ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: לחסום את הזבל 

הנבחרות: לחסום את הזבל

 
מומלצי המערכת |
 
ניצן ברומר

תיבת הדואר שלכם מלאה בספאם? קבלו 5 תוכנות מעולות שיפתרו אתכם מהמטרד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעל ל- 75% מתעבורת הדואר באינטרנט היא ספאם. בין אם מדובר ברכישה של תרופות ללא מרשם, מתכונים סינים עתיקים להגדלת איברי גוף שונים או סתם פרסומות לאתרים - סביר להניח שתיבת הדוא"ל שלכם מתפוצצת מהן. לחיצה על קישורי "הסר מרשימת התפוצה" למיניהן רק מאשרת את קיום התיבה וגורמת למשלוח נוסף של זבל. לכן, אם מאסתם בכל כמויות הג'אנק הללו - הנה לכם מספר תוכנות משובחות וחינמיות אשר יאפשרו לשמור על התיבה נקייה ומסודרת.
 

Mailwasher Free - הגנה מושלמת בקליק

 
Mailwasher Free היא תוכנה קטנה שכל מטרתה היא לצמצם את כמות הספאם שמגיעה לתיבת הדואר שלכם. היא סורקת את תיבת ה-POP3 שלכם עוד לפני שפתחתם את האאוטלוק, מנקה את האשפה (באמצעות פילטר מובנה) ומציגה לכם את הכותרות של כל מה שנשאר, למחיקה מהירה.

מלבד שלב הגדרת חשבון האימייל, עלול להיות מעט מסובך עבור משתמשים לא מנוסים, תוכנה זו היא אחת התוכנות הידידותיות והנוחות בשוק. לאחר הגדרת החשבון שלכם, התוכנה תמשוך את כל הודעות הדואר המצויות על השרת (POP3 בלבד בגירסה חינמית זו) ותציג את כולן בפני המשתמש. מלבד אופצית מחיקת ההודעות ההגיונית, מציעה התוכנה גם את האפשרות להחזיר לשולח הודעה אשר טוענת שכתובת המייל איננה קיימת - ובכך להטעות את השולח ולמחוק את התיבה מהרשימות (או לפחות לנסות).

התוכנה יודעת לעבוד עם הודעות בעברית אך נמנעת מלהציג הודעות אשר מגיעות בפורמט HTML. היות ומדובר בגירסה חינמית של תוכנה בתשלום (37$), הרי שחלק מהאופציות מסורסות קלות או חסומות בפני המשתמש. למרות זאת, מדובר בתוכנה נוחה לשימוש המאפשרת להתחיל לעבוד באופן מיידי, ולא מעמיסה שלל הגדרות על המשתמש.

יתרונות: קלה, פשוטה, מאפשרת למחוק הודעות מהשרת, מענה לשולחי הספאם.
חסרונות: מסורסת קלות, אין תמיכה בריבוי חשבונות, עובדת כתוכנה נפרדת לתוכנת הדואר.
שורה תחתונה: למעוניינים בסינון ידני טרם קבלת ההודעות למחשב.

 

EMC - מזהה גם וירוסים

 
בדומה ל- Mail washer, גם תוכנה זו הינה כלי חיצוני הבודק את ההודעות על השרת ומציע למחוק אותן מראש (לפני ההורדה למחשב). ממשק התוכנה הוא באנגלית (או פורטוגזית למי שצריך), אך היא תומכת בעבודה עם הודעות בעברית כמו גם עם הודעות בפורמט HTML. עם זאת, יתכן שיבוש בכותרת ההודעה, במידה והיא תהיה בעברית.

כבר בהפעלה הראשונה תסמן התוכנה את המיילים החשודים כספאם, ולחיצה עם העכבר תאפשר לראות את סיבת החסימה המדוייקת. מומלץ ואף רצוי לבדוק האם המיילים שנחסמו הם אכן מטרד או שמדובר בטעות של התוכנה (מה שעשוי לקרות בכל תוכנות ספאם).

התוכנה עצמה נוחה לשימוש ומאפשרת תמיכה במספר חשבונות אימייל שונים ומאפשרת להגדיר כללים שונים עבור כל אחד מהחשבונות. בנוסף, התוכנה כוללת מנגנון לזיהוי וירוסים מוכרים על פי כותרתם, ובמידה ואותרה הודעה החשודה כוירוס, היא תסומן בהתאם.

יתרונות: ריבוי חשבונות, מחיקה ישירה על השרת, מנגנון זיהוי וירוסים מוכרים.
חסרונות: תמיכה לא מלאה בכותרות HTML בעברית.
שורה תחתונה: תוכנה מצויינת למשתמשים המעוניינים לקרוא הודעות טרם הורדתם למחשב.

 
 

SpamPal - מסננת אוטומטית

 
יחודה של ספאם-פאל מתבטא בצורת העבודה שלה. במקום לדרוש מכם לבדוק באופן ידני את המיילים לפני הורדתם למחשב, התוכנה מתיישבת בדיוק בתווך שבין בשרת לתוכנת הדואר ועושה עבורכם את עבודת הסינון. בשלב ההתקנה, התוכנה מאפשרת לבחור מתוך שלושה מצבי פעולה הנעים בין "בטוח", "בינוני" ו"אגרסיבי", ואפילו להגדיר כי כל מייל הנשלח מסין, קוראיה או טיוואן הוא ספאם.

עוד בשלב ההתקנה, ניתן לאפשר או לנטרל שתי אפשרויות סינון נוספות. הראשונה, בודקת את תוכן ההודעה ומחפש מילים חשודות. אפשרות זו עשויה להיות בעיית אם תקבלו מחברים מיילים המכילים במקרה (או בכוונה) את אותן מילים "אסורות". השניה, תבדוק באם ההודעה מכילה קישורים העשויים להיות חשודים.

לאחר ההתקנה, התוכנה תשב במגש המערכת, ומלבד הגדרה חד פעמית בתוכנת הדואר (אשף מיוחד בתפריט "התחל") היא איננה תדרוש כל התערבות נוספת. במסך התוכנה עצמו תוכלו לראות שלל סטטיסטיקות על הדואר הנכנס, על כמויות הספאם לפי ימים ועוד. במקום למחוק את הודעות הספאם, התוכנה תוסיף לכותרת ההודעה את הכיתוב **SPAM** אשר יקל על איתור ההודעות ברשימה. התוכנה הצליחה לזהות בצורה מוצלחת הודעות ספאם בעברית ואף לסמן אותן ככאלה מבלי לפגוע בכותרת עצמה.

יתרונות: לא דורשת התערבות נוספת מלבד התקנה והגדרה ראשונית, עובד מצויין עם עברית.
חסרונות: הספאם עדיין מגיע - אם כי כעת הוא מסומן ככזה.
שורה תחתונה: למשתמשים בעלי מספר חשבונות אימייל שאינם מעוניינים לסנן באופן ידני.

להורדה
 

Thunderbird- תוכנת הדואר המסננת

 
בניגוד לתוכנות האחרות ברשימה, ת'אנדרבירד איננה תוכנה לחסימת ספאם אלא תוכנת דוא"ל עצמאית ומלאה. מדוע הוספנו אותה לרשימה? בגלל מנגנון חסימת הספאם המשובח שלה.

העיקרון עליו פועל מנגון האנטי ספאם של ת'אנדרבירד הוא פשוט למדי, ובנוי בצורה פרנואידית לחלוטין: בהרצה הראשונה תסמן התוכנה את כל הודעות האימייל כספאם (על ידי אייקון קטן של פח זבל), ותמתין שהמשתמש יאשר את ההודעות שהוא מחשיב כלגיטימיות. לאחר מספר בדיקות שכאלה, מנגנון הלמידה המעולה של ת'אנדרבירד ילמד לזהות בעצמו את מי המשתמש רואה כספאמר ואת מי כמשתמש לגיטימי. למרות שמדי פעם מצליחות להתמק ממנגנון הזיהוי הודעות ספאם, הרי שאלו מקרים בודדים בלבד והתוכנה לא זיהתה מיילים לגיטימיים כספאם לאחר שלמדה להכירם.

יתרונות: תוכנת אימייל מלאה, מנגנון חסימת ספאם בעל יכולת לימוד עצמי.
חסרונות: דורשת תקופת הסתגלות קלה.
שורה תחתונה: למשתמשים שמחפשים אלטרנטיבה לתוכנות האימייל הקיימות בשוק, הכוללת גם מנגנון אנטי-ספאם. 

Cloudmark - הכוח בידיים של הקהילה

 
cloudmark הינו פלאגאין לתוכנות האאוטלוק והאאוטלוק אקספרס, אשר דורש מינימום התערבות מצד המשתמש. הרעיון העומד בבסיס התוכנה הוא שהודעות הספאם מגיעות למספר רב של גולשים ולכן - אם מספר מסויים של אנשים סימנו הודעה כלשהי כספאם - היא תעודכן במאגר המידע של החברה, והודעות מאותו שולח יחסמו אצל כל המנויים (משתמשים שהתקינו את התוכנה). הודעות המייל שהוגדרו כספאם לא ימחקו, אלא ישלחו אל תיקיה ייעודית ממנה ניתן לשחזר הודעות ולסמנן כלגיטימיות.

רעיון הרשת החברתית אינו חדש כלל (כמו בתוכנת האנטיספייוור של מיקרוסופט), אך השימוש באותה הרשת על מנת לזהות ספאמרים הוא בהחלט רעיון חדשני, ויעיל במיוחד. בדומה לאותם אתרים חברתיים, גם פה מקבל כל משתמש דירוג, אשר עולה עם כל סימון של הודעת ספאם, ויורד עם כל סימון של הודעה לגיטימית כספאם. ככל שדירוג המשתמש גבוה יותר, כך ניתן משקל רב יותר להחלטות הדירוג שלו.

החיסרון העיקרי ב- Cloudmark הינו העובדה כי מדובר בשירות בתשלום, והוא ניסיוני למשך 15 ימים בלבד. עם זאת, ההסתמכות על מנגנון אנושי (כלומר, רשת חברתית) העושה את עבודת הסינון עבור המשתמש, עשוי בהחלט להיות שווה את התשלום ($39.95).

יתרונות: פילטרים אנושיים, מסתמך על החלטות של מספר רב של אנשים, אינו דורש הגדרות.
חסרונות: בתשלום, תומך באאוטלוק ואאוטלוק אקספרס בלבד.
שורה תחתונה: משתלם ביותר עבור משתמשים שאין להם כוח להגדרות מסובכות.

 
משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 

קישורים נוספים:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by