ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: משחקי מרוצים 

הנבחרות: משחקי מרוצים

 
מומלצי המערכת |
 
אורי גושן

לא חייבים לקנות את Need For Speed כדי לשמוע את חריקת הבלמים. אורי גושן עם 4 משחקי מכוניות מסעירים שלא יעלו לכם אגורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי מאיתנו לא חלם בילדותו לשבת מול ההגה, ללחוץ על הדוושה ולשמוע את המנוע שואג? במקום להרוס את האוטו במירוץ מאולתר בכבישי איילון, הבאנו לכם 4 משחקי מירוץ כייפים במיוחד שגם לא עולים אגורה. בקיצור, תנו גז.
 

Racer

 
ממש כמו סדרת משחקי Need 4 Speed (טוב נו, אולי לא בדיוק), גם כאן יהיה עליכם להכניס להילוך ראשון ולהפגין את כישורי הנהיגה שלכם. אך אל תחשבו שהמשימה תהיה קלה: עליכם לקנות מכונית, להתחרות בסדרת מרוצים, לחסוך כסף ולקנות מכוניות טובות יותר. העסק אינו פשוט כלל וכלל. נסו להתרגל למכוניות, למסלולים ולמתחרים שמדי פעם נכנסים בכם ומורידים אתכם מהמסלול בעזרת אימון חופשי, ואם אתם מתחרים בשעות הלילה - אל תשכחו להדליק אורות.

אפשרות משחק נוספת היא משחק גביע, בו עליכם לבחור את אורך המסלול, מספר המתחרים, ומספר ההקפות לסיום התחרות ולנסות להביס את המחשב. איספו כסף המונח לאורך המסלול, ולאחר כל מרוץ תוכלו להיכנס למוסך על מנת לשפץ את חלקי המכונית (מנוע, מתלים, גלגלים וכד') במידה ויש לכם מספיק ג'ובות. אם תרצו להתחרות מול חבר, תוכלו לעשות זאת במסלולי האימון או במשחקי הגביע בלבד, והשליטה על שתי המכוניות נעשית באמצעות מקשי המקלדת.

מלבד הסבר על המכוניות, מוסיקת רקע ותפריט אחד או שניים בשפה הצ'כית, השליטה וההתמצאות במשחק קלה ופשוטה. הגרפיקה הדו מימדית חמודה ביותר ואינה דורשת משאבי מערכת רבים, ובונוס חביב במשחק הוא האפקטים הקוליים של חריקות הבלמים והולכי הרגל שצורחים למראה המכוניות השועטות לכיוונם.

שורה תחתונה: משחק דו מימדי במבט על, אפשרות למשחק מערכה, התמודדות נגד חבר וכן מרוצים בודדים. פרט למגבלת השפה (צ'כית), מדובר במשחק משובח במיוחד.

להורדה
 

Turbo Cars

 
זוכרים את אותו משחק קופסא שהיה למעשה מסלול מירוץ להרכבה עצמית? המשחק שלפניכם משחזר את אותו משחק ילדות ממכר, ומאפשר לכם לשחק ממש כאילו הרכבתם זה עתה מסלול משלכם. אתם שולטים על מכונית צעצוע חשמלית המונחת על המסלול, והפעולה היחידה שתוכלו לעשות איתה היא לקבוע את מהירות נסיעתה. אין הגה או פניות שתוכלו לבצע באופן עצמוני, אין ברקסים או עצירות - רק קדימה, ישר ומהר.

המשחק מיועד לשחקן אחד המתמודד נגד המחשב, או שני שחקנים אחד מול השני, ויתרון לא קטן הוא האפשרות לשחק עם אותו חבר בחיבור ישיר בין מחשבים. לצורך כך, ניתן לארח או להצטרף למשחק על ידי הזנת כתובת ה-IP של המחשב המארח (כתובת ה-IP של המחשב שלכם רשומה בחלון עצמו), רק זכרו שהוא מיועד לשני שחקנים בלבד. במשחק עצמו, ניתן לבחור את סוג המכונית (מבין 5) כאשר לכל אחת מהן מאפייני נסיעה אחרים (מהירות, תאוצה, יציבות), וכן את המסלול (מבין 5) ואת מספר הסיבובים (5,10,20 או אימון). במשחק עצמו ניתן לשנות את זווית המשחק למבט על, מבט צד או מבט ראשון - מתוך המכונית בתלת מימד.

כדי להניע את המכונית יש להשתמש במקש הרווח במקלדת, ואין צורך בכל מקש אחר. למרות שהמשימה לא נשמעת קשה במיוחד, תצטרכו ללמוד מתי להפסיק להאיץ, ומתי להמשיך. אם מהירות נסיעתכם תהיה מהירה מדי בעיקולים, המכונית שלכם פשוט תרד מהפסים, ותגרום לכם להפסיד זמן חשוב ויקר.

השורה התחתונה: מחזיר לחיים את משחק הקופסא הנוסטלגי בגירסה ממוחשבת וכייפית במיוחד, אפשרות למשחק ברשת נגד חבר נוסף.

להורדה
 
 

F1 spirit

 
המשחק לפניכם הוא חידוש למשחק ישן ("עתיק" היא אולי מילה יותר מדוייקת) שמקורו בשנת 1987 ונושא את אותו השם. ניתן לשחק בו כשחקן יחיד מול המחשב, או להתחיל משחק של עד 4 משתתפים על אותו מחשב (במסך מפוצל). בתחילתו תוכלו להתחרות רק במספר מצומצם של מסלולים, אך ככל שתנצחו ביותר תחרויות, כך תצברו נקודות שיאפשרו לכם להתקדם לקטגוריות גבוהות יותר.

במידה ותסיימו מירוץ במקום הראשון, תזכו ב-9 נקודות, מקום שני ב-8, שלישי ב-7 וכן הלאה. מהמקום ה-10 ואילך לא תזכו לנקודות בכלל. במסלולים המוקדמים, המתחרים שלכם לא יהיו מהירים במיוחד, וכישורי הנהיגה שלהם לא יהוו מכשול גדול מדי. אך בשלבים מתקדמים יותר המכוניות ישתפרו, הנהגים יהפכו למיומנים והמסלולים יהפכו לקשים יותר.

במהלך המירוצים, המכונית שלכם עשויה להתנגש במכוניות המתחרות ובגדרות המסלול, מה שכמובן יסב לה נזק. לכן, בכל מסלול קיים אזור הנקרא PIT, שבו תאלצו לעצור על מנת לתקן את המכונית מנזקי ההתנגשויות הללו, וגם כדי לתדלק את המכונית במידה ואזל לה המיץ. אגב, לפני כל מירוץ תוכלו לבחור באם לקחת מכונית "מוכנה מראש", או להתאימה על פי ההעדפות שלכם (שאסי, מתלים, בלמים, מנוע והילוכים).

השורה התחתונה: משחק במבט על, המלווה את השחקן מתחילת דרכו במסלולים הפשוטים, ועד לקטגוריית ה-F1 הנכספת. המשחק מתוחכם ודורש מחשבה, תכנון ואימון רבים על מנת לסיימו.

להורדה
 

Chase HQ2 Evo

 
אם המשחקים הקודמים היו בעיקר ממבט על, והשליטה היתה על מכוניות קטנטנות וחסרות שם, הרי שבמשחק (הסיני) שלפניכם מדובר בליגה אחרת לגמרי. למרות שקיימים בו שני מסלולים ושלוש מכוניות בלבד - מפתיע למצוא משחק חינמי שבו הגרפיקה מרהיבה, האפקטים הקוליים מושקעים והשליטה במכונית מציאותית ושומרת (פחות או יותר) על חוקי הפיסיקה.

למרות שקיימים פה ושם כיתובים בסינית, התפריטים עצמם כתובים (גם) באנגלית, ולא צריכה להיות בעיה לנווט ביניהם. אפשרות המשחק היחידה במסך הראשי היא Arcade, ואילו השתיים האחרות יאפשרו לכם לצפות בהילוך חוזר של המסלולים בהם שיחקתם קודם לכן. במסך הבא תוכלו לבחור במירוץ אימון, או בתחרות גמר (למרות שאין ממש תחרויות מוקדמות יותר), ולאחר מכן את סוג המכונית בה תשחקו.

ה"מבחר" הקיים של מכוניות המירוץ מורכב מ: Subaru Impreza WRC,
Lancia Stratos ומה-Toyota Corolla WRC. לאחר בחירת המכונית וסוג תיבת ההילוכים (ידני או אוטומטי) - המירוץ יתחיל. השליטה במכונית פשוטה במיוחד, ובעזרת מקשי החיצים (להיגוי והאצה) ומקש הרווח (לעצירה) תוכלו לנווט במסלול. אגב, חיווי קולי וויזואלי יתריעובפניכם על סיבובים קרובים, כדי שתוכלו להתכונן ולהוריד מהירות.

שורה תחתונה: אמנם משחק עם מעט מסלולים ומכוניות לבחירה, אך גרפיקה ואפקטים יפים ומציאותיים.

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by