ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האחים טבריה - השנים הראשונות 

האחים טבריה - השנים הראשונות

 
 
האחים טבריה הי``ד

יום הולדתם של האחים טבריה, שיכול היה להיות יום חג לולא מותם בטרם עת לפני כמה שבועות, הוא הזדמנות מצויינת להזכר בילדותם, ולהתרפק על שחיטת צבים, אברי מין של רקונים, מכונה (אמיתית) שבועטת בתחת וסוכנות ביטוח נהדרת מהקריות. להיות צעיר מעולם לא היה טוב כל כך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום הולדתם של האחים טבריה, החל היום, הניע כמה גורמי צדקה לפעולה, ואלה ארגנו ערב התרמה כדי להפיק את הספיישל שאתם עומדים להנות ממנו כעת: "האחים טבריה - השנים הראשונות". זהו עותק משופץ וצבוע של מקבץ פרגמנטים, הומורסקות וסקיצות לפרוזה שנכתבו על ידי האחים בטרם התמסחרו ועלו לכיתה ב`.

חומרי הגלם למסמך המשוחזר שלפנינו נמסרו לנו באדיבותה של "הקרן הטבריינית", המקצה משאבים נרחבים לשימור מפעלות תרבותיים מיותרים מדי שנה. ואכן, לאחר עיון מדוקדק בטקסטים, אין אלא להודות כי מדובר בחרא. אבל עם ערך הסטורי. הרי הוא לפניכם, ספיישל "האחים טבריה - השנים הראשונות".
 

(מתוך סקיצה לתסכית רדיו סאטירי בערוץ 7)

 
יא מסריח תן לי את זה. זה שלי. לא נכון, זה שלי. זה שלך? כן, זה שלי. תוכיח. תוכיח אתה. לא רוצה. אני אקרא לאמא. אני אקרא לאבא. אבא מת. גם אמא. מי נשאר? סבא. אני אקרא לו. הוא רואה "ערב חדש". גם אני. אוף, משעמם. בוא מכות. אני מכסח אותך. אני אזיין אותך. באמת? כן. יאללה. אתה בטוח? רק אם סבא מרשה. בוא נשאל אותו.
 

(מתוך שיר למדינה - נכתב בדם על דגל ישראל לכבוד יום העצמאות בכיתה א')

נומי נומי/ מדינה/ שיר ערש ישראל/
ארץ אוהבת יושביה/ ואוהבת פלאפל/ וסחוג של תימנים/
ומעט חריף על הג`חנון/ וצ`ולנט של גרמנים/
נומי נומי/ מדינה/ ארץ הקודש/
ובחלומך ראי אותי/ שרירים משורגים/ בטן פנימה/ מתנים אהבים/ מכייפים עם ערבים/
דופקים עוד איזה פלאפל/ לפני שהכל עובר/ חביבי
 
 

(מתוך חיבור בהבעה עברית, בנושא "למה צריך ביטוח"?)

 
כשבאים גנבים - דרוש לנו ביטוח, כדי שנוכל לקבל את רכושנו בחזרה. כשבאים הפורעים - דרוש לנו ביטוח, כדי שנוכל להשיב להם כגמולם. כשבאה המחלה - דרוש לנו ביטוח, כדי שנוכל להבריא במהרה. כשבאה הבצורת - דרוש לנו ביטוח, כדי שנוכל להמשיך ולחיות ללא היבול. כשבאה פשיטת הרגל - דרוש ביטוח, כדי להגן על עצמנו מפני המלווים בריבית קצוצה מדי. כשבא המוות - לא צריך ביטוח. יש רק להתפלל אל מלאך המוות, ולבקש בכל פה שייקח את בת השכנים, המכוערת, שלא שילמה גרוש אחד למדינה שלנו.
 

(מתוך שיחה דמיונית עם פסיכולוג אמיתי, על חלומות)

 
- הלילה חלמתי על כבשה דו-ראשית. היא אכלה עשב, ושאלה אותי מה אמא מכינה לשבת. כשאמרתי לה "עוף ממולא באורז", היא התעלפה. כשהתאוששה, הסבירה שאבי סבה היה עוף ממולא לשבת על שולחנו של הכהן הגדול בתקופת בית ראשון, בואכה עידן התנאים.

- המממ. מעניין מאוד. אתה או הומו, או משוגע עם חרדה חברתית. תוכל להגיד לי במה בחרת בפגישה הבאה שלנו. עכשיו ספר לי על אמא שלך.
 

(מתוך סקיצה לתסכית רדיו סאטירי בערוץ 7)

 
קישטא, קישטא, אנחנו לא רוצים לראות אתכם פה יותר. זה שלנו. אתם מבינים עברית? זאת הארץ שלנו. עכשיו תעופו מכאן לפני שאני בועט לכם בתחת.

איך הייתי? מאוד תקיף. נראה לי שהם יבינו את המסר. אתה חושב? כן. וואו, מדליק. בא לי כבר לנסות את זה על ערבים אמיתיים.
 

(מתוך ראיון טלפוני לתוכנית הרדיו "מקהלה עליזה")

 
- אני מבינה שאתם ילדים חמודים, שאוהבים לגדל רקונים. זה נכון?
- (צחוק נבוך) כן, קצת.
- למה דווקא רקונים?
- (צחוק נבוך) אבא הביא לנו אותו. אאהה, לא, אמא. סליחה.
- וכבר יש לו שם?
- כן. קוראים לו מנחם.
 

(סקיצה לחידוד נוסח חז

 
צב אחד רץ ביער עם זריחת החמה, כשלפתע דורך עליו הפיל ומוחץ אותו. מגיע הצב בפני הקדוש ברוך הוא, מרופט וחסר שריון, ושואל אותו בדמעות: "מדוע זה מחץ אותי הפיל, ואני עוד בשיא כושרי, צדיק וטרם חוויתי אהבה אמיתית?".
 
מחייך אליו אלוקים, ואומר: "וואלה, זה היה בטעות. אבל אם יש בכך משום נחמה, דע לך שהפיל לא יעשה דברים כאלה יותר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by