ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 

השבוע ברשת

 
 
אורי ברקוביץ`

אקספלורר חדש הגיע לעיר, בלוגים של סלבס, מכוניות מעופפות ב-Google Earth ועוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד בישראל חנות המוסיקה המקוונת מתעכבת, בחו"ל ענקיות הבידור מתחילות להבין שהן לא תוכלנה להתעלם לנצח מן ההתפתחויות הטכנולוגיות (או באופן ספציפי יותר – משיתוף הקבצים). השבוע דווח כי אולפני וורנר יחלו להשתמש ב-P2P כדי להפיץ למנויים משלמים סרטים ותוכניות טלוויזיה, באמצעות רשתות השיתוף. הקאץ' היחידי – מדובר בסרטים מדובבים לגרמנית. הטוקבקיסט עומר, שעושה רושם מבין חצי דבר בעולם הפיראטיות, טוען שגם זה לא יעזור לחברות הבידור (ולעומת זאת, דווקא כן יעזור לקבוצות השיתוף, המפיצות את הסרטים הפיראטיים ברשת). (לכתבה)
 
ובינתיים, בבריטניה, המלחמה נמשכת. עם שני הפסדים צורבים למשתפים: פעם אחת, כאשר חברות התקליטים הצליחו לשכנע את בית המשפט להורות לעשר ספקיות להסגיר את שמותיהם של 150 משתפי קבצים. (לכתבה)
 
בפעם השנייה, כאשר במקום להתפשר עם חברות התקליטים, ניסו שני משתפים את מזלם בבית המשפט. מחיר השיעור - אלפי פאונדים. (לכתבה)
 
 
חנות מוסיקה מקוונת. בקרוב?
 חנות מוסיקה מקוונת. בקרוב?   
וגם בארה"ב, עם עשרה כתבי אישום חדשים נגד משתפים, ועוד 750 תביעות של RIAA.
 

יש גב בקנדה

איזה כיף לחיות בקנדה! האוויר צלול (וקר), האנשים נחמדים (ויפים), יש להם עבודה, ואפילו מרוויחים טוב. הם סוג של אמריקנים משודרגים, אבל מצד שני הם לא סובלים מהגל האנטי אמריקני ששוטף את העולם בשנים האחרונות (מאז שארה"ב החלה בתחביב שלה להרוס מדינה אחרת כל שנתיים). השבוע נוסף למדינת הענק עוד יתרון: אם אתה משתף קבצים קנדי שנתפס, אולי יש סיכוי שאיזה חברת תקליטים תחליט להגן עליך בבית המשפט וגם להתחייב לשלם עליך אם תפסיד. מסתבר שלא תמיד דיווח עיתונאי על שיתוף קבצים נגמר ברע. למשפחת גרבל זה קרה. (לכתבה)
 

סין-נט

 
הזירה הסינית מתחילה להתחמם. מי שאחראי לחום היא העובדה שכבר קשה להמשיך להתעלם מן המשתפיו"ת של חברות הטכנולוגיה עם ה"דמוקרטיה" הסינית. ומי ששברה את גב הגמל היא גוגל, שהחלטתה לאפשר צנזורה במנוע החיפוש, לא הצליחה לעבור בשתיקה. השבוע, לאחר שמיקרוסופט, יאהו, גוגל וסיסקו התעלמו מזימון לשימוע בנושא בקונגרס, הם זכו לגינוי מצד ארבעה חברי הקונגרס על כך שהן מסייעות לממשל הסיני להטיל צנזורה על האינטרנט. (לכתבה)
 
במיקרוסופט, אגב, ניסו לגזור קופון יחצנ"י ופרסמו את מדיניות הצנזורה שלהם, שאמורה להיות מרוככת בהשוואה לזו של גוגל ושאר הילדות הרעות שמשחקות עם הסינים. במקביל סינגרה מיקרוסופט על גוגל וטענה כי "האינטרנט תורם לעיסוק הפוליטי בסין", יו"ר החברה אף הסביר כי למרות שחברות האינטרנט נאלצות להסכים לצנזורה, הדבר מונע צנזורה חמורה הרבה יותר, שהייתה נגרמת אם לא היו נוקטות בצעדים אלו. ואם מי שמגן על גוגל הוא לא פחות מהדוד ביל, זה אומר סוג של דרשני, לא? (לכתבה)
 
מי שלא נותרו אילמים בצד הם הגולשים. אלה החלו לקרוא בקול להחרים את גוגל, ולמחות נגדה בכתב. כמה בלוגרים אף הסירו את מודעות ה-AdSense של גוגל מאתריהם. כנראה שמיקרוסופט היא פשוט כבר עץ זקן מדיי מכדי לטפס עליו. (לכתבה)
 

חדשות

• תנחשו מי בא? אקספלורר 7. גירסת בטא של הדור הבא של האקספלורר כבר כאן, לבעלי חלונות XP עם חבילת השירות השנייה (SP2) בלבד. שימו לב: מדובר בביטא לא יציבה שנוטה להתרסק אחת לשלוש דקות. מומלץ, בינתיים לפחות, לוותר על העדכון (לכתבה)
 
• וכבר פירצת אבטחה ראשונה! (לכתבה)
 
• וגם בנגן המדיה ווינאפ התגלתה פרצה, אבל רק בגירסאות שקדמו ל-5.13. (לכתבה)
 
• מיקרוסופט בהתייחסות רשמית ראשונה לשאלה האם היא עומדת לשלב תוכנת אנטיוירוס במערכת ההפעלה הבאה שלה - הוויסטה. והתשובה היא שלא. (לכתבה)
 
הסרגל של גוגל
 הסרגל של גוגל   
• הגירסה החדשה של סרגל הכלים של גוגל מאפשרת לעשות כל מיני דברים חמודים כמו לחפש בתוך האתר בו אתם גולשים באותו רגע ולשמור מועדפים היישר אל חשבון ה-Gmail (כמו בדלישס) וכלי לתיקון שגיאות כתיב. (לכתבה)
 
• העתירה שהוגשה שלשום (ד') לוועדת הבחירות בבקשה לאסור על אתר רוטר.נט לפרסם מודעות פוליטיות מבלי לציין את הגורם שהזמין אותן – נדחתה. הנימוק לפיו החוק עוסק במודעות מודפסות בלבד רק מוכיח שפשוט לא די בחקיקה הישנה, והגיע הזמן למקצה שיפורים. לתשומת לבה של הרשות המשפטית לטכנולוגיית מידע, הבאה עלינו לטובה. (לכתבה)
 
• לכבוד הכינוס העשירי שלו, פרסם איגוד האינטרנט הישראלי נתונים מעודדים על קצב התפיחה של האינטרנט הישראלי: בסוף 2005 היו בישראל 77,317 כתובות אינטרנט בסיומת il, שהם 19% יותר ממה שהיו בסוף 2004. (לכתבה)
 
• לפני חדשיים הציע שוקי גלילי ל-AMD ללמוד מאינטל ולפתוח גם כן מרכז פיתוח בארץ. אז מרכז פיתוח כמובן עדיין לא נראה באופק, אבל השבוע דווח ב"ידיעות אחרונות" כי נציגות רשמית ראשונה דווקא כן. (לכתבה)
 
• ומי שכן כנראה עומדת להקים בישראל מרכז פיתוח היא לא אחרת מאשר ... גוגל. (לכתבה)
 
• היום (ו'), הוא כבר היום השלישי בחודש, מה שאומר שמי שנדבק בווירוס קאמה סוטרה, Grew.A, MyWife, Nyxem.E, Blackworm או איך שלא קוראים לו, היום הוא היום בו הוא אמור להידפק. (לפרטים)
 
• מתחילים לעשות (עוד) כסף: האוסף המוזיקלי של וורנר הולך להפוך לרינגטונים של סקייפ. (לכתבה)
 

מומלצים

• יש לכם אייפוד? נוסעים לחו"ל? כבר לא צריך להיות תלויים באינטרנט קפה, גלשיה סלולרית יקרה או בהדפסה של מאות דפים. עכשיו 300 המדריכים העירוניים המקוונים שלwcities ניתנים להורדה בחינם בגירסה המתאימה במיוחד לנגן הקטן. שווה בדיקה. (לכתבה)
 
חלון הכניסה של Meebo
 חלון הכניסה של Meebo   
• אילנה תמיר צוללת אל שירות שמאפשר לכם לגלוש בכל שירותי המסרים המידיים המרכזיים, מן הדפדפן, תוך עקיפת כל המחסומים של מנהלי הרשת האכזריים. (לכתבה)
 
• עידו קינן (nrg) מגלה שמכל המפלגות, דווקא מפלגת העבודה מדברת אינטרנטית שוטפת. (לכתבה)
 
• שוקי גלילי מציין שאינדקס הבלוגים הישראלי שהושק באוגוסט 2005 כבר מתחיל לצובר תאוצה, עם 450 בלוגים רשומים ושורת שיפורים. (לכתבה)
 
פוסט מרתק של הבלוגרית כרמל וייסמן, שפורסם ב-nrg, סודק כמה דברים שחשבנו על כתיבה ומעורר לא מעט מחשבה.
 
• להחליף זרע עם רווקות באינטרנט ולהזמין זרעונים היישר אל הרופא. האינטרנט בשרות האמהות החד הוריות בפוטנציה (לכתבה)
 
• אודי ניסה להתקין את מערכת ההפעלה האחרונה של אפל על פיסי רגיל. זו הייתה חוויה ארוכה ומשעממת להחריד. הנה הדו"ח המלא. (לכתבה)
 
• מעריב בראיון עם יובל דרור לרגל ספרו החדש "הפוליטיקה של הטכנולוגיה" ו-nrg עם פרק מהספר.
 
המכונית המעופפת
 המכונית המעופפת   
• שירות גוגל-EARTH לא מפסיק לספק כותרות, רובן שטותיות אבל תמיד משעשעות. הפעם זו תעלומת המכוניות המעופפת, עליה מדווח הרג'יסטר. (לכתבה)
 
• שחר אורן (רייטינג) קוטל קשות את הבלוגים של הסלבס בארץ ובעולם, אבל גם טורח לציין לטובה עשרה שדווקא שווים "ביקמורק".
 
 
• רן הרטשטיין בדק את תוכנת ה-Geominder לסלולר, המאפשרת לכם לקבל תזכורות שקבעתם לעצמכם מראש, על פי המיקום שלכם (בבית, במשרד, בסופר וכו'), ואפילו בלי שיהיה לכם GPS. (לכתבה)
 
• ופינוק לסיום לבעלי פיירפוקס: 11 תוספים שישדרגו לבלי הכר את חוויית הגלישה שלכם. (לכתבה)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by