ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הציבור מתבקש להיכנס לפאניקה 

הציבור מתבקש להיכנס לפאניקה

 
 

הממשל האמריקאי מרגיש שאיבד שליטה על האינטרנט. וכדי לשכנע את הציבור שהוא צריך לשלוט באינטרט, הוא מפיץ פאניקה: וירוסים. האקרים. פורנו. טרוריזם. סמים. הכל הולך, הכל מותר, הכל כדי לחנך אותנו לא להחליף קבצי mp3 וסרטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

P2P לילדים זה חולירוש

זהירות ילדים, האינטרנט ישאב לכם את המוח וישים במקומו תמונות של ערומות
 זהירות ילדים, האינטרנט ישאב לכם את המוח וישים במקומו תמונות של ערומות   
והרי ידיעה שנתקבלה זה עתה מכתבנו לענייני בוקר-טוב-אליהו: דו"ח בומבאסטי חדש של הקונגרס האמריקאי מגלה כי רשתות P2P נוסח מורפאוס, קאזה ובר-שר חושפות מאות אלפי קטינים למאגר פורנוגרפי כמעט אינסופי. הדאגה העיקרית של הקונגרס היא שבני נוער המורידים את תוכנות ה-P2P לצורך איתור והחלפה של קבצי mp3 "לא חוקיים", יתדרדרו עד מהרה אל מעגל הזימה המשוקצת. הדו"ח גם מציין את הברור מאליו: עם נאפסטר זה לא היה קורה.

יותר מעשור אחרי המפץ הגדול של הפורנו ממחשכי ה-FTP והבי.בי.אסים הפרטיים, מבין המחוקק האמריקאי שאיבד לחלוטין את השליטה הצנזוריאלית על תוכן פורנוגרפי. ההוכחה לכך היא שבאגף המסקנות מכיל הדו"ח עצות להורים כיצד למגן את מחשבם כדי לשמור על תומת צאצאיהם, ולא קריאה למלחמת ג`יהאד בטכנולוגיית ה-P2P, שתוגש לכם בחסות חברות התקליטים והסרטים. מצד שני, שאגת קרב כזו עשויה לבקוע מוושינגטון ממש בכל רגע.

מידיעות אחרות שהתפרסמו השבוע בעיתונות הרשת, אפשר היה להבין שג`ורג` בוש ג`וניור עומד לצאת למלחמה במפירי "זכויות היוצרים" באינטרנט. ההתייחסות אל טכנולוגיות ה-P2P כאל "משהו שילדים מחפשים איתו פורנו" היא תעמולת שווא מהסוג הנבזי ביותר (שהרי ברשת כולה, ולא רק ב-P2P, ניתן למצוא מגוון של סטיות משונות), ותפקידה להכין את דעת הקהל למלחמה חקיקתית דורסנית בטכנולוגיה הפופולרית. פראנויה? לא ולא. ומיד תראו למה.
 

הציבור מתבקש להיכנס לפאניקה

הקורבן הבא יכול להיות אתם. האקר מרושע בפעולה
 הקורבן הבא יכול להיות אתם. האקר מרושע בפעולה   
הבעיה של המחוקק האמריקאי, בבואו להרוס את כל מה שטוב באינטרנט, היא שפיראטים של mp3 וקבצי פורנו מטושטשים כבר לא ממש מבהילים את הציבור הרחב. המחוקק חייב למצוא איום דרמטי ומוחשי יותר כדי שיוכל להגביל את השימוש ברשת. הוא חייב להשתמש בתקשורת כדי לעורר פאניקה וחרדה בקרב העם. והנה, הלוס-אנג`לס טיימס, מכלבלבי-השמירה היותר לקקני-תחת של הדמוקרטיה האמריקאית, מתנדב להרים לו סיפור להנחתה.

ובכן, מסתבר שהאקרים ופיראטים משתפים פעולה כדי לחדור למחשבים של תאגידים, ממשלות, אוניברסיטאות ואנשים פרטיים. מרגע שפרצו להארד-דיסק, הם מאחסנים עליו סרטים, שירים ושאר אינפורמציה "לא חוקית", קוראים לג`מעה ופוצחים במסיבת הורדות המונית, תוך שהם גודשים להתפקע את חיבור האינטרנט של המחשב הפרוץ. מרגע החדירה ועד שכל העולם חוגג לכם על המודם עוברות רק כמה שעות. אף אחד אינו מוגן. הקורבן הבא יכול להיות אתם.

הדוד סם אומר: הנה פאניקה, אתם יכולים להיכנס אליה. חינם. ותנו לנו לטפל בהם. נשלח את האף.בי.איי, את הסי.איי.איי, את הסי.אן.אן, וביחד ניכנס באינטרנט ונהפוך אותו למקום בטוח יותר. כלומר, למקום בו בטוח יותר שלא תצייצו בלי רשות מג`ורג` בוש ג`וניור ודודלי. ומיד תבינו איך.
 

החופש כסטארט-אפ כושל

אותו אף.בי.איי הודיע השבוע שווירוס התולעת "קוד אדום" ישמיד ביום רביעי בלילה את הרשת, ולכל הפחות יביא אותה אל סף האפוקליפסה. האקרים סינים מרושעים כתבו אותו ודאגו להפיצו בעולם כולו. הוא תקף בחודש שעבר דרך עוד פירצה בחומת הגבינה השווייצרית עימה מגינה מיקרוסופט על השרתים שהיא מוכרת, וכעת הוא ממתין רדום באלפי שרתים ומיליוני מחשבים אישיים. כשיתעורר מחר בחצות - פוף! - יהפוך האינטרנט לדלעת.

ג`ון אשקרופט, התובע הפדרלי הראשי של ארה"ב ושם שיופיע כאן הרבה בחודשים הקרובים, כבר השתמש בתולעת "קוד אדום" כדי לעשות דה-לגיטימיזציה נרחבת להאקרים ולהשוותם לטרוריסטים בין-לאומיים. מומחי-על לענייני אבטחת-מחשבים אמנם גורסים שהבהלה מוגזמת, אם לא מגוחכת. אבל כשהבית הלבן יוצא למלחמה יקרה ומיותרת, הוא אף פעם לא נותן לעובדות לבלבל את הציבור (ע"ע: המלחמה במפרץ, המלחמה בבוסניה, המלחמה בסמים).

המטרה עכשיו היא להפחיד. הממסד האמריקאי מחפש בנרות משהו שיתפוס את משתמשי האינטרנט בלפיתת אימה משתקת: וירוסים. האקרים. פורנו. נזק לתשתית הכלכלית. טרוריזם. סמים. פדופילים. ניאו-נאצים. סחר בבני-אדם. הכל הולך, הכל מותר, הכל כדי להכניע את הציבור המרדני און-ליין ולחנכו לצייתנות דיגיטלית. חופש הדיבור? חופש המידע? חופש מפלישה לפרטיות? זה סוג של מניות בנאסד"ק, לא?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by