ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המדריך למפרמט: לפני ואחרי 

המדריך למפרמט: לפני ואחרי

 
 
המומחה

כל מה שצריך לעשות לפני ואחרי התקנה מחדש, כדי לחזור לעבודה כמה שיותר מהר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוקלים להתקין את מחדש את חלונות? כבר הגיע הזמן הזה בחודש? המחשב שלכם אמנם עובד הרבה יותר טוב עם התקנה טרייה של חלונות, אבל רק אחרי שאתם מבלים ימים ולילות בשחזור התוכנות, הקבצים, ההגדרות וההעדפות שלכם. כך זה היה עד עכשיו, בכל אופן. בעזרת השיטות והטיפים במדריך הבא, תוכלו להעמיד את המחשב שלכם על הרגליים ולהמשיך להשתמש בו כרגיל, תוך שעות ספורות בלבד.
 

לפני

 
ההכנות המוקדמות הן החלק החשוב ביותר בהתקנה מחדש. לפני הפירמוט, ניצור גיבויים של כל המסמכים, התוכנות, וההגדרות שלנו, כדי שלא נצטרך לבזבז זמן בחיפושים והורדות אחרי ההתקנה.

ראשית כל, בחרו אמצעי אחסון לשמירת כל הגיבויים שתצרו. אם הכונן הקשיח שלכם מחולק לשתי מחיצות או יותר (שני "כוננים"), תוכלו לשמור את הכל באחת המחיצות המשניות, ולפרמט רק את המחיצה הראשית. עם זאת, כדאי ליצור גיבוי נוסף של המסמכים ושאר הקבצים החשובים ביותר, ליתר ביטחון. אפשר לצרוב תקליטור DVD או CD, להשתמש בזיכרון USB או בכונן קשיח חיצוני, להעביר את הגיבויים למחשב אחר לשלוח אותם לעצמכם בדואר אלקטרוני, או אפילו לאכסן אותם באינטרנט.
 

דרייברים

במקום להשתמש בתקליטורי הדרייברים שקיבלתם עם המחשב, אם בכלל שמרתם אותם, עדיף להוריד דרייברים עדכניים מהאינטרנט. בתום ההתקנה, תוכלו להפנות את חלונות לתיקיית הדרייברים בכונן הקשיח, ולסיים את ההתקנה וההפעלה של כל רכיבי החומרה תוך מספר דקות.

אם אתם לא יודעים בדיוק איזה דרייברים אתם צריכים, השתמשו בתוכנה siw כדי לבדוק את שמות היצרנים ומספרי הדגמים של כל מה שיש בתוך המחשב שלכם. אין צורך להתקין אותה – אפשר להריץ אותו מהתיקיה שאליה הורדתם אותה.
 
 
את רשימת יצרניות החומרה ולינקים אליהן תוכלו למצוא כאן.
 

תוכנות

רכזו את כל התקליטורים וקובצי ההתקנה במקום אחד, כדי שלא תצטרכו לחפש אותם אחרי ההתקנה. וודאו שיש לכם מספרים סידוריים תקפים לכל התוכנות שאתם מתכוונים להתקין. אם לא – טפלו בכך לפני הפירמוט. זה יהיה הרבה יותר קשה אחר כך.

זו גם הזדמנות מצוינת לבדוק לאילו תוכנות אתם באמת זקוקים. אתם הרי מתכוונים להתקין את חלונות מחדש, ויכול להיות שאחת מהתוכנות שלכם גרמה לבעיות שהתקנה המחודשת נועדה לפתור. באותה מידה, זה גם הזמן לנסות תוכנות שעד עכשיו לא נראו לכם בטוחות או יציבות מספיק (לפני הפירמוט כמובן). כשתסיימו לאסוף את כל הקבצים וההגדרות, רגע אחד לפני הפירמוט, תוכלו להתקין ולמחוק כל תוכנה שתרצו ללא חשש.
 

הגדרות

החלק המסובך ביותר, ועם זאת החשוב ביותר, הוא איסוף ההגדרות של חלונות ושל שאר התוכנות שאתם משתמשים בהן. אם תעשו עבודה יסודית לפני הפירמוט, תחסכו מעצמכם יום שלם של מסכי אפשרויות ותיבות סימון אחרי הפירמוט:
 
 
חלונות ושולחן העבודה: את רוב ההגדרות של חלונות, כמו תמונת הרקע, הודעות הדואר מאאוטלוק אקספרס והאתרים המועדפים של אינטרנט אקספלורר, אפשר לגבות בקלות ובמהירות באמצעות פיצ'ר חבוי ובלתי מוכר בשם אשף העברת קבצים והגדרות (Files and Settings Transfer Wizard):

בכדי להגיע אליו, לחצו על התחל (Start), עברו לכל התוכנות (All Programs), שם בחרו עזרים (Accessories), כלי מערכת (System Tools) ואשף העברת קבצים והגדרות (Files and Settings Transfer Wizard).
 
 
אחרי שהאשף יפתח, לחצו על הבא (Next) ובחרו את המחשב הישן (Old Computer), ושוב הקישו על הבא (Next). אחרי המתנה קצרה, יופיע מסך לבחירת המקום בו ישמרו ההגדרות. בלי קשר לאמצעי האחסון בו אתם מתכננים לשמור בסוף את כל הגיבויים, כדאי לשמור את ההגדרות קודם כל בכונן הקשיח, ורק לאחר מכן להעביר אותן.

בחרו את האפשרות האחרונה, לחצו על עיון (Browse), ובחרו את התיקייה בה אתם רוצים לשמור את ההגדרות שלכם. לחצו בשלישית על הבא (Next).
 
 
האשף יודע לגבות גם מסמכים וקבצי מדיה, אבל עדיף בהרבה לגבות את כל אלו בעצמכם. בחרו את האפשרות הגדרות בלבד (Settings only), ולחצו על הבא (Next). בשלב זה, האשף יאסוף את כל ההגדרות שלכם, וירכז אותם בתיקיה שבחרתם. המתינו עד שיסיים, ולחצו על סיום (Finish).
 
 
אופיס ואאוטלוק: באופיס 2003 יש אשף שמירת הגדרות שדומה לזה של חלונות, שמגבה את כל הנתונים וההגדרות של אאוטלוק ושאר התוכנות של אופיס.

בכדי להגיע אליו, לחצו על התחל (Start), כל התוכנות (All Programs)‏, בחרו ב-Microsoft Office.

בתפריט שלפניכם עברו ל-Microsoft Office Tools והקישו על Microsoft Office 2003 Save My Settings Wizard. האשף של אופיס הרבה יותר פשוט מזה של חלונות – לחצו על הבא (Next), בחרו את שמור את הגדרות המחשב הנוכחי (Save the settings from this machine), לחצו שוב על הבא (Next), בחרו מיקום ושם קובץ לשמירת ההגדרות, ולחצו על סיים (Finish).
 
 
אם אתם לא משתמשים באופיס 2003, תוכלו להיעזר בתוכנת ABF OutloOK Backup לגיבוי הנתונים וההגדרות של אאוטלוק (אבל לא את ההגדרות של שאר התוכנות של אופיס). היא עולה $30, אבל אפשר להשתמש בה בחינם למשך 30 יום.

הפעילו את התוכנה ובחרו את כל הפריטים שאתם רוצים לגבות (כדי לבחור את כולם, לחצו על כפתור העכבר הימני ובחרו את Select All). לאחר מכן, תחת Backup to file, בחרו מיקום ושם קובץ לשמירת ההגדרות, ולבסוף לחצו על Backup >. כמה קות - וסיימתם לגבות. לחצו על OK.
 
 
Normal>פיירפוקס ותאנדרבירד: התוכנה החופשית MozBackup תגבה עבורכם את כל הנתונים וההגדרות של הדפדפן ותוכנת הדואר. שימו לב – אפשר לגבות נתונים של תוכנה אחת כל פעם.

פתחו את MozBackup, בחרו את התוכנה שאת הנתונים שלה אתם רוצים לגבות, ולחצו על Next. בחרו פרופיל מהרשימה ולחצו על Browse כדי לבחור מיקום ושם קובץ לשמירת ההגדרות, ולחצו על Next. לחצו על No כשתישאלו אם להגן בסיסמה על קובץ הגיבוי, לחצו שוב על Next לאישור הפריטים לגיבוי, ובתום הגיבוי לחצו על Finish. חזרו שוב על התהליך כדי לגבות נתונים של תוכנה נוספת.
 
מסנג'ר: רשימת החברים שלכם אמנם נמצאת על השרת ואין צורך לגבות אותה, אבל ההגדרות, היסטוריית השיחות, וכל התמונות והסמיילים ימחקו בעת הפירמוט. נסו את התוכנה Messenger Backup לשמירת כל ההגדרות הללו במסנג'ר של MSN, ב-ICQ, ובתוכנות נוספות.
 
אימיול: כדי לשמור את הקרדיטים והיסטוריית ההורדות שלכם באימיול, מספיק לגבות את התיקיה בה התקנתם אותו (בדרך כלל C:\Program Files\Emule). אחרי שתתקינו את חלונות, התקינו מחדש גם את אימיול, והעתיקו את תוכן התיקיה שגיביתם לתוך התיקייה החדשה.
 
קבצים ומסמכים: אחרי שגיבינו את הדרייברים, התוכנות, הודעות הדואר וההגדרות, נותרו רק הקבצים – המסמכים, השירים, התמונות, קטעי הוידאו, וכל השאר. אתם בטח יודעים יותר טוב מכולם איפה נמצאים כל הקבצים האלה על המחשב שלכם (רמז: תקיית המחשב שלי (My Computer)), ולא תהיה לכם בעיה לרכז את כולם באותו מקום ולדחוס אותם בתוך קובץ גדול אחד.
 

אחרי

אחרי שתסיימו לפרמט ולהתקין את חלונות, תוכלו להתחיל לשחזר את כל מה שגיביתם ושמרתם, לפי הסדר.
 
מנהל ההתקנים חף מבעיות - כל הדרייברים מותקנים
 מנהל ההתקנים חף מבעיות - כל הדרייברים מותקנים   
לפני הכל, התקינו את הדרייברים ששמרתם לפני הפירמוט. התחילו עם הדרייברים של לוח האם והצ'יפסט (לוח האם), המשיכו ב-DirecX ורק אז הדרייבר של כרטיס המסך, וסיימו עם הדרייבר של כרטיס הקול. אחרי שתתקינו את כל הדרייברים, פתחו את מנהל ההתקנים כדי לוודא שלא נותרו רכיבים שלא הותקנו כהלכה.
 
 
אם השתמשתם באשף העברת ההגדרות של חלונות, עכשיו זה הזמן לשחזר את ההגדרות. פתחו את האשף, לחצו על הבא (Next) פעמיים, בחרו את האפשרות הרביעית והקישו שוב על הבא (Next). בחרו את האפשרות השלישית, לחצו על עיון (Browse), ואתרו את התיקייה בה שמרתם את ההגדרות. לחצו על הבא (Next) (כמובן) והמתינו לסיום האשף.
 
אחרי שחזור ההגדרות של חלונות, אפשר להמשיך ולהתקין את שאר התוכנות שלכם. כשתסיימו להתקין את כל התוכנות, תוכלו להתחיל לשחזר גם את ההגדרות שלהן.
 
 
אשף שמירת הקבצים של אופיס 2003: פתחו את האשף ולחצו על הבא (Next). לחצו על סייר (Browse) בכדי לאתר ולבחור את קובץ ההגדרות, ולחצו על סיים (Finish) לשחזור ההגדרות.
 
 
ABF Outlook Backup: פתחו את התוכנה ועברו ללשונית Restore. תחת Restore from file, בחרו את קובץ ההגדרות, וסמנו את הפריטים שאתם רוצים לשחזר. לסיום, לחצו על Restore >. שימו לב - בגרסת המבחן של ABF Outlook Backup אפשר לשחזר רק את קובצי הנתונים - ההודעות, הפגישות ואנשי הקשר.
 
 
פיירפוקס ות'אנדרבירד: פתחו את MozBackup, וסמנו את האפשרות Restore a Profile. בחרו את התוכנה שאתם ההגדרות שלה אתם רוצים לשחזר, ולחצו על Next. לחצו על Browse כדי לאתר את קובץ ההגדרות, ולחצו שוב על Next.
 

הכו את המומחה

המחשב עושה לכם צרות? מחפשים קיצורי דרך? שלחו מייל למומחה של חיים ברשת:
info@netsupport.co.il

בין השואלים נגריל תשובות.

יש לכם טיפים שהופכים את החיים לקלים יותר? ספרו לנו, ותחסכו לי עבודה.

לארכיון המומחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by