ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: הצצה לתוך המחשב 

הנבחרות: הצצה לתוך המחשב

 
מומלצי המערכת |
 
אורי גושן

קניתם מחשב חדש? רוצים לוודא שקיבלתם מה שביקשתם? תנו לתוכנות לספר לכם הכל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רואים לכם את ה...
 רואים לכם את ה...   
לפעמים נדמה שהמחשב מורכב ממסך, מקלדת ועוד קופסא גדולה עם כל מני חוטים ושבבים בתוכה. אבל, כמאמר הפתגם, לכל חוט יש שם ולכל שבב יש אמא (שיצרה אותו באהבה). את הפרטים האלו (שיכולים להיות מאד חשובים) לא תמיד נוכל ללמוד מהסתכלות בהם. אם קניתם מחשב חדש, התקנתם חומרה נוספת או שסתם בא לכם להציץ לקרביים של המחשב - התוכנות הבאות יראו לכם ה-כל.

הערה: התוכנות שלפניכם נועדו לספק מידע על המערכת, ולא ניתן לבצע באמצעותן שינויי מערכת העשויים לגרום לנזק כלשהו. עם זאת, אם אינכם מרגישים בטוחים בסביבה "טכנית" שכזו, מומלץ להיעזר באנשי מחשבים מנוסים.
 

SIW - ארגז הכלים

 
הדבר הבולט ביותר ב-SIW, פרט לשם הקצרצר (שמשמעותו System Information for Windows), הוא אופן הפעלתה. כנקודת פתיחה חיובית, אין צורך בהתקנת התוכנה, ניתן להפעילה ישירות מדיסק-און-קי ואף יתרה מכך - אין צורך להסיר אותה. בלי ערכי רג'יסטרי, בלי קיצורי דרך בכל מקום ובלי Uninstall. הפרט השני הבולט בתוכנה הוא הממשק שלה. בצד שמאל של החלון תוכלו להבחין ברשימה ארוכה למדי של רכיבים המחולקים לקטגוריות: תוכנה, חומרה ורשת. לחיצה על כל אחד מהפריטים ברשימה תעלה תוך מספר שניות את כל המידע הרלוונטי בצד ימין של החלון.

בנוסף, כוללת התוכנה מספר כלים שימושיים נוספים. אחד מהם, הוא "!Eureka" ("אאוריקה!"), ובאמצעותו ניתן לחשוף שדות בהן סיסמא מוסתרת בכוכביות (בדפדפן, תוכנת מסרים וכד'). כלי נוסף (הנקרא Secrets תחת קטגוריית Software) מציג את כל שמות המשתמש והסיסמאות באתרים אליהם גלשתם בעבר (באינטרנט אקספלורר). כלי אחר יציג את תעבורת הרשת וכלי זהה את מצב הזיכרון והמעבד.

יתרונות: אינה דורשת התקנה, כוללת מידע רב ומספר כלים שימושיים
חסרונות: ממשק לא מסובך, אך גם לא ידידותי למשתמשים חדשים
שורה תחתונה: שימושית וקלילה

להורדה
 

PC Wizard 2006 - הידידותית והיפה

 
בהשוואה ל-SIW, תוכנה זו כוללת ממשק מעט יותר ידידותי ואפילו מעט יותר נאה מבחינה ויזואלית. בצידה השמאלי תוכלו להבחין בקטגוריות השונות, כאשר הראשונה בהן היא קטגוריית החומרה (Hardware). תחת לשונית זו, יופיעו אייקונים המייצגים את תתי הקטגוריות השונים (מדפסות, מסך, כוננים וכד'). אם תבחרו באחד מהם, המידע הרלוונטי יופיע בחלקו המרכזי של חלון התוכנה, ואף הוא יהיה מחולק לשני חלקים. החלק העליון ירכז את הפריטים השייכים לאותה תת-קטגורייה (כגון שמות הכוננים הקשיחים במחשב), וחלקו התחתון ירכז את כל המידע על הפריט שנבחר (כגון שם יצרן, נפח פנוי ומפרט טכני נוסף).

קטגוריות נוספות בתוכנה הן Configuration (תוכנות והגדרות מערכת שונות), System Files (קבצי מערכת), משאבים (Resources) ו-Benchmark. הקטגוריה האחרונה משמשת לעריכת השוואות ובדיקות ביצועים לרכיבי המערכת השונים. כך למשל, תוכלו לבדוק את המעבד, הזיכרון, הכונן הקשיח וכד' ולקבל גרף עם תוצאות הבדיקה. את הנתונים הללו תוכלו להשוות עם רכיבי חומרה אחרים באותה הקטגורייה ולבדוק מה מיקומכם ביחס אליהם.

יתרונות: ממשק ויזאולי נאה ונוח לשימוש, יכולת לבצע בדיקות השוואתיות לרכיבי חומרה
חסרונות: ניתן להדפיס רק קטגוריה אחת בכל פעם, ולא את כולן ביחד
שורה תחתונה: למשתמשים חדשים ומתקדמים כאחד

להורדה
 
 

EVEREST Home Edition - ישר ולעניין

 
למרבה הצער, בסוף שנת 2005 הופסק פיתוח הגירסה החינמית של אווסרט, ולכן לא נזכה לראות פיתוחים או גירסאות חדשות בעתיד הקרוב. עם זאת, אין כל בעיה בגירסה הנוכחית של התוכנה, והיא מתפקדת ללא תקלות או בעיות כלשהן. מבחינה ויזואלית, אוורסט נראית כמו הגוגל של תוכנות המערכת והדיאגנוסטיקה. היא מסודרת, אלגנטית למדי ובעלת אותו ממשק מפוצל וסטנדרטי לתוכנות מסוג זה. הקטגוריות מחולקות באופן מעט שונה מהתוכנות האחרות, ולכן תמצאו בה מעט יותר נושאים ראשיים.

התוכנה כוללת מספר פיצ'רים קטנים שעשויים להקל על מי שהולך להשתמש בה באופן תכוף, והבולט שבהם הוא לשונית ה"מועדפים". תוכלו להוסיף כל קטגורייה או תת קטגוריה מהרשימה ולהוסיפה למועדפים, ולגשת אליהם במהירות. עוד פיצ'ר חביב הוא שילוב קישורים (לינקים) לאתרי היצרנים של הרכיבים השונים כגון אינטל, מיקרוסופט וכד' (וקיים גם מאגר קטן של אתרים מומלצים).

אם זה לא מספיק, תוכלו ליצור דוח מפורט בפורמט HTML או TXT ולהדפיסו באמצעות אשף מיוחד. גם לאוורסט קיים כלי להשוואת ביצועים (Benchmark) המוצג בצורה גרפית נוחה, אך הוא מתייחס לרכיבי הזיכרון בלבד ולא מעבר לכך.

יתרונות: ממשק סולידי, אפשרות לבחירת קטגוריות מועדפות, לינקים לאתרי היצרנים
חסרונות: אם כבר יש מבחן ביצועים, למה רק לרכיבי הזיכרון?
שורה תחתונה: נוחה ליצירת דוחות, מיועדת למשתמשים מנוסים יותר

להורדה
 

Fresh Diagnose - השילוב המנצח

 
אם התוכנות האחרות נראו לכם טכניות ומפחידות, ה"פרש" תגרום לכם להרגיש טיפה יותר רגועים. הממשק שלה גדול, ברור והכי חשוב - ידידותי. חלוקת הקטגוריות בבר השמאלי ברורה ומסודרת, אך תוכלו לנווט או לבחור את הקטגוריה הרצויה גם באמצעות סרגל האייקונים הגדולים בחלקו העליון של חלון התוכנה. הקטגוריות מהן תוכלו לבחור כוללות רכיבי חומרה, תוכנה, התקנים, רשת ואינטרנט, מולטימדיה, משאבים ועוד.

למרות שאין לה כלים נוספים פרט להצגת המידע, היא כוללת מספר רב של מבדקי Benchmark, ביניהם בדיקות מעבד, מולטימדיה, זיכרון, תצוגה, כונן קשיח, כונן CD ורשת. כדי לאפשר את השימוש בפונקציית ה-Benchmark, יש לערוך רישום (בחינם) באתר החברה ולהזין את הקוד שישלח אליכם בחלון ה-Register (תחת Help). כמו כל שאר האלמנטים להדפסה, תוכלו להדפיס את תוצאות הבדיקות הללו כדף רגיל, או לבנות אותם כדו"ח בפורמט HTML.

יתרונות: ידידותית למשתמש, מושקעת מבחינה ויזואלית, כלי נוח ליצירת דוחות
חסרונות: עשוייה להיתקע בעת בדיקת התקני רשת
שורה תחתונה: אידאלית למשתמשים מתחילים החוששים מהתעסקות ב"מידע טכני"

להורדה
 

SiSoft Sandra - השיתופית למקצוענים

 
למרות שהתוכנה שיתופית (כלומר, בתשלום), היא לא קופצת מעל הפופיק ונראית כאחד העם. הממשק שלה מזכיר את חלון התצוגה של "לוח הבקרה", והניווט נעשה על ידי בחירת האייקון בקטגורייה הרלוונטית, או מתוך תפריט ה-Modules (ניתן גם לשנות את צורת התצוגה לרשימה, במקום אייקונים). כאשר תבחרו את הנושא הרצוי, המידע עצמו יופיע כחלון חדש ויכיל אפשרויות הרלוונטיות לו.

ההבדל העיקרי בינה לבין שאר התוכנות, הוא במבחר הכלים והבדיקות שהיא מציעה לבחינת ביצועי המחשב. כנקודת פתיחה, היא מאפשרת גישה נוחה לכלים הקיימים במערכת ההפעלה כמו מאחה הדיסקים, הפנקס, הכתבן עורך הרג'יסטרי. פרט לכך, היא כוללת סדרה של מבדקים ביניהם "Tune Up" המספק טיפים לשיפור ביצועי המחשב, "Combined Preformance" הבודק חמישה אספקטים במחשב להשוואה (מעבד, מולטימדיה, רשת, זיכרון וכונן קשיח), ואפילו כלי הנקרא Burn-In, שמאפשר לבדוק את קצה היכולת של המחשב על ידי הרצת המבחנים השונים ללא הפסקה.

יתרונות: מקצועית ביותר, כוללת מידע מקיף, ומספקת כלים לבחינת ביצועי המחשב
חסרונות: ממשק פחות נוח ואף מעט מבלבל (למרות שאפשר להתרגל)
שורה תחתונה: אם אתם אנשי מקצוע, שווה אפילו לרכוש את הגירסה המלאה. למשתמש הממוצע, היא עשויה להיות "טכנית" ופחות רלוונטית.
להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by