ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רומיאו ויוליה ב-ICQ 

רומיאו ויוליה ב-ICQ

 
 
שקד

"אני לא יודעת מאיפה להתחיל להסביר לכן מה קורה לי בחודשיים האחרונים ולאן נעלמתי, אז אני אתחיל מהסוף: אני מתחתנת בט"ו באב". שקד, בעלת מדור 'סקס והרשת' מספרת על הכרויות הרשת שלא תמיד הן כמו שהן נראות בהתחלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
להתאהב דרך ה-.ICQ לא תמיד זה נגמר טוב (איור: יעל בן דוד)
 להתאהב דרך ה-.ICQ לא תמיד זה נגמר טוב (איור: יעל בן דוד)   
"אני לא יודעת מאיפה להתחיל להסביר לכן מה קורה לי בחודשיים האחרונים ולאן נעלמתי, אז אני אתחיל מהסוף: אני מתחתנת בט"ו באב". פיצוצית ירקה חציל מרוב תדהמה ושלגיה תקעה בי מבט המאשים ללא מילים- " מתחתנת? לפני??" אבל במילים היא אמרה: "אולי בכל זאת תתחילי מההתחלה?"

קוראים לו אורי, הוא סטודנט למנהל עסקים בלוס אנג`לס, במקור מרמת השרון. נפגשנו בICQ ואחרי שעתיים שיחה ידענו שזה זה. בלי לפתוח בכלל את התמונה שהעברתי לו, הוא הרים טלפון באונליין למי שאמורה להיות החברה שמחכה לו בארץ ואמר לה שאין לזה עתיד, פשוט ככה. בשיחה השניה שלנו ב-ICQ למחרת, החלטנו שנתחתן בט"ו באב, כשהוא בחופשת קיץ בארץ, אני אבוא לחיות איתו בלוס אנג`לס עד תום הלימודים ואחר כך נחזור לארץ ונשכור בית על הים בבית ינאי.

שלגיה ופיצוצית מחליפות מבטים מבוהלים. "תודי שאת עובדת עלינו או שאנחנו מכניסות אותך לאשפוז פסיכיאטרי כפוי" אומרת לבסוף פיצוצית. אני מבינה שקשה לכן לעכל את זה, אני מחייכת בהבנה. אולי חבל שלא סיפרתי לכן קודם אבל החודשיים האלו עברו לי כמו בתוך בועת קסם, הרגשתי שאני לא יכולה לשתף אף אחד, שאף אחד לא יבין. "אני מבינה טוב מאד, אני מבינה שאת מדברת איתי על חתונה עם בחור שלא ראית ועוד אחד מהרשת, שאת יותר מכולם צריכה לדעת מה הולך פה. בסוף תגלי שמדובר ברוצח סדרתי בן 50" פיצוצית צועקת. "וככה הוא עזב את החברה שלו בשיחת טלפון בלי לדעת מי את? הוא פשוט פסיכי, את לא פוחדת שהוא יכול לעזוב אותך באותה פתאומיות?" שלגיה מצטרפת למסע הצלב.
 
ידעתי שלא תבינו, בגלל זה לא באתי אליכן עד עכשיו, אני אומרת באכזבה. הצורה שהוא חושב, הדברים שהוא אומר ואיך שהוא אומר אותם, מה שהוא רוצה מהחיים ואיך שהוא רואה אותם, זה פשוט אני וכל מה שחלמתי. רמת האינטימיות שהגענו אליה אחרי חצי שעה היתה סוף הדרך, מעולם לא דיברתי ככה, לא הרגשתי ככה, וכשיודעים יודעים, לא צריך עוד זמן לחשוב על כלום. ידעתי שהוא צריך רק להיראות סביר כדי שאף אחד לא יוכל לעצור אותנו יותר. מה, אתן לא מאמינות באהבה ממבט ראשון?

"ממבט כן, אבל ממשפט?? את בכלל לא נתת בו מבט!" פיצוצית מזדעקת. אז מה? אני מתגוננת. אפשר להכיר בנאדם משיחת טקסט הרבה יותר משיחה בבית קפה ויותר לעומק. בימי הביניים אנשים היו מכירים זה את זה רק ממכתבי אהבה מיוסרים והיו ישר מתחתנים איך שהיו מאשרים להם ומתאבדים כשזה לא יוצא לפועל. אם רומיאו ויוליה היו חיים היום, הם היו נפגשים ב-ICQ והוא אפילו לא היה מעז לבקש ממנה שתשלח לו JPG, הוא היה מתאבד למענה וזהו. ככה זה באהבה אמיתית!

"מתי הרומיאו הזה אמור לנחות פה?" שואלת פיצוצית בזעף. מחר. אני כל כך מתרגשת! אני מנסה להלהיב אותן אבל אפילו ערפאת הוא פרטנר לידן. וכך אני מוצאת את עצמי למחרת, עומדת לבד בשדה התעופה בנקודה שקבענו ועם ורד אדום ביד, מרגישה כמו בהוליווד. עוד כמה דקות, ותאום הנפש שלי, יומני הוירטואלי היקר, יהפוך לגבר נושם ומדבר מול עיני, הרומיאו שלי.
 
אין מה להגיד, המפגש היה באמת כמו בסרטים. חיבוק ארוך, צרפתית קצרה ואז הוא שלף קופסא של טבעת, כמו בהוליווד. אבל בזמן שהוא פתח את הקופסא הסתכלתי עליו ופשטה בי תחושת דחיה מוזרה. משהו בי סירב לחבר בין פנטזיית הרומיאו שפיתחתי במשך חודשיים לבין הבחור שעמד כרגע מולי. הוא היה חמוד, אפילו די דומה לתמונות שלו, אבל הוא היה זר מוחלט. ואז הקופסא נפתחה ומתוכה נצנצה אלי ברשעות טבעת זהב מגושמת.

רק זה היה חסר לי. אני שונאת זהב. הבחור הזה, שקרא מאות מגה-ביטים מנשמתי, לא ידע שאני שונאת זהב. כמה עוד הוא לא ידע? כמה עוד לא ידעתי עליו? פתאום כל מה שידעתי לא הספיק. כבר הינו אצלי בסלון על כוס קפה והשיחה לא הזכירה במאום את הצ`טים והאימיילים שלנו. הוא היה גרסא חנונית יותר של התמונות שלו, צל חיוור של התכתובות שלו ופשוט זר. איך בדיוק אבשר לו שהוא לא עומד ללבוש את הטוקסידו שהביא מחו"ל בט"ו באב?

"אמרתי לך" אמרה פיצוצית בהקלה מסוימת. "אני לא מבינה, רגע אחד הוא האדם הקרוב אליך ביותר בעולם ורגע אחר כך את חוטפת עוויתות כשמזכירים את שמו?" שלגיה מתקשה לעכל. מה אני אגיד לכן, השלם גדול מסכום חלקיו. גם אם דיברת עם מישהו בטלפון, ראית תמונות שלו וקראת את יומנו הסודי, כשהוא עומד מולך בתלת ממד, הכל מתאפס. האינטרנט אפשר לנו להיות קרובים כמו שרק זרים מוחלטים יכולים להיות, אבל ברגע שניסינו להנחית את הפנטזיה למציאות היא התרסקה. הרומיאו שלי מת, התאבד במטוס, ושלח כפיצוי עלוב את הבחור הזה, אורי, עם טבעת זהב מזוויעה.

בנות, השמרו לכן מפני המילים, הן מכשפות. האינטרנט הוא פנטזיית טקסט אחת גדולה, החור השחור של סיראנו דה-ברז`ראק, כמו מראות מתעתעות בלונה פארק. אם רומיאו ויוליה היו נפגשים ב-ICQ ואחר כך נפגשים במציאות, יוליה היתה ודאי מספרת לחברות שלה שהוא "חמוד, אבל לא משהו" ושניהם היו נשואים היום באושר, כל אחד למישהו אחר.
 
 
הנהנתם בהסכמה במשך כל זמן הקריאה? ספרו על כך לשקד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by