ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה תשודר בסטרימינג 

המהפכה תשודר בסטרימינג

 
 

למה הרשת חשובה בשביל כל ארגון שנוגד קצת את דעותיהם של הממשל והתאגידים הגדולים, למה כדי לתפוס מחסה כשאתם צורבים דיסק, ולמה אנשי קאזאה הם לא בדיוק המלאכים שחשבנו שהם. טן-ברינק שב מחופשת מולדת מהפכני מתמיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשביל זה יש אינטרנט (פרק 234)

לא האיכות חשובה, אלא המסר. צ`רלטון הסטון בסרטון לואו טקי במיוחד נגד יצרני הנשק
 לא האיכות חשובה, אלא המסר. צ`רלטון הסטון בסרטון לואו טקי במיוחד נגד יצרני הנשק   
גופי התקשורת המודרנית, באשר הם, מחוייבים לאינטרסים ולאידיאולוגיות של החברות והממשלות השולטים בהם. דעות חתרניות באמת, כאלה שיזעזעו את הקונצנזוס, לא עוברות את הפילטרים שלהם. כך הופכת הרשת למפלט תקשורתי יחיד עבור אירגונים הרוצים לחלוק מידע חשוב ודרמטי עם הציבור, ונתקלים בחומות המדיה הממוסדת. ואני לא מדבר על משהו קיקיוני כמו "אנרכיסטים למען עולם נטול פיצה". אני מדבר על אמנסטי אינטרנשיונל.

אירגון זכויות האדם החשוב והגדול בעולם מפרסם מדי שנה דו"חות מסמרי שיער על הזוועות המתרחשות ברחבי הגלובוס. ההתעלמות התקשורתית כמעט מוחלטת. המדיה מסרבת בעיקשות, עוד דוגמא, לשדר את הסרטים הדוקומנטרים הקשים של אירגון PETA (אנשים למען טיפול אתי בחיות) על הנעשה בבתי המטבחיים הגדולים. אירגונים אופוזיציונרים כאלה ואחרים מבינים עכשיו שהם כלל לא זקוקים למדיה הממוסדת. עכשיו הם יכולים לבד.

הדרך הכי קלה למכור רעיון, כידוע, היא בסרטון של 45 שניות. עשרות אלפים כבר ראו את הפארודיה המחוכמת של אמנסטי על פרסומת אמריקאית לאבני-חן, שחושפת את הטירוף מאחורי מלחמת היהלומים בסיירה ליאונה. במקביל, אירגון שמתנגד למכירת נשק בכל פינת רחוב בארה"ב, הקריץ לפתע סרטון פלאש שעשה צחוק מצ`רלטון הסטון (יו"ר הלובי של יצרני הנשק בקונגרס) והפך לאחד הנצפים ביותר ברשת. והפואנטה: לא האיכות חשובה, אלא המסר.
מכתם חוכמה פוסט-מודרני אומר ש"המהפכה לא תשודר בטלוויזיה". זה כנראה נכון. אבל בהחלט יכול להיות שכבר עכשיו היא משודרת באינטרנט, הכי לייב שרק אפשר.

 

דיסק זה ישמיד אותך בעוד 10 שניות

פצצה מתקתקת, 2002
 פצצה מתקתקת, 2002   
כולם מעתיקים דיסקים. כולם. זוהי אחת מזכויותיו הבסיסיות ביותר של צרכן המוזיקה: לעשות עותקים לשימוש עצמי ולצורכי גיבוי. כשאתה משלם 20 דולר על עיגול פלסטיק כסוף ושברירי אתה רוצה להיות בטוח שאם ינזק או ישבר, לא תצטרך לרוץ לחנות ולקנות אותו מחדש. זאת זכותך המלאה. אבל בעידן ה-PC הזכות הזאת מבהילה את חברות התקליטים, והן מתאמצות בכל כוחן לנטול אותה מלקוחותיהן.

כבר סיפרתי כאן על הטכנולוגיה המזעזעת של מאקרו-וויז`ן, המבוססת על השחתת האודיו באופן שמערכות סטריאו יכולות לתקן, אך נגני CD של מחשב לא. במאקרו-וויז`ן קראו לזה "אודיו-בטוח", כלומר כזה שמחשב לא יכול לגעת בו. ובכן, השבוע הוכח שהדבר היחיד שבטוח לגבי נסיונות הצפנת מוזיקה הוא כשלונם. טכניקת המעקף להקלטת דיסקים "בטוחים" כאלה משוטטת חופשי ברשת החל מהשבוע.

אך עוד בטרם נדמו שאגות הנצחון של הקראקרים, הגיחה סוני עם זוועה אפילו יותר גדולה. קקטוס, טכנולוגיה שפותחה בידי חברה ישראלית ("מידבר-טק"), הוכנסה לשימוש-מבחן על עשרות אלפי דיסקים במזרח-אירופה. היא לא מסתפקת בהשחתת הפסקול לצורך הטעיית ה-PC, אלא אף מסוגלת לשגר טונים שישמידו את הרמקולים של המחשב ורכיבים רגישים נוספים, במקרה של ניסיון העתקה. מישהו עוד צריך הוכחה שמדובר במלחמה?

כנראה שבשלב ראשון לא תפעיל סוני את נשק יום הדין ההרסני הזה, אבל מתישהו, בקצב האסקלציה הנוכחי של קרבות הקופירייט, גם זה יגיע. יום אחד תכניסו דיסק למחשב והוא פשוט ישמיד את עצמו, או את המחשב, או אתכם. ואז תראו מה זה לשכפל מוזיקה, חוצפנים.
 

אולי הם לא כאלה נחמדים?

לא בטוח שמוסיקה בחינם שווה את זה. קאזאה
 לא בטוח שמוסיקה בחינם שווה את זה. קאזאה   
אם אתם נמנים על המיליונים שכבר הורידו את קאזאה, היורשת הגדולה של נאפסטר, כדאי לכם לקחת בחשבון עובדה אחת לא במיוחד נעימה: יחד עם קאזאה, בחבילה אחת, הוא מקבל לא פחות מחמישה אפליקציות חבויות המתקינות עצמן על ההארד-דיסק שלו בלי לבקש רשות. קאזאה מקבלת כסף על כל תוכנה כזאת שהיא כורכת יחד עם יישום ה-P2P הפופולרי שלה. מבחינתה, זאת הדרך היחידה לשרוד במתכונת חינמית.

זה הפך למודל עסקי מקובל בקרב אפליקציות-חינם נפוצות (גם איימסטר ושר-בר פועלות כך). הבעיה היא שלמרות שישנן תוכנות חבויות תמימות לחלוטין בחבילה של קאזאה, למשל, לפחות חלקן מוגדרות כ"SpyWare", כלומר יישומים העוקבים אחרי התנהגות המשתמש ומדווחים עליה לשרת חיצוני, המשכלל אותה לכדי מאגר מידע עשיר, המוצע למכירה לצד שלישי. לא בטוח ש-mp3ים בחינם שווים פלישה כזאת לפרטיות שלכם.
 
 
מה עושים? אפשר פשוט לבחור במורפיאוס, אחותה התאומה והמשופרת של קאזאה, שמגיעה בינתיים ללא עלוקות ונספחים. אפשר גם להוריד מלאבה-סופט תוכנה שתשמיד כל יישום חבוי המתקרצץ על המחשב. אבל זה שיש פתרונות, לא אומר שאין בעיה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by