ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתרי השיתוף: התיק נסגר 

אתרי השיתוף: התיק נסגר

 
 
אורי ברקוביץ`

בית המשפט קבע: הלינקים באתרי השיתוף לא חוקיים. על כל קישור סורר ישלמו האתרים 20 אלף שקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קישור מוסווה, מתוך אחד מאתרי השיתוף
 קישור מוסווה, מתוך אחד מאתרי השיתוף   
בית המשפט המחוזי בחיפה קבע היום (א') כי הלינקים הישירים שהופיעו באתרי שיתוף הקבצים ליונטוורק ולהלה מפירים את זכויות היוצרים של חברות הבידור שתבעו אותם. ההחלטה ניתנה במסגרת דיון בבקשת חברות הבידור לביזיון בית המשפט שהוגשה לפני כשבועיים נגד אתרי השיתוף.

על פי החלטה, שנתנה תוקף של פסק דין להסכם בין הצדדים, יוכלו אתרי השיתוף להמשיך לפעול באותה המתכונת שנקבעה בהסכמים הזמניים בינם לבין חברות הבידור. הסכמים אלה איפשרו את חזרת אתרי השיתוף לאוויר לאחר שנסגרו לחלוטין בספטמבר 2005. המשמעות: האתרים יוכלו לפרסם רק סיקורי סרטים, תוכניות טלוויזיה ומוזיקה, אולם ייאסר עליהם לפרסם לינקים להורדת קבצים המוגנים בזכויות יוצרים באמצעות תוכנות השיתוף, כמו האימיול. לאור התפתחות זו, נסגר היום סופית התיק נגד אתרי השיתוף.

העילה לדיון, שהוביל לתפנית הדרמטית, הייתה תלונה של חברות הבידור על כך שאתרי השיתוף ביזו את בית המשפט. הבקשה הוגשה לאחר שעורכי הדין של חברות הבידור גילו שאתרי השיתוף הפרו את ההסכמם הזמניים, ושבו לפרסם לינקים ישירים לתכנים המוגנים בזכויות יוצרים.
 

אתרי השיתוף ישלמו 30 אלף ש"ח - ועוד 20 אלף על כל לינק נוסף

 
בית המשפט קבע היום כי על כל אחד מן האתרים לשלם הוצאות משפט בסך 30 אלף ₪ לתובעות. כמו כן, נקבע כי התובעות ימשיכו להתריע בפני מפעילי האתרים על כל גילוי של לינק אסור באתריהם. במקרה שיתגלה כי הועלה לינק אסור, הם יחויבו לשלם לתובעות 20 אלף ₪ על כל לינק. אם יתגלה שהאחראים לפרסום הלינקים הם הגולשים, יחויבו מפעילי האתרים בתשלום 20 אלף ₪, רק במקרה ולא יסירו את הלינק האסור תוך זמן סביר.

יצויין, כי ההסדר מוגבל אך ורק לתכנים (מוזיקה וסרטים) שזכויות היוצרים שלהם שייכים לגופים שתבעו את ליונטוורק ולהלה. לפיכך, יוכלו אתרי השיתוף להוסיף ולפרסם לינקים לאימיול לתכנים אחרים, כמו משחקי מחשב וסרטי פורנו, אשר בעלי זכויות היוצרים שלהם לא היו שותפים לתביעה נגדם.

"מדובר בתקדים ישראלי", אמר הערב בגאווה עו"ד ערן פרזנטי שהוביל את התביעה נגד אתרי השיתוף. בראיון לחיים ברשת כינה פרזנטי את ההחלטה – "הישג". לדבריו, מדובר "בהתחלה של צעדים משפטיים שיבואו עוד, גם נגד אתרים אחרים". בתשובה לשאלה, האם הגיע תורם של גולשים להיתבע, אמר פרזנטי, כי "יכול להיות שיוגשו תביעות גם נגד גולשים, אולם מוקדם להצהיר על כך".

לדברי אמיר חיים, מפעיל אתר להלה, הוא הסכים לפשרה עם חברות הבידור לאחר שהובהר לו בבית המשפט כי אם יפסיד הוא "עלול להיאלץ לשלם לתובעות סכומי כסף גדולים בגין הוצאות". חיים העריך כי עתה יפנו חברות הבידור לתבוע אתרים קטנים יותר, "שלא יהיה בכוחם לעמוד בהוצאות הכרוכות בהידיינות משפטית ממושכת".
 
עו"ד דור חזקיה ממשרד עו"ד חזקיה-חכמון המייצג את ליונטוורק מסר בתגובה: "ליונטוורק וחברות התקליטים והסרטים הגיעו להסדר שהוא לשביעות רצוננו, הקובע כי לא יהיו לינקים לאתרים אלא סיקורי סרטים בלבד. אנו מברכים על ההסדר שהביא לכך שהחברות מחקו בהסכמה את בקשתן לבזיון בית המשפט ומאמינים שבזה נגמר העניין. ההסדר שהושג מאשר למעשה את ההסדר שהושג בין הצדדים בסוף אוקטובר, וניתן לו תוקף של פסק דין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by