ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אהממ... מעניין... 

אהממ... מעניין...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצא תרבותי עשר. נשים וגברים
 יצא תרבותי עשר. נשים וגברים   

לא להאמין: מיני סדרה מקורית ב"יס פלוס", בפריים טיים, ולא בשידור חוזר! בדקנו, ומדובר בטעות אנוש, וזה לא יחזור על עצמו. ובכל מקרה, זאת מיני סדרה אמריקאית מכובדת, מהסוג שיכולה היתה למצוא את עצמה ב"הולמרק" בלי שום בעיה.

האגדה מספרת כי אי שם בשנות החמישים, עת החלה הטלוויזיה האמריקאית לפרוח, הגיעה משלחת מטעם שלוש רשתות השידור הגדולות לביקור בקיבוץ של השומר הצעיר. שאלו האמריקנים, מה אנחנו יכולים לתרום לכם? כלום, אמרו הקיבוצניקים בגאווה, שהרי אז עוד החזיקו מעצמם ואחרים החזיקו מהם. אבל - הוסיפו הקיבוצניקים - אנחנו יכולים לתרום לכם משהו: הבטנו במבנה הכלכלי-תוכני של רשתות השידור שלכם, ונדהמנו לראות שאין ועדת נוי!

ועדת נוי? - תהו האמריקנים - בשביל מה ועדת נוי? אם צריך קצת פרחים מזמינים מהחנות.
אז ועדת תרבות, התעקשו הקיבוצניקים. אתם חייבים ועדת תרבות. איך אפשר בלי ועדת תרבות? איך תדעו מה תרבותי ומה לא?

הנהנו האמריקנים בכובד ראש, ולחשו לעצמם: "צודקים הצברים העוקצנים! איך באמת נדע?"

ומאז יושבת ועדת התרבות של הטלוויזיה האמריקנית בבניין סודי שהיה שייך למאהבת לשעבר של ממציא הצחוקים המוקלטים בסיטקומים, ופעם בשנתייים היא מזדעקת: מה זה? אין תרבות אצלנו בטלוויזיה! ואז חייבים לזרוק להם עצם, או שהם פשוט אורזים את החפצים וחוזרים לקיבוץ. וזהו. ושיחפשו אותם.

וכל ההקדמה הארוכה הזאת נועדה כדי להכין את הקרקע לאירוע הספרותי של שישי-שבת: מיני סדרה ובה ששה סיפורי אהבה-יחסים משולבים זה בזה, כולם מבוססים על סיפורים קצרים מפורסמים למדי.
 

החלק הראשון מורכב משלושה סיפורים:

1. "גבעות כמו פילים לבנים" של ארנסט המינגווי; טוני ריצ`רדסון תיסרט, וג`ואן דידיון ביימה. גבר מנסה לשכנע את אהובתו לעבור הפלה, לפני שבאה הרכבת והוא צריך לעזוב. אחד הסיפורים המופלאים ביותר מאז ומעולם, שהפך בידיה של דידיון לפטפטת מרוחה ומיותרת. עם ג`יימס וודס ומלני גריפית`.

2. "האיש בחולצת האחים ברוקס" מאת מרי מקארתי; פרדריק רפאל ("עיניים עצומות לרווחה") כתב וביים. סוכן נוסע פוגש נערה מסתורית ברכבת, וחייו משתנים. עם אליזבת` מגוורן ובו ברידג`ס.

3. "זיקוקים לפני השקיעה" מאת דורותי פארקר; סרט שביים קן ראסל, אבל האולפן לא אהב את גרסתו וערך אותה מחדש, עד כדי כך שראסל סירב לצפות בה. עם מולי רינגוולד ופיטר וולר.

מיד אחר כך תוקרן "נשים וגברים 2", מיני סדרה נוספת שבנויה בדיוק על אותו עיקרון, ושהופקה שנה מאוחר יותר:

1. "קנזס", ע"פ סיפור של אירווין שאו: קירה סדג`וויק היא אשתו הנודניקית של מתאגרף כושל (מאט דילון), הדוחפת אותו לקרב אחד יותר מדי.

2. "דילמה", ע"פ סיפור של קארסון מקאלרס: ריי ליוטה הוא איש פרסום לחוץ ומפוחד, שיחסיו עם אשתו (אנדי מקדואל) הולכים ומידרדרים.

3. "מארה" ע"פ הנרי מילר, תיסרט וביים מייק פייגיס. הנרי מילר עצמו (סקוט גלן) יושב במסעדה, פוגש בזונה מקסימה (ז`ולייט בינוש), ומדבר איתה על החיים.

איך? תרבותי עשר.

נשים וגברים, יס פלוס, שישי 18:00 (עד 21:00), שבת 09:50
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by