ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסוי באירופה: פרקליט מקוון 

ניסוי באירופה: פרקליט מקוון

 
 
צבי טלית

מערכת ממוחשבת חדשה אמורה להוות תחליף מקוון להליך הבוררות המשפטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(אילוסטרציה ASAP)
 (אילוסטרציה ASAP)   
טחנות הצדק טוחנות לאט מאוד, כך יכול ללמוד על בשרו כל מי שהיה מעורב בהליך משפטי בשנים האחרונות: תיקים יכולים להתעכב שנים וההליך כולו סובל מסרבול ועלויות גבוהות. מערכת ממוחשבת חדשה תנסה להקל על מצוקת המערכת המשפטית ואף יותר מכך על מצוקת האנשים הנעזרים במערכת המשפט. כך מדווח אתר The Register.
 
מערכת ה-e-Dispute המספקת שירותי גישור, ייעוץ ובוררות בצורה מהירה ומקוונת, אמורה לסייע לארגונים להגיע לפתרונות מהירים של סכסוכים. היא הושקה לאחרונה באירופה. המערכת שכבר נוסתה בהצלחה בבית המשפט האירופי לבוררות בלשכת המסחר Emilia-Roagna באיטליה, עוברת עתה מבחני שמישות במספר בתי חולים בבריטניה, שם נעזרים בה על מנת להגיע להחלטות.

המערכת עובדת כך ששני הצדדים המתדיינים יכולים להעלות את טיעוניהם בפני בורר עצמאי מקוון (סוכן משפטי רובוטי) אשר עובר על פרטי המקרה ולאחר מכן קובע מפגש מקוון בין שני הצדדים באמצעות שיחת וידאו, שבה יכולים הצדדים להגיע להסכמי פשרה שונים.

הליך הבוררות מהווה חלופה ידועה ומוכרת להליך המשפטי הרגיל העובד דרך בתי המשפט, והוא משמש לפתירת מחלוקות כלכליות. באופן כללי מדובר בהליך מהיר, פשוט וזול בהרבה לעומת ניהול הליך מקביל במערכת בתי המשפט. הרעיון מאחורי ניהול הליך בוררות מקוון, מעבר להוזלת התהליך והפשטתו, הוא בכך שמחלוקות בינלאומיות (בין חברות המתנהלות בארצות שונות) יוכלו להתנהל על קרקע (וירטואלית) ניטרלית.
 
"סוכנים רובוטיים מעבדים את המידע המוזן ועורכים הצעות לשיקולם של הצדדים המעורבים. לאחר שהצדדים מסכימים על בורר, הרובוט מאתר זמני פגישה שיתאינו לכל הצדדים" הסביר ז'אק גוימינו, מנכ"ל חברת Tiga Technologies העומדת מאחורי הפיתוח, בראיון לאתר ElectricNews.net. “המערכת שלנו מצמצמת עיכובים והוצאות. היא גם מאוד מאובטחת”.

המימון הראשוני לפיתוח המערכת התקבל מטעם תוכנית ההשקעות eTen של מועצת האיחוד האירופי, אשר מממנת פיתוח והשמה של שירותים מקוונים. בשלב זה מחפשת חברת Tiga מימון נוסף כדי להמשיך ולפתח את המוצר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by