ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השער האחורי שלא תראו בעיתון 

השער האחורי שלא תראו בעיתון

 
 
צוות נענע

בשבוע שעבר נפסל לפרסום המדור "השער האחורי" של העיתונאי עוזי וייל בעיתון "העיר", (טור סאטירי שעסק בסקס, סמים וילדות בנות שש, למשל). השבוע פרסם וייל את הטור ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתונאי והסופר עוזי וייל, בעל המדור "השער האחורי" בעיתון "העיר", מפרסם באינטרנט טור שנפסל לפרסום על ידי העיתון. מדובר במדור הסאטירי "השער האחורי" שהיה אמור להתפרסם בסוף השבוע שעבר.

"בשבוע שעבר לא התפרסם `השער האחורי` בעיתון העיר", כותב וייל באתר בו הוא מפרסם את הטור. "במקומו היה לקט משבועות קודמים. הסיבה לכך היתה סירובו של העורך לאשר את המדור באותו שבוע", הוסיף.

הטור עסק באופן ישיר בפדופיליה וסמים, ומתייחס לעלילותיהן של שתי דמויות מוכרות ואהודות ב"שער האחורי": הארכי-ערס שלום טוקשה, והילדה חסרת הגבולות אפרת ניצן.

במסגרת המדור שלא פורסם, נפגשו שתי הדמויות הללו לראשונה, לסיפוק צורכיהן ההדדי. "עורך העיתון פסל את המדור, בטענה שתיאור יחסי מין בין מבוגרים לילדים אינו מקובל עליו, גם לא במסגרת ספרותית-סאטירית", אומר וייל. "בשמונה השנים שאני כותב אותו, מעולם לא נתקלתי בצורה כה בוטה של צנזורה".

"בדבר אחד אני מודה: הנושא אכן כאוב, וההתייחסות אליו במדור היא קיצונית בתיאורה. להגנתי, אני טוען כך: שהמנדט שקיבלתי מעיתון העיר, עד כה, הוא לגעת איפה שכואב. מדוע לדמותו הבדיונית של שלום טוקשה היה מותר לנצל מינית תרנגולות מצד אחד, ומגוון ממנהיגי ישראל לדורותיהם (הדברים פורסמו במשך השנים, ללא שמץ של התנגדות), ואסור לו לעשות את זה לילדה פיקטיבית לחלוטין?", מוסיף וייל.

"מה בעצם אני אומר בטקסט הזה? שמיניותן של ילדות קטנות הפכה למטבע עובר לסוחר עד כדי כך, שהילדות עצמן מגיעות מוקדם מאוד לגיל שבו זה נראה להן טבעי ומובן להשתמש בו לצורכיהן. אני רק מגזים את הטיעון, ושם אותו בפיה של ילדה בת שש וחצי".

יצויין כי וייל כותב גם טור ביקורת טלוויזיה ב"נענע".
 
להלן שניים מהקטעים היותר עדינים בטור:

"לא!
למה?
לא!
למה?
לא אתן לך את הכתובת של טוקשה!
אבל למה?
כי הוא מנוול וחתיכת חרא והוא ינצל אותך מינית ויגרום לך להתמכר לסמים.
אבל בשביל זה בדיוק אני צריכה את הכתובת שלו.
לא!
למה? (אפרת ניצן, בת שש וחצי)


"יומני היקר,
היום הלכתי לבקר את שלום טוקשה, כי נגמר לי הכסף לנסוע במוניות ללוד. חשבתי שאולי הוא יתן לי קצת. כי אנחנו ביחד בשער האחורי וזה. הוא אמר שבסדר, אבל אני צריכה לשלם בגוף שלי. אז אני חשבתי שזה אומר להזדיין, אבל הוא התכוון שהגוף שלי צריך להוציא שטרות מבפנים. וזה אי אפשר. הוא קצת מוזר (אפרת ניצן, יומני וידאו)"

הנוסח המלא של הטור נמצא באתר הבא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by