ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדריך: לגבות את המחשב ברשת 

מדריך: לגבות את המחשב ברשת

 
 
אילנה תמיר

Streamload הוא שירות מקוון שמאפשר לכם לגבות ברשת עד 25 ג'יגה. אילנה תמיר בדקה אותו בשבילכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכל התחיל בטעות. מתוך רצון להיות בת טובה, נתתי לאמא את כתובת ה-Gmail שלי והזמנתי אותה להשתמש בה כמקום לגיבוי קבצים חשובים לעבודה. זה לא שאין לה אמצעי גיבוי אחרים, אבל תמיד צריך גיבוי נוסף למקרה של קטסטרופה קולוסאלית, נניח שברק יפגע בדיסק הקשיח, הכלב יכרסם את הדיסק-און-קי ושריפה תמיס את הדיסקים שמוחבאים בכספת.

אלוהים עדי, כמה שהמהלך הזה היה רע. בזכות אמא שלי הצלחתי להיכנס לקליקה המצומצמת של אותם גולשים שעשו את הלא יאמן והצליחו להגיע אל הקצה העליון של תיבת ה-Gmail, מי שעד לאחרונה ממש נחשבה לבעלת נפח אסטרונומי. שני דברים למדתי: האחד, שאמא תסתדר לבד עם קבצי הענק שלה, השני - גם תיבות מייל עצומות נפח לא נועדו לשמש כמחסן.
 
ברשת קיימים מזה שנים ארוכות פתרונות לשמירה של דברים שיהיה מאוד מאוד עצוב אם נאבד אותם. הבעיה היא, כמובן, הגודל. עבור מסמכי טקסט קטנים אפשר להסתפק בשירותי "מזוודה" פשוטים, כמו למשל זה של וואלה שמציע נפח של 15 מגה או ה- Briefcase של יאהו המציע 30 מגה. אבל אם אנחנו חולמים לגבות במקום אחד את כל הדברים החשובים בדיסק הקשיח שלנו, שכולל תמונות, אוסף המוזיקה היקר לליבנו וסרטוני וידאו, הנפחים האלו מצחיקים.
 
הגבלת 100 מגה להורדה לחודש
 הגבלת 100 מגה להורדה לחודש   
אחד משירותי האכסון המקוונים הטובים ביותר ברשת כיום הוא Streamload. מדובר בשירות שכדי להנות ממנו באמת צריך לשלם דמי מנוי, אבל גם הגרסה החינמית שלו מציעה נפחי אכסון והורדה מרשימים ביותר. ניתן להשתמש בו גם במקום גיבוי ליום סגריר אבל גם לצרכים יומיומיים, במקום צריבה על דיסקים או דיסק-און-קי.
 
 

25 ג'יגה

מספר דרגות מחיר, מחינם ועד 40 דולר לחודש
 מספר דרגות מחיר, מחינם ועד 40 דולר לחודש   
נתחיל עם הדבר החשוב ביותר – המספרים. הגרסה החינמית מציעה לכם שטח אכסון בגודל של 25 ג'יגה (!). נפח זה נמצא שם תמיד בשבילכם, בלי תאריך תפוגה. ניתן להעלות לתוכו כל סוג של קבצים בנפח של עד 25 מגה כל אחד. ההגבלה המשמעותית היא על ההורדה. בגרסה החינמית ניתן להוריד מקסימום 500 מגה בחודש.

התנאים הללו טובים כל עוד אין צורך להוריד בבת אחת את כל מה ששמרתם באתר. במקרה של קטסטרופה, למשל כשצריך לשחזר בבת אחת את כל התוכן שהיה על הדיסק הקשיח, תוכלו להגדיל את כמות ההורדה החודשית המותרת באמצעות מעבר למסלול בתשלום. אומנם במבט ראשון זה נראה קצת מוזר שצריך לשלם בשביל להוריד תוכן השייך כבר לכם, אבל חייבים להסכים שאלו תנאים הוגנים למדי.
 

שליחת ושיתוף קבצים

חלון שליחת מיילים
 חלון שליחת מיילים   
מעבר לאחסון קבצים, Streamload יכול לשמש עבורכם ככלי להעברת קבצים לחברים או לעמיתים. רוצים לשלוח למישהו קבצי תמונה או וידאו כבדים? במקום לפוצץ לו את תיבת הדואר, תוכלו להשתמש ב-Streamload ופשוט לשלוח לו לינק ממנו יוכל להוריד בנוחות את הקבצים.

ברשת קיימים מספר רב של שירותים לשליחת קבצים גדולים, (כמו למשל Yousendit או Dropload), אולם אלו מיועדים לרוב לשליחה של קובץ בודד. באמצעות Streamload, לעומת זאת, תוכלו לשלוח בבת אחת מספר רב של קבצים, עד 100 בכל פעם.
 
כדי לשלוח קבצים, לחצו על כפתור Send. אם אתם נמצאים במסלול החינמי, הנמענים יצטרכו לפתוח בעצמם חשבון ב-Streamload כדי לקבל את הקבצים, והורדתם תעשה על חשבון 500 המגה בחודש של החשבון החדש שלהם.

אם אתם משתמשים משלמים, תוכלו גם לשלוח אימייל ובו לינק להורדה ישירה של הקבצים, מבלי הטירחה לפתוח חשבון בשירות, אולם אז ההורדה של הקבצים תעשה על חשבון המכסה שלכם. אם אתם בעלי אתר או בלוג משלכם, ואתם מנויים בתשלום, תוכלו להשתמש ב-Streamload גם כדי לאחסן קבצים גדולים (כמו קטעי וידאו ומוזיקה) עבור הגולשים שלכם.
 

ממשק משתמש

מבנה המזכיר תיבת דואר
 מבנה המזכיר תיבת דואר   
הממשק של Streamload בנוי קצת כמו תיבת מייל. קבצים שהעלתם, והקבצים שקיבלתם ממשתמשים אחרים, נכנסים לתיבת inbox. משם תוכלו לסדר אותם יפה בספריות תחת ספריית My Files. קבצים ששלחתם, נשמרים תחת Sent Items. קבצים שמחקתם נשמרים עוד שבעה ימים בסל המחזור (Trash Can). כדי להעלות ולהוריד קבצים אפשר להשתמש בדפדפן, אבל אם מדובר בכמויות גדולות, רצוי להשתמש בתוכנת ההורדה שמציעה גם פיצ'רים נוספים.
 

פיצ'רים נוספים

המרה של קבצי תמונה
 המרה של קבצי תמונה    
אפשרויות מעניינות הקיימות ב- Streamload הן עריכה (באמצעות כפתור Edit). תוכלו למשל להעלות את כל התמונות ששמורות לכם במצלמה הדיגיטלית כמו שהן, ובתוך השירות לשנות להן את השם, ואם תרצו גם את הפורמט, הגודל והרזולוציה.

כך, למשל, תוכלו לשתף חברים ובני משפחה באלבום התמונות שלכם, ולהעביר להם תמונות ברזולוציה שמתאימה להדפסה או ברזלוציה נמוכה לצפיה באמצעות המסך. משתמשים משלמים יכולים גם לערוך ולשנות פורמטים וקצב דגימה של קבצי קול וקבצי וידאו.
 
האזנה ב- Stream לקבצי מוזיקה
 האזנה ב- Stream לקבצי מוזיקה   
פיצ'ר הדגל של השירות ושגם העניק לו את השם, הוא האפשרות לעשות Stream, כלומר, להאזין לקבצי הקול שלכם ולצפות בקבצי הווידאו, מבלי להוריד את כל הקובץ למחשב, אלא רק באמצעות לחיצה על Play. היתרון הוא שכך אפשר לצפות רק בחלק מהקובץ ולחסוך ברוחב פס. החיסרון הוא, שכמו בכל מדיה זורמת, הקובץ עצמו לא נשמר לכם על המחשב.
 

חסרונות

החיסרון המורגש ביותר במסלול החינמי של Streamload הוא ההגבלה על הורדה של קבצים בגודל של עד 10 מגה כל אחד. המשמעות היא שאם העלתם לשירות קובץ גדול במיוחד, כמו למשל סרטון וידאו, הוא כלוא שם מבלי יכולת להוריד אותו. כמובן שאפשר להתחכם ולהשתמש בתוכנות כמו Cobian Backup, המפצלות קבצים גדולים ליחידות של 10 מגה כל אחת. אפשרות אחרת, ואני מקווה שאתם יושבים כדי שלא תתעלפו מעוצמת ההפתעה, היא לשלם על השירות.
 
חסרון בולט נוסף הוא במבנה הממשק. אומנם המבנה הבסיסי שלו ברור והאייקונים צבעוניים ונעימים, אבל אם תסתובבו יותר מידי זמן בשירות, תמצאו בו כמה פינות חשוכות שיגרמו לכם לעקור בעצבנות כמה כפתורים מתוך המקלדת. אם אתם נמצאים במסלול החינמי, צפו מידי פעם גם להצקות שנועדו לעודד אתכם לעבור למסלול בתשלום. אבל עדיין, בשביל כל הג'יגות שמוצעות לכם בחינם, שווה לסבול גם את זה.
 
ועוד משהו אחרון שצריך לזכור – השירות אינו מוצפן. אם אתם שוקלים לגבות באמצעות השירות הזה את המסמכים הסודיים של היחידה הצבאית שלכם או את הקמפיין שבשום אופן אסור שיגיע למתחרים, זה לא השירות להשתמש בו. בשביל כל השימושים האחרים, הוא מספיק מאובטח.
 
לסיכום - Streamload הינו פתרון מצוין לגיבוי, הן לטווח ארוך והן לטווח קצר. השימוש בו לא לגמרי אינטואיטיבי, אבל אם אתם מחשיבים את עצמכם למשתמשים ממוצעים ומעלה, תוכלו להינות מהיתרונות הרבים שלו. עוד יתרון, שאין לזלזל בו, הוא שמאחורי האתר עומדת חברה וותיקה ומרוויחה. אם כבר לשמור את כל היקר לכם במקום אחד - לפחות שלא יהיה על קרן הצבי.

ל-Streamload
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by