ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: סקס מוכר 

השבוע ברשת: סקס מוכר

 
 
אורי ברקוביץ`

מכירת המיליונים של סקס.קום, התירוצים של משתפי הקבצים ומי צריך גלישה במשקל? השבוע שהיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום ההולדת העשרים לווירוס המחשבים הראשון הוא אחלה הזדמנות להיזכר איך הכל התחיל. או במילים אחרות: פעם היה וירוס, היום יש 150 אלף. (לכתבה)
 
כמה סוטרא?
 כמה סוטרא?   
אחד מאותם 150 אלף הוא וירוס שעד לפני כמה ימים כבר הספיק להדביק כ-700 אלף מחשבים. אם קיבלתם במייל הבטחה לתמונות מהקאמה סוטרה, וגם התפתיתם לפתוח, אז זהו – אתם בסטטיסטיקה. (לכתבה)
 

אלופי התירוצים

אם אני אגיד לכם שארגון ה-MPAA (המייצג את תעשיית הקולנוע) מואשם בהעתקה בלתי חוקית של סרטים, הייתם מאמינים? אז זהו שכן. ועוד איזה תירוצים יש להם. (לכתבה)
 
 
ואם בתירוצים עסקינן, תשמעו מה יש לסטודנטים שנתבעו על שיתוף קבצים פיראטיים בשירות I2Hub, שנסגרה בלחץ RIAA, להגיד להגנתם: אלה טוענים כי מודעות שפירסם מפתח השירות ברחבי האוניברסיטה גרמו להם לחשוב בטעות שהם יכולים לשתף קבצים מוגנים בזכויות יוצרים ולהמשיך לישון בשקט בלילה. עתה הם מבקשים מהמסכן לכסות עבורם את סכומי הפשרה עם חברות התקליטים. (לכתבה)
 

גולשים במשקל

ברק הפכה לספקית הראשונה בישראל שמציעה הורדה לפי נפח: 49 ₪ לחודש תמורת 2 ג"ב במהירות 5 מגה. כל גיגה נוספת תעלה 15 ₪. לדברי החברה, החבילה מתאימה רק למי שמורידים 5 גיגה ומטה בחודש.

השאלה היא, מדוע מי שמוריד כל כך מעט, צריך כזו מהירות? במיוחד כשמחירי החבילות ה-750 קסל"ש ומגה וחצי כל כך זולות, ובהתחשב בעובדה שלמחיר הספק יש להוסיף את התשלום לבזק ולכבלים, עבור התשתית. (לכתבה)
 

מנת יתר של חופש מידע

כן פרטיות לא פרטיות, ברוסיה מזמן שולט הבלאגן. למאגר העסקאות של הבנק המרכזי של רוסיה, נתוני מס ההכנסה לשנת 2004 של תושבי מוסקבה ולרשימת כל בעלי המכוניות בבירה, הצטרף עכשיו גם מאגר אתר ההיכרויות הגדול ביותר ברוסיה. את תקליטור ה-DVD המכיל את נתונים של כשני מיליון משתמשים, מציעים הגנבים למכירה בספאם. מעבר לסכנה שאותם חברים באתר יזכו עתה לטונות של ספאם, או יעמדו בסכנה של גניבת זהות וגניבת אשראי, מתווסף חששם של כל החברים הדיסקרטים, מפני חשיפת עובדת היותם חברים באתר. מפחיד קצת, לא? (לכתבה)
 

אחי! רוצה חפיץ בשקל אחד?

כל אשה והחפיצים שלה
 כל אשה והחפיצים שלה   
מכל רפרטואר המילים הטכנולוגיות, הכי חסרה לי מילה עברית לגאדג'ט. מה שמחתי כששמעתי שהאקדמיה ללשון העברית מצאה לה סופסוף מקבילה עברית. אולם מה התעצב ליבי לכשגיליתי שהמילה שנבחרה היא בלתי סקסית בעליל: "חפיץ". שתי מילים חדשות נוספות הן רכינוע לסגוואי ורינתון לרינגטון. (לכתבה)
 

חדשות

• לא ממש מעניין אבל אחרי שהתייחסנו לנושא כל כך הרבה פעמים, כבר אין ברירה. זוכרים את פרשת קנס העתק שהטיל האיחוד האירופי על מיקרוסופט בשל הפרקטיקות האנטי תחרותיות שלה? וזוכרים שהיא נכנעה בסופו של דבר והחלה לשווק גירסה רזה של חלונות ללא נגן המדיה? בכל מקרה, הכניעה שלה בזמנו לא היתה מלאה והיא המשיכה להתמקח על דרישה נוספת של האיחוד - לפתוח חלקים מקוד המקור של מערכת ההפעלה Windows Server בפני חברות תוכנה מתחרות. אז השבוע התקפלה מיקרוסופט גם בסוגיה הזו. למרות זאת, אין מדובר בסוף הפרשה. מיקרוסופט אמנם הסכימה להתקפל אבל לא להיכנע (כנראה בשל מוכנות נפשית נמוכה להיקנס ב-2 מיליון דולר ליום) והיא בהחלט מתכוונת להמשיך להילחם בהחלטה. (לכתבה)
 
• סחטיין על גוגל שהם נאבקים על זכות הגולשים לפרטיות ולא מוכנים להסגיר לממשל האמריקני נתונים על חיפושים שבוצעו באמצעותה. אבל אמריקה, אל תתדאגי, קצת לחץ וגוגל תהיה ילדה טובה. תשמעו לי, לסינים זה עבד מצויין. החל מהשבוע אפילו יהיה להם מנוע חיפוש גוגל אורגינל, עם צנזורה שגורמת לסבא מאו לחייך בקברו. (לכתבה)
 
• קבלו את הסרטים האינטראקטיביים הראשונים בעולם, שהופקו במיוחד עבור הטלפונים הסלולרים. שלושת הראשונים מוצגים באתר של סמסונג ואליהם מצטרף סרט אינטראקטיבי המאפשר לשנות את מהלך העלילה שלו ואת זוויות הצילום. (לכתבה)
 
• צחוקים עם השבדים האלה. אתם פשוט חייבים לקרוא מה עלה בגורלה של מכירה פומבית באיביי בשם "ייחודי – שרפו את הכסף שלכם על פיראטים שוודים מטומטמים". או: איך מפעילי אתר ביטורנט שהיו צמאים למזומנים חשבו שלמכור את עצמם באיביי זה אחלה רעיון. (לכתבה)
 
• אחרי שיתוף הפעולה עם בריטניקה, מציעה עכשיו חברת המילונים המקוונים בבילון גם גישה ישירה לוויקיפדיה. בבילון תספק לכשני מיליון ערכים ובהם 29 אלף הערכים בעברית, 930 אלף הערכים במהדורה האנגלית ול-7 מהדורות בשפות אחרות.
 
• ולידיעת הביזאר (המשמחת אבל) של השבוע: התינוק הפסיכי מ"איש משפחה", עומד לקבל תוכנית אירוח משלו באינטרנט. (לכתבה)
 
• טוב, זו ממש נקודה קטנה ולא חשובה, אבל יכול להיות שלאופיס 12 בכלל יקראו אופיס 2007. (לכתבה)
 
 
• סקס.קום, האתר והשערוריות, נמכר תמורת 12 מיליון דולר. (לכתבה)
 
• משרד התקשורת מתכוון להרחיב את החסימה של תכנים אירוטיים בפני קטינים, גם לשירותים שאינם דורשים חיוג, כמו הודעות MMS. (לכתבה)
 
• מי שחשב ש"בטא" זה השם השני של גוגל, יכול להירגע - לפעמים ענקית החיפוש מוכנה להיפרד מהזנב שאין שירות שלא עולה לאוויר בלעדיו. השבוע זה היה גוגל ניוז שהשיל את הבטא לאחר שלוש שנים תמימות. (לכתבה)
 
• אם אתם ממש מתעקשים לראות את גירסת הבטא השנייה של אקספלורר 7, אז תדעו שהיא דלפה לרשת. 11 מ"ב בפורמט RAR. (לכתבה)
 
• פרשת הדלת האחורית שמיקרוסופט השתילה לכאורה בקבצי ה-WMF, מסרבת לגווע. השבוע פירסם הרג'יסטר מאמר שמסביר למה כל העניין פשוט מגוחך. (לכתבה)
 
• יו"ר הפדרציה העולמית לתקליטים וקלטות (IFPI) ג'ון קנדי, טופח לעצמו על השכם ומכריז על הצלחת תעשיית הבידור ב"בלימת תופעת הפיראטיות", אותה הוא מכנה "לא גניבה, אלא ביזה". (לכתבה)
 
 
• למרות ההכרזות החגיגיות שדיברו על ביצועים עדיפים בטירוף, מבחן ביצועים השוואתי שערך CNET בין המחשב הכי טרי של אפל, לבין זה שקדם לו, לא השאיר את עורכיו פעורי פה, בלשון המעטה. (לכתבה)
 
• קצת גאווה: בזכות קרובינו הרבים בחו"ל, שיעור החדירה המרשים של האינטרנט המהיר (וגם אהבת חינם לא קטנה) ישראל מובילה בשיעור החדירה של סקייפ בעולם כולו, עם 910 אלף משתמשים רשומים. (לכתבה)
 
• הטוקבקיסטים שלנו הם לא היחידים שמתפרעים. בוושינגטון פוסט אפילו נאלצו לסגור את אחד הבלוגים של העיתון בשל מתקפת מכתבי נאצה וניבולי פה. (לכתבה)
 

מומלצים

• טוב אז ככה. מהקטע הזה התלהבתי לא בגלל גיקיות אלא בגלל זיקנה: העובדה שההאקר הזה הצליח להריץ וידאו שלם עם קול על ה-IBM PC הראשון בעולם, משנת 1981, פשוט מדהימה.
 
רע. זו לא שקופית, זו בדיקת ראיה
 רע. זו לא שקופית, זו בדיקת ראיה   
• קבלו וידוי: כבר הרבה שנים שיש לי מחשב. ובכלל, שנים שאני עובד עם מחשבים. כבר גמרתי תואר ואפילו דיברתי מול קהל פעם או פעמיים, אבל מעולם, בחיי, אני נשבע, שלא פתחתי קובץ פאוור-פוינט. כן, מה שאתם שומעים – בחיים לא העברתי מצגת. מצד שני, את כמות המצגות שהוציאו לי את העיניים, שיעממו אותי, או עיצבנו אותי, די קשה לספור. אז בשביל כל מי שכן עושים מצגות, וגם חשוב להם לעשות אותן כמה שיותר טובות, לרן הרטשטיין יש מדריך. בהחלט מומלץ.
 
• כבכול שבוע, אורי גושן עם המדור ששובר לתיקיית ה-Program Files את הגב. והפעם: נגן מדיה כפול שיאפשר לכם להחליק את המעבר בין שיר לשיר (יעיל במיוחד אם יש לכם מסיבה בלו"ז), ותוכנה שתכניס קצת צחוקים להודעות השגיאה מטילות המורא של מיקרוסופט. (לכתבה)
 
• ועוד בענייני תוכנה, אורי גושן, עם התוכנות שיבדקו את מה בדיוק מסתתר במארז המחשב שלכם ועוד יריצו עליו מבחני ביצועים. (לכתבה)
 
 
• גם אם אין לכם מקינטוש, זה בהחלט מעניין להציץ על מעבד התמלילים שלאחרים יש ולכם אין. בפרט שמדובר במוצר איכותי שמשתמשי וורד יכולים רק להתקנא בו. (לכתבה)
 
• אם לא הכרתם את Digg.com אז הגיע הזמן. מדובר באתר המרכז ומדרג חדשות מחשבים, אינטרנט, וטכנולוגיה, ושואב את כוחו מן הקהילה, האחראית על קביעת הרייטינג של כל ידיעה. עכשיו, בכל מקרה, יש לו מעין גירסה עברית ושמה "שווה קריאה". בהצלחה. (לכתבה)
 
• שוקי גלילי אסף את דברי הביקורת שהושמעו לאחרונה נגד גוגל וארז אותם למאמר משכנע למדי, שמסביר מדוע גוגל היא כבר מזמן לא דוד של האינטרנט, אלא יותר ויותר גליית, המאיים להפוך לאח הגדול. שום דבר חדש, אבל איכשהו, מ-מפחיד הרבה יותר. (לכתבה)
 
• אדר שלו (nrg) מיפתה את הטיפוסים ברשתות החברתיות הישראליות. היא החלב בבעל הבית, עברה דרך הבלאקאצות, הטרולינוקס, הסוקר, להקת הרוק וכילתה בדוגמן והריאליטיסט. משעשע לעיתים. (לכתבה)
 
• לכבוד הבחירות ברשות הפלסטינית, שחר רן (הארץ) עם משחקי המחשב הפוליטיים של בני דודינו הערבים. (לכתבה)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by