ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גיבוש לצופים 

גיבוש לצופים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תנו לי להגיד לכם משהו על בסיס חיל האוויר בחצרים: מעולם לא היה מחנה ריכוז מטופח, נאה, ואופטימי יותר. האנשים שם - וביחוד פרחי הטיס - כל כך משוכנעים שהם עושים את הדבר הכי חשוב בעולם, שאין הם שמים לב כלל שהם בעצם במחנה ריכוז. רק אותם שהתמזל מזלם להשתחרר מהמחנה - נפל קורס טיס, קוראים לזה בשפת המקום - מצליחים לגלות את האמת, על עצמם ועל המקום הזה. אלא שהאמת מתגלה להם רק אחרי חודשים מספר, כשהם כבר במקום אחר, ורוחם המתעוררת לחופשי אינה יכולה להשפיע לרעה על כל האחרים, שממשיכים לנסות לעוף למען המדינה.

ולא, מרירותי הנראית לעין אינה נובעת מכך שרציתי להיות טייס ונכשלתי. את שירותי הקצר שם העברתי בתחתית המדרגה החברתית, בנ"מ. מעניין, אבל דווקא נחיתותו החברתית המוחלטת של הז`אנר אליו השתייכתי, איפשר לי לראות את אותם צעירים נמוכי קומה כפי שהם: שטופי מוח, מפוצצי אמביציה, מסכנים. נדמה שמערכת ההאלהה של הטייסים וגוריהם זילזלה כל כך באנשי הנ"מ הפשוטים והגסים, עד שלא טרחה להכניס אותם בסוד הקסם, לשטוף את מוחם ולו בקצת מאותו אבק כוכבים הנקרא "כמה טוב להיות טייס קרבי".

ובקיצור, כל מה שחסר לי עכשיו בחיים זה לראות סרט תעודה בערוץ 2, החושף את הדרמות האישיות והרגעים המרגשים שמאחורי הגיבוש לקורס טיס. דרמות אישיות? אלה אנשים? אלה שורות שברחו מתסריט של אורי ברבש ומסתובבות חופשי, עם משקפי ריי באן שקנו מהשקמיסט של החלביה בחצי מחיר.

כן, יש דבר כזה, חלביה.

גיבוש 144; ערוץ 2, יום שני 22:13
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by