ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה כאן זה הערומות? 

איפה כאן זה הערומות?

 
 
אודליה ברקין

לצד הרשת החילונית מלאת הפיתויים, הסטיות והתועבה, מתקיימת רשת קטנה יותר, שנועדה לקהילה מצומצמת ויראת שמיים. רשת זו מאוכלסת אך ורק באתרים חינוכיים ונעימים, ללא קללות, ללא זימה, ללא תיאורים מפורשים, ללא תמונות של ערומות, או תמונות בכלל. משעמם? לאו דווקא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדברים החיוניים ביותר. מתוך פורטל מורשת
 הדברים החיוניים ביותר. מתוך פורטל מורשת   
האינטרנט שינתה את חיי רבים וחשפה את כולנו לשפע של מידע, בחורות ערומים ואמפי 3. כל מה שחלמנו עליו מונח בקצה המקלדת. לנו יש את החופש לבחור איפה אנחנו רוצים לטייל ולמה או למה ברצוננו להיחשף. היהודים הדתיים בישראל רואים ברשת גם ברכה וגם קללה. הם מודעים היטב ליתרונותיה, אבל גם לחסרונותיה ולפיתויים האסורים הרבים שהיא מאוכלסת בהם.

הדומיננטיות ההולכת וגוברת של הרשת בחיי היומיום מהווה בעיה ליהודים הדתיים, שלא בדיוק יודעים מה לעשות עם כלי שמוביל לאין סוף מידע ותוכן המנוגדים לחלוטין לעולם הערכים הדתי ולארון הספרים היהודי. חלקם שוללים את הרשת מכל וכל , ואילו חלקם מסתייגים נמרצות אבל מכירים בחשיבותה. במדור השאלות והתשובות שבפורטל היהודי-דתי מורשת, ממליץ הרב שרלו שעדיף לא להתחבר:

"מלכתחילה, עדיף שלא להכניס אינטרנט הביתה. הסיבה העיקרית לכך היא היחס שבין התועלת לבין המחיר. אין ברשת דברים שווי ערך באמת (בעברית). רבים מההורים סבורים בטעות כי אם ילדיהם יגלשו ברשת הם יהיו משכילים יותר, בני העולם הרחב, בעלי תרבות וידע וכדו`. למעשה ההפך הוא הנכון. מדובר בבזבוז זמן מרחיק לכת, בשאיבת משאבים אנושית וגם במשמעות כלכלית. כל זה עוד לפני שאנו דנים בתכנים המסוכנים המצויים ברשת, והם נגישים מאוד. די בכמה לחיצות עכבר כדי להגיע למקומות האפלים ביותר". כבוד הרב מתכוון למדור של האחים טבריה, מן הסתם.
 

אפשר למצוא הכל, כמעט

תועבה, כמעט. להקת אוף שימחעס
 תועבה, כמעט. להקת אוף שימחעס   
לרשות הציבור הדתי עומדים פורטלים, מנועי חיפוש ואתרים המופעלים על-ידי גופים דתיים בארץ ובחו"ל. פורטלים אלו סורקים ומקשרים ישירות לאתרים שאין בהם "סכנות". פורטלים כאלו גם מספקים מידע יהודי והלכתי כחלק מהשירותים שלהם. חברת אחת שמספקת שירות כזה היא "קו ונקי".

חברת "מורשת" הישראלית, בעלת הפורטל היהודי-ישראלי-דתי (בעברית) הגדול ביותר, מספקת גם שירותי התחברות לרשת. גולש המתחבר דרכם לרשת, מוגבל באפשרויות הגלישה שלו לאתרים המזוהים במערכת של "קו ונקי" בלבד, הסורקת כל אתר ואתר במאגר שלה, כדי לוודא שהוא נקי לחלוטין מעירום, קללות, הבלים ולכלוכים). כך ניתן לגלוש למספר רב של אתרים, מבלי לחשוש לאובדן התמימות. מצד שני, גולשים מתוסכלים מרבים להתלונן בפורומים השונים על כך שאין מספר מספק של אתרים במערכת.

אפשר למצוא כאן את כל מה שיש ברשת החילונית, כמעט (כמו שאת התפקידים שסילבסטר סטלונה ממלא בסרטיו, אפשר להגדיר כתפקידי אופי, כמעט). בכניסה נדמה שמגיעים לכוכב אחר - אין כמעט תמונות מצולמות של בני אדם, התאריך מצוין לפי הלוח העברי, שמו של האל נזכר לעיתים תכופות ביותר (הוא מכונה ד`) וכל הבאנרים מפרסמים ערכים, מוצרים וחברות השייכות לעולם הדתי (כיסויי מזוזות במבצע).
 

לבריכה, לים ולחול - רק ביום חול

במדור הנוער של הפורטל בעל השם הקולע כיפה.קו.איל, אפשר למצוא כתבות חשיפה דרמטיות בנושא "תנועת בני עקיבא - ההתחלה!" כמו גם דיון עם הרב אלישע אבינר על שאלת הזמן - לרגל שפע הזמן הפנוי בחופשה: האם יש "זמן" שמותר לבזבז? (תשובה במהופך: אל!).

מדור ההומור של נפתלי מציע בדיחות מפולפלות ומצחיקות, כמעט: "עונת הרחצה החלה: לבריכה, לים ולחול - רק ביום חול!"; או "הדו"ח כבר פורסם: מסקנות הוועדה האמריקנית, מוציאות את המיץ-של הצדדים". גיחי גיחי.

דוסידייט הוא שרות שידוכים, המאפשר לדתיים מכל הזרמים להכיר בן או בת זוג באמצעות האינטרנט. אחד הקריטריונים לסיווג הוא מידת הדתיות, וזאת נחלקת בין דתי לאומי, חרדי לאומי, חרדי, חפיפניק ולא משנה. אמונה וגרשם הם זוג שהכיר באמצעות אתר שידוכים מסוג זה, וכמו כל הזוגות המגניבים והמודרניים פרסם את תמונות חתונתו באינטרנט. אם רציתם לדעת איך נראית חתונה דתית כשרה למהדרין, הגעתם למקום הנכון.

לאוהבי המוסיקה החסידית יש אתרי MP3 משל עצמם, דוגמת האתר המעולה חסידיק מיוזיק פור יו. מלבד קבצים דיגיטליים של שירים אהובים, הוא מציע גם קליפים, מצעד הפזמונים השבועי של ערוץ 7 ורדיו קול חי, רשימת הופעות קרובות וחדשות מעולם המוסיקה החסידית. לגולשים הקבועים בו יש אפילו חדר צ`אט ב-IRC (בשם C4U, למתעניינים), ומגזין מוזיקה מקוון.
 
 

קשה למצוא סקס

אין לנו סקס כרגע. בבקשה נסו במועד מאוחר יותר
 אין לנו סקס כרגע. בבקשה נסו במועד מאוחר יותר   
בכל זאת ישנם כמה הבדלים. מדור הפורומים של הפורטל הדתי הממוצע קצת שונה ממקבילו החילוני. כאן אין פורום סקס, סיפורים ארוטיים ופורום טלוויזיה, אבל מנגד, למי שמכלה את לילותיו בחיפוש אחר פורומים מתמחים לגמילות חסדים, חברותא ופורום תנ"ך ופירושיו, יכול להפסיק את חיפושיו.

גם צ`ט עדיין אין. מנהל פורום מחשבים ואינטרנט, אהרון בליטנטל, מנסה להסביר מדוע :
"נושא הצ`אט מאוד בעייתי באתרים מסוג מורשת. אם מורשת תקים צא`ט היא תהייה מחויבת לשמירה על טוהר הצ`אט - מה שמחייב הצבת אדם ששישגיח 24 שעות ביממה על הצ`אט, או לחלופין - רובוט שיצנזר אוטומטית דברים אסורים. אבל כמו שכולם יודעים, את המחשב תמיד אפשר לרמות".

הרצת החיפוש "אהבה" בפורטל מורשת, שולח אותנו ישר לאתרים דוגמת "למחנכת עמליה באהבה", ולאתרים המפרטים זנים שונים של ציפורי אהבה ושיר. אך בעוד חיפוש בנענע, יאהו ודומיהם הביא תוצאות מרנינות למדי למילה "סקס", במדריך האתרים של כיפה לא נמצאו אתרים. במגזין מורשת, דווקא נמצא ראיון אחד עם הרב שלמה אבינר, שכותרתו נטיות מיניות הפוכות, העוסק בהתבטאותו האומללה של הזמר אריאל זילבר נגד הומוסקסואלים. כבוד הרב טוען שהומוסקסואליות היא מחלה הנובעת מטבע מושחת ותועבה שצריך להילחם נגדה. כמו כן נמצא קטע מיוחד לט"ו באב, המסביר את ההבדל בין פורנוגרפיה לאהבה, מאת הסופרת הוותיקה אסתר קל.
 
לסיום, קשה בלי קצת ניסים. קבלו את אתר הבית של הרב איפרגן, הידוע יותר בכינוי "הרנטגן". כאן מפורטים מפעליו במצגת פלאש, לצד עובדות חיוניות על שושלתו המפוארת. קשר עם הרב עוד אי אפשר ליצור באמצעות הרשת, אבל אולי גם זה יגיע.

שתהיה גלישה נעימה, ב"ה!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by