ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: מיליון דולר ומכתב כופר 

השבוע ברשת: מיליון דולר ומכתב כופר

 
 
אורי ברקוביץ`

האם גוגל תחשוף את נתוני החיפוש שלה? וגם: אנורקסיה בבלוגיה הישראלית והסיוט של אתר מיליון הפיקסלים. השבוע שהיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תחשוף או לא תחשוף? זאת השאלה שתעמוד בפני בית המשפט האמריקני, שיצטרך להחליט האם לחייב את גוגל להסגיר לממשל רשימה המכילה את כל החיפושים שביצעו המשתמשים במנוע בשבוע מסויים.

גוגל נדרשה לחשוף את הנתונים הללו כבר לפני כשנה, יחד עם עוד כמה מנועי חיפוש. אולם בעוד שלדברי משרד המשפטים, מנועי חיפוש אחרים נכנעו וחשפו את הנתונים - גוגל סירבה.

פניית המשרד לגוגל נעשתה במסגרת הניסיונות לאכוף את "חוק פורנוגרפית הילדים" מלפני שנתיים, הקובע כי אסור לאתרי פורנו לאפשר לקטינים לגשת לתכניהם. המשרד טוען כי הוא צריך את המידע הזה כדי לחקור את הדרך שבה גולשים מגיעים לפורנו באמצעות מנועי החיפוש.

הבלוגרספרה, כצפוי, נעמדה על הרגליים האחוריות. על אף שמדובר במטרה טובה, ולמרות שאין מדובר ברצון של הממשל לשייך חיפושים ספציפיים לגולשים מסויימים, הם עדיין חוששים מיצירת תקדים מסוכן וקוראים לגוגל לעמוד בפרץ. (לכתבה)
 

צרפת משנה את החוקים

בצרפת עומדים לשנות את החוק כך שהרבה פעולות שכולנו עושים מדי יום, כמו לעשות עותקים נוספים של דיסקים של מוזיקה וסרטים שנקנו כחוק, יפסיקו להיחשב כלא חוקיות.

בנוסף יובדלו מורידי קבצים שעשו זאת לשימושם הפרטי מכאלה שעושים זאת למטרות רווח. גם העונשים למי שמורידים בהיקף קטן יהיו פרופורצינליים למעשה ויהיו מדורגים: קודם כל התראה מקוונת, אחר כך מכתב רשמי ולבסוף קנס של 150-300 אירו (בניגוד לאלפי הדולרים שנגזרו על משתפי קבצים בארה"ב).

מצד שני קובע החוק עונשים חמורים על פרסום שיטות פריצה של הגנה דיגיטלית, מה שעלול להרתיע אותם ועקב כך גם להקשות את חיי הפיראטים. (לכתבה)
 

בליינות אונליין

שווה לכם בהחלט לבדוק את הגירסה הדיגיטלית של מגזין הבילויים והפנאי טיים-אאוט תל-אביב, כל עוד שאתם יכולים לקבל אותו בחינם. (לכתבה)
 
 
מרמלדה
 מרמלדה   
ובכלל, אם אתם תל-אביבים, עושה רושם שבזמן האחרון נעשה הרבה מאמץ שגם לא ישעמם לכם יותר מדי, וגם שלא תצליחו לפספס שום נאד שמישהו תוקע בעיר הזו. פרוייקט חדש בשם "מרמלדה", דואג לעדכן אתכם בכל הדברים הקטנים שקורים בעיר הזו. "העיר רוחשת, דברים טובים קורים, פרטים משמחים מתחבאים בין הרחובות והמדפים - צריך רק לדעת למפות את המידע ולמיין אותו היטב. זה בדיוק מה שמרמלדה תשמח לעשות למענך", נכתב באתר. (לכתבה)
 

iTunes ישראלי?

כמה מן השחקנים הראשיים בסאגת אתרי שיתוף הקבצים נפגשו בפאנל שנערך באוניברסיטת חיפה בפני קהל סטודנטים. מוטי אמיתי, האחראי על האכיפה בפדרציה לתקליטים וקלטות ניצל את המעמד כדי להטיל "פצצה". לדבריו, על מנת להציע לגולשים חלופה לאתרי השיתוף, יעלה לאוויר בחודש הקרוב אתר שיכיל 95% מהרפרטואר של המוזיקה הישראלית, להורדה בתשלום. באתר, אשר יופעל על ידי MSN, יופיעו הקטלוגים המוזיקליין של כל חברות המוזיקה הגדולות בישראל - "הליקון", "הד ארצי" ו-"NMC". מחירו של כל שיר יעמוד על חמישה ש"ח, יקר אף יותר ממחירו של שיר ב-iTunes שם מחירו של שיר עומד על 99 סנט שהם כ-4.60 ש"ח. האם עם ישראל יתנפל בהמוניו כדי לרכוש מוזיקה ישראלית כשרה וחוקית? נחכה ונראה.(לכתבה)
 
ושמוליק שלח (nrg) מסביר למה גם זה לא יעזור להם. (לכתבה)
 

חדשות

כמה זה מיליון פחות 5,000? (תמונה מתוך אתר מיליון הפיקסלים)
 כמה זה מיליון פחות 5,000? (תמונה מתוך אתר מיליון הפיקסלים)   
• מפעם לפעם אנו נתקלים בטרנד שהמהירות שבה הוא הופך להיות מאוס משתווה כמעט לזו שגרמה לנו להתלהב ממנו מלכתחילה. בארץ נהדרת זו היתה לובה, בשידורי המהפכה היו אלה "עצור! אתה הומו!" ו"משה! אתה לא קיפוד". ברשת אלו היום אתרי הפיקסלים, שהלוואי והייתי יכול להתעלם מכולם. השבוע סיפק לנו המיטרד הזה ידיעה מרעישה: האקרים ניסו לסחוט את הוגה הרעיון המקורי, ואיימו עליו שאם לא ישלם להם כופר בסך 5,000 דולר הם יפילו לו את האתר. היזם הצעיר סרב, האתר נפל וסכום הכופר זינק ל-50 אלף דולר. (לכתבה)
 
• המשך עלילות פרצות ה-WMF בחלונות: מיקרוסופט הכחישה את הטענה שהשמיע חוקר האבטחה סטיב גיבסון, לפיה אחת מן הפרצות הושתלה במתכוון כ"דלת אחורית" סודית. לטענתה, מדובר בסך הכל בירושה עוד מימי חלונות 3.11. הכחישה אבל לא סגרה. לא מספיק קריטי, היא טוענת. (לכתבה)
 
• גוגל קוראת תיגר על שירותי המסרים המידיים הסגורים זה לזה של מיקרוסופט AOL ויאהו והודיעה כי היא פותחת את השירות שלה, גוגלטוק לכל שרותי התקשורת התומכים בפרוטוקול XMPP. (לכתבה)
 
• תמיד נחמד לקבל עיצה ידידותית מחבר ותיק ואוהב: סטיב ג'ובס, עובד אפל, מייעץ לחבר ביל גייטס, להתחיל לייצר נגן MP3 משלו. תקרא לו X-Player הוא מציע. (לכתבה)
 
• סטיב, כך עושה רושם, בכלל מרגיש סבבה עם עצמו בזמן האחרון. בסוף השבוע שעבר, בתום יום המסחר בבורסה, עבר שווי השוק של אפל את זה של דל. מיהר ג'ובס לנצל את ההזדמנות ושיגר לכלל עובדיו מכתב בו הוא עקץ את הבעלים של דל, שב-1976 (!!!) העז להציע לסגור את אפל בעקבות קשיים כלכליים שפקדו אותה. לא משנה בדיוק מה הוא כתב שם, אבל זה היה משהו בסגנון "איך שגלגל מסתובב". מניית אפל כבר הספיקה לצנוח מעט מאז (לכתבה)
 
סקופ
 סקופ   
• כפי שהובטח, עלה השבוע לאוויר אתר סקופ המאפשר לגולשים לפרסם ידיעות חדשותיות מקוריות. עד כה גויסו, כך נטען, כ-300 כותבים, אותם יערכו צוות עורכים מקצועי ומנוסה. אם לשפוט על פי התכנים הנוכחיים - הצוות המקצועי עוד תקוע בפקקים.
 
• גוגל ממשיכה במסע הרכש. השבוע הצטרפה למחסני ענקית האינטרנט חברת dMarc Broadcasting, שעושה לפרסומות ברדיו בערך את מה שגוגל עושה לפרסומות הטקסט באינטרנט באמצעות AdWords - שתיהן חולשות על כמות מפרסמים גדולה ושטח פרסום עצום והופכות את תהליכי הפרסום לכמעט אוטומטיים. במקרה של dMarc Broadcasting , במקום שמפרסמים יפנו לכל תחנות הרדיו בהן הם מעוניינים לפרסם, הם פונים ל- dMarc וזו פונה עבורם אוטומטית לתחנות הרדיו, ובונה עבורם את לוח שידורי הפרסומות. סכום העיסקה עומד על 102 מיליון דולר אך היא תוכתר בהצלחה יתירה הוא עשוי להגיע עד ל-1.136 מיליארד דולר. (לכתבה)
 
• זה לא נעים לראות אתר סגר. המסך עומד לרדת על מנוע החיפוש העברי 2find של מיכאל לוגסי (לכתבה)
 
• מכירות המוזיקה הדיגיטלית ממשיכות לעלות בקצב מרשים – צמיחה של פי 3 במהלך 2005. גם נתחן מכלל המכירות בהחלט יפה והוא כבר עומד על 6%. (לכתבה)
 
• האם יצא לכם להיתקל אי פעם בשמות מתחם בעלות אות אחת ועם הסיומות com, org, או net? סביר להניח שלא. הסיבה לכך היא שעד כה לא היה להם אישור. בסוף השבוע יתכנס לדיון ארגון התקינה של השמות באינטרנט (ICANN) ואולי ישנה את ההחלטה. (לכתבה)
 
• לגולשים הסינים יש חברים מקוונים חדשים: אנימציה של שוטרים שקופצת להם מדי פעם על המסך ומזהירה אותם לא להיכנס לאתרי אינטרנט אסורים ולא לדון בסוגיות רגישות. שתי הדמויות מנוהלות על ידי שישה שוטרים שגם מייעצים לגולשים במקרה הצורך. (לכתבה)
 
• לגוגל יש עכשיו עמוד בית מותאם אישית גם לגולשי הסלולר. (לכתבה)
 

מומלצים

• רותי קרני (Nrg) על המתרגמים הפיראטיים של הארי פוטר שאפילו עורכי הדין של ג'יי קיי רולינג מחבבים. ויש גם הסבר מדוע. (לכתבה)
 
מבנה המזכיר תיבת דואר, Streamload
 מבנה המזכיר תיבת דואר, Streamload   
• אילנה תמיר מציגה לכם את Streamload – שירות חינמי לגיבוי קבצים גדולים המאפשר לערום עליו עד 25 ג"ב (!!!). (לכתבה)
 
• אורי גושן מביא לכם ארבעה משחקי מכוניות שהם גם כיף וגם חינם. (לכתבה)
 
• פשוט מדהים. כמה זמן אתם סבורים שלוקח להתרשם כהלכה מאתר אינטרנט? שעה? עשר דקות? דקה? שנייה? תמשיכו לנסות... חצי שנייה? לא, לא, לא ושוב לא. התשובה האמיתי היא חמישים מילי-שניות (או: החלק העשרים של השנייה). את הפרטים המדוייקים תוכלו לקבל בכתבה הזו.
 
• להקיש את המקצב שבראש באמצעות מקש הספייס במקלדת ולקבל מהמחשב את השיר שביקשת – זה הרעיון שמאחורי האתר The Song Tapper, או "מתקתק השירים". (לכתבה)
 
• בעקבות הכתבות שפירסמו את סקר TIM, הבודק את הרגלי הגלישה שלנו באינטרנט, והביקורת הקשה שנמתחה עליו, התיישב עידו קינן (nrg) לשיחה עם דורי שדמון, מנכ"ל קבוצת TNS טלסקר ישראל, שעורכת את הסקר. אני בהחלט השתכנעתי. (לכתבה)
 
(תמונת Thinspiration, מתוך הבלוגים של פרו אנה)
 (תמונת Thinspiration, מתוך הבלוגים של פרו אנה)   
• סגרו להם את הפורומים אז היגרו לבלוגספירה – נערות ה"פרו אנה", שהפכו את האנורקסיה לאידיאולוגיה ודרך חיים, שופכות את הלב בבלוגים, מחלקות עצות ותומכות זו בזו בדרך ליעדים הבלתי אפשריים והמסוכנים שהן קבעו לעצמן. (לכתבה)
 
• סופסוף הסיפורים הכי סקסיים וביזאריים של הרשת מרוכזים במקום אחד, קצר לעניין ומשעשע. (לכתבה)
 
• כתבת וידאו ביזארית במיוחד (דווקא מ-ynet) משווה בין קרינת מיקרוגל ביתית לקרינה הנפלטת מאינטרנט אלחוטי. לעזאזל המדע, למישהו יש מכשיר מדידה?

• אם אתם טיילים בנפשכם או סתם חזרתם לאחרונה מחו"ל עם מטען עשיר של מידע וטיפים שאתם יכולים לחלוק, תעשו טובה ותקפצו לטריפי – אתר ישראלי חדש ששואף להיות הוויקיפדיה של עולם הטיולים והתיירות. הצלחתו תלויה רק בכם. (לכתבה)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by