפוש של גוגל הפך להיות הכלי הפופולארי ביותר לאיתור מידע ברשת, לכן סרגל הכלים שלה יכול להיות שימושי במיוחד כמעט לכולם. כהרגלה בקודש של גוגל, גם סרגל הכלים נראה מנימליסטי ביחס לסרגלי כלים אחרים, והוא כולל את שדה החיפוש המוכר המאפשר חיפוש ממוקד לתמונות, חדשות וכד', ועוד מספר כלים שימושיים. בין אותם כלים אפשר למצוא חוסם פופ-אפים בסיסי למדי (ללא אפשרות התאמה), צפייה בדירוג החשיבות של האתר על פי גוגל וכלי לבדיקת איות.

כלי זה הוא ללא ספק אחד היתרונות הבולטים של הסרגל, ולחיצה עליו בזמן הקלדת טקסט (בעת כתיבת מייל למשל) תדגיש בצבע אדום את המילים ותאפשר לכם לבחור את האיות הנכון במידה ואכן מדובר בשגיאת כתיב. שימו לב כי בדיקת האיות מתבצעת רק למילים באנגלית או בשפות אחרות פרט לעברית. כלי נוסף (אותו יש לאפשר בחלון ההגדרות) הוא תרגום מילים לאנגלית. פשוט הציבו את סמן העכבר מעל המילה, ומלבן קטן עם התרגום יופיע בסמוך לו. לעת עתה, השפות הנתמכות הן סינית, יפנית, קוראנית, צרפתית, איטלקית, גרמנית וספרדית. עברית - אין.

יתרונות: סולידי יחסית, כולל דרוג אתרים (שיכול להיות מענין לצפיה) וכלי לבדיקת איות\ תרגום.
חסרונות: לא ניתן להגדיר את חוסם הפופ-אפים, בדיקת האיות באנגלית בלבד, אין תרגום מילים לעברית
שורה תחתונה: מייעל את הגלישה ברשת בעיקר למי שמחפש באמצעות גוגל, אך לא רק.

להורדה
 

Nana Toolbar - לגולשים נאמנים

 
סרגל הכלים של נענע מיועד בעיקר למי שגולש בפורטל בתדירות גבוהה, או נעזר בשירותים השונים שלו מדי פעם. הסרגל כולל גישה מהירה ועל פי קטגוריות לערוץ "נענע-שופס", לצ'אט, לפורומים ולדואר של נענע, וכמובן לערוצי התוכן, הכלים והשירותים (מפות, תוכנות, גלויות ועוד). למרות שניתן להגדיל ולהקטין אתרים באמצעות קיצור מקשים (Ctrl +\-), הסרגל כולל גם שני כפתורים לביצוע פעולה זו בצורה (אולי) יותר נוחה.

לחיצה על המשולש הקטן (והכמעט בלתי נראה) ליד הלוגו של נענע בסרגל, תפתח רשימה של פעולות ואפשרויות, ביניהן מחיקת עוגיות והסטוריית גלישה, עדכון גירסת הסרגל או הסרתו, ואפשרות להוסיף או להסיר כפתורי שליטה סונים לסרגל.

יתרונות: גישה מהירה לערוצים ולשירותים השונים של נענע, בעברית, הגדלה\הקטנה של האתר.
חסרונות: לא ניתן להגדיר או להתאים את חוסם הפופ-אפים, לא ניתן לשנות את גודל הסרגל במידה והכפתורים חורגים מגבולותיו.
שורה תחתונה: אינו כולל כלים או עזרים "כללים" אלא בעיקר קיצורי דרך לשירותים וערוצים בנענע. נוח לגולשים קבועים.

להורדה
 
 

Yahoo! Toolbar with Anti-Spy - נגד רוגלות

 
במבט ראשון, נראה כי הדבר הבולט ביותר בסרגל של יאהו הוא הנסיון להכיל כמה שיותר כלים וקיצורים. הוא כולל כל כך הרבה שירותים (בעיקר של יאהו עצמה) שפשוט קשה להבין מה הולך שם. אם יש לכם חשבון ביאהו, תוכלו להתאים את הכפתורים שבו באמצעות כניסה לחשבון שלכם והוספה או הסרה שלהם, ואם אין לכם, תוכלו להסתפק בהצגת ה- Search Toolbar הבסיסי (מתוך אייקון העיפרון בצד שמאל של הסרגל).

אך אם תנסו להתעלם מהעומס השירותי של הסרגל, תגלו מספר כלים שימושיים במיוחד. הראשון, הוא כלי מתקדם לחסימת פופ-אפים, שניתן להגדירו ולקבל עליו מידע רב יחסית (כולל עריכת מבחן לבדיקת פעולתו). הכלי שני נועד לסריקת רוגלות במחשב, ועושה רושם שהוא לא רק מהיר אלא גם יעיל ומגלה מספר רב יחסית של רכיבים חשודים. אם תסירו באמצעותו פריטים, תוכלו לשחזרם לאחר מכן במידת הצורך. הכלי השלישי הוא למעשה מנוע המוסיקה של יאהו, ויש להורידו בנפרד על מנת להפעילו. שימו לב כי ניתן להסיר את סרגל הכלים ולהשאיר רק את כלי לסריקת הרוגלות בלבד, או להיפך.

יתרונות: כלי שימושי ויעיל להסרת רוגלות, חוסם פופ-אפים מתקדם וגישה נוחה לתכני יאהו.
חסרונות: סרגל עמוס ומצועצע מאוד, ומעט קשה לנווט בין כל האפשרויות שבו.
שורה תחתונה: אפשר להישאר רק עם כלי להסרת הרוגלות.

להורדה
 

MSN Toolbar - גלישה בטאבים

 
אם חשבתם שתקבלו אך ורק סרגל כלים לדפדפן, הרי שעם מיקרוסופט - זה בלתי אפשרי. לא מדובר רק בסרגל כלים, אלא גם במנוע חיפוש לשולחן העבודה המתממשק אפילו עם האאוטלוק. במהלך ההתקנה, וכברירית מחדל, התוכנה תרצה לשנות את הדף הבית ומנוע החיפוש שלכם ל-MSN. תוכלו להימנע מכך על ידי בחירה אישית בכל שלב בתהליך ההתקנה (מומלץ).

סרגל הכלים עצמו מכיל מספר רב של כלים, רובם מוכרים ושגרתיים: חיפוש ממוקד לתמונות, חדשות, חוסם פופ-אפים הניתן להגדרה (קריטי לאתרים בהם דווקא יש צורך בפופ-אפים), גישה מהירה להוטמייל, לפורטל MSN ו- My Spaces, מרקר (מדגיש) לסימון מילים באתר, כלי למילוי טפסים וכלי להצגת תצוגה מקדימה של האתר בחלון קופץ.

אך אחד היתרונות הבולטים של הסרגל הוא הוספת היכולת לגלוש באמצעות טאבים (לשוניות). עד שהאינטרנט אקספלורר 7 ישוחרר בגירסה מלאה, זו אחת הדרכים הטובות לגלוש בדרך זו ברשת. פתיחת טאב חדש נעשית באמצעות מקש הקיצור Ctrl+T או על ידי לחיצה על סימן הפלוס (+) בסרגל. כל טאב תוכלו להוסיף לרשימת "הטאבים שלי", ובאמצעות כפתור מיוחד תוכלו לפתוח את כולם בו זמנית.

יתרונות: חוסם פופ-אפים הניתן להגדרה, חיפוש גם על שולחן העבודה, גלישה באמצעות טאבים
חסרונות: גם אם רציתם סרגל כלים בלבד, קיבלתם עוד כלי שאולי לא באמת צריך
שורה תחתונה: מי שמשתמש בשירותי MSN השונים (הוטמייל, מסנג'ר) או מעוניין בגלישה באמצעות טאבים לאינטרנט אקספלורר

להורדה
 

Bengaon Toolbar - הסרגל של כולם

 
אם אתם לא רוצים את MSN, גוגל או !Yahoo בדפדפן שלכם, אבל עדיין צריכים כלי כלשהו לעריכת חיפושים ברשת - אולי סרגל הכלים הישראלי הבא יוכל לסייע לכם. מדובר בסרגל המרכז מספר רב של פורטלים ושירותי רשת במקום אחד - והכל בעברית.

העיקרון של הסרגל פשוט ביותר: הקישו את הערך הרצוי בשדה החיפוש, בחרו את הקטגוריה מתוך השלושה הקיימים ( "תוכנות", "אתרים" ו-"תמונות"), ותחת כל אחת מהן בחרו את האתר בו תרצו לחפש. האתרים הללו משתנים מקטגוריה לקטגוריה, וכוללים בין השאר את אתר נענע, תפוז, וואלה, Ynet, גוגל ועוד. פרט לחיפוש, הסרגל מרכז מספר שירותים כגון מודיעין 144, דפי זהב, שעון עולמי, מפות, וכן כלים למחיקת עוגיות, היסטוריית חיפוש וגלישה, חוסם פופ-אפים, זום (הגדלה או הקטנה של האתר) ועוד.

יתרונות: סרגל כלים בעברית, מכיל כלים שימושיים וגישה נוחה לפורטלים בארץ ובעולם
חסרונות: פרסומת רצה בפינה של סרגל הכלים, לא ניתן להתאים אישית את ההעדפות
שורה תחתונה: חביב למשתמשים מתחילים

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by