ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות סוף השבוע: למדוד ג'ינס על גוף דיגיטלי 

חדשות סוף השבוע: למדוד ג'ינס על גוף דיגיטלי

 
 
יוני שדמי

סיכום שבועי של חדשות ההיי-טק, הכלכלה החדשה והתרבות הדיגיטלית החשובות בשבוע החולף

 
 
 
 
 
 
 
 
 

טכנולוגיה

מתוך החנות של ליוויס באינטרנט
 מתוך החנות של ליוויס באינטרנט   
זו לא חנות ג`ינסים, זה לונה פארק

חברת ליווי`ס פתחה ביום שלישי את חנות האופנה הכי טכנולוגית בעולם: קומפלקס ענק ופועם בן 4 קומות עם שגודלו הכולל עולה על 8,000 מטרים מרובעים.

מאות טלוויזיות ורמקולים מפמפמים מוזיקה רועשת, בעת שהלקוחות מרגלים אחר לקוחות אחרים בעזרת עשרות מצלמות ווידאו משוכללות ואינטראקטיביות, נכנסים לתא מדידה מיוחד שמייצר מודל תלת-מימדי של גופם ומתאים להם ג`ינס בדיוק דיגיטלי, קופצים לאמבטיית בועות בכדי לראות איך הג`ינס נראה על גופם הרטוב, ומתייבשים בעזרת מייבש ענק בגובה שני מטרים.

לפי כמה ארגונים שאמונים על שמירת פרטיות צרכנית, החלק הבעייתי ביותר בחנות הוא מערכת ביומטרית שמזהה את הלקוחות (ומברכת אותם לשלום בשמם) לפי טביעת אצבע. העדפות הלקוחות וכתובתם מועברים בסוף כל יום אל מאגרי המידע של חברת לי`וויס העולמית, שמנצלת אותם למבצעי שיווק תפורים אישית.

(ווירד)

פיראטים, היזהרו!

ג`רארד לוי, סטודנט בן 22 מאורגון, ארה"ב, שהציע באתרו תוכנות, משחקים, סרטים ומוזיקה מועתקים, היה לאדם הראשון בארה"ב שהורשע באשמת פיראטיות של תוכנה.
לפי החוק בארה"ב, כל מי שמפיץ 10 תוכנות פיראטיות או יותר צפוי לקנס של רבע מיליון דולר ושלוש שנים בכלא. לוי הודה בעברות המיוחסות לו, אך טען שלא עשה כל רווח מהפצת התוכנות.

האם ייתכן שזו תחילת הסוף לאחד מהפשעים הרחבים והמקובלים ביותר שידעה האנושות מאז ומעולם?

(זי.די.נט)

המתחרה האמיתי הראשון לMP3?

ומבית היוצר של מיקרוסופט, איך לא. החברה הודיעה השבוע על גרסה חדשה, רביעית במספר, לפורמט Windows Media Audio שלה.

הספצפיקציות הטכניות מרשימות מאוד: האיכות, לפחות לפי טענת החברה, זהה לזו של דיסק, וגודל הקבצים קטן בחצי (!) מגודל קובץ MP3 של שיר זהה. החברה הודיעה על שיתוף פעולה עתידי בינה לבין סוני בתחום המוזיקה, כשכמה מן המוזיקאים המפורסמים ביותר של החברה יפרסמו שירים בפורמט WMA.

בינתיים, השיר המיינסטרימי היחיד שאפשר להשיג בפורמט הוא HeartBreaker החדש של מריה קארי.

(ווירד)

 
דיוויד ל. סמית שהודה בתכנות הוירוס מליסה (רויטרס)
 דיוויד ל. סמית שהודה בתכנות הוירוס מליסה (רויטרס)   
ללא מגע יד אדם

לחברת דל, אחת מיצרניות המחשבים הגדולות בארה"ב, הייתה בעיה: יותר מ90 אחוז מהשרתים שהוחזרו לחברה בתואנה של בעיה טכנית סבלו מבעיות בתוכנה, לא בחומרה.

בחברה מצאו פתרון שעשוי להגיע גם אל מחשבים ביתיים תוך שנה או פחות: OpenManage Resolution Assistant. התוכנה, שמותקנת בחלק מהשרתים שהחברה מוכרת, "מאפשרת לצוות התמיכה של החברה להפוך מפסיבי לאקטיבי", כפי שמגדיר זאת ברט דומרס, מנהל השיווק של התוכנה החדשה.

התוכנה עוקבת אחרי כל הפעילויות של השרת, וברגע שהיא מגלה בעיה, היא מודיעה לצוות התמיכה של דל, שיכול לתקן את הבעיה, ואפילו להזמין חלפים או טכנאים שיטפלו במחשב, מבלי שהלקוח יצטרך לעשות שיחת טלפון אחת, או אפילו לפני שיספיק להבחין שמשהו לא בסדר.

(אינטראקטיב וויק)

יחד בתקווה, יחד בג`אווה - או שלא

בהודעה משותפת לעיתונות, הכריזו השבוע סאן וIBM על ביטול פרוייקט javaOS. זו הייתה אמורה להיות מערכת הפעלה מבוססת ג`אווה שתאפשר, בטווח הארוך, להחליף את חלונות כמערכת ההפעלה הראשית של מחשבים שולחניים.

"אפילו עיוור היה יכול להבין שהביטול מתקרב", הסביר אנאליסט הטכנולוגיה טום דויר לnews.com, "javaOS פשוט לא הציעה מספיק יתרונות מול חלונות או לינוקס".

בסאן, כפי הנראה, החליטו לשלם הרבה שעות נוספות למחלקת השיווק: "המודל שלנו ניצח", הכריזה במפתיע ליסה קרנצ`ן, מנהלת קו המוצרים של מחשבי רשת בסאן.

"האינטרנט מציעה כל כך הרבה תוכנות שמתאימות למודל שלנו, עד שאין כל צורך בבניית מערכת הפעלה ייחודית", היא טענה, תוך התעלמות אלגנטית מהעובדה שjavaOS הייתה ניסיון ברור מאוד ליצירת משהו שהאינטרנט דווקא לא מציעה: מערכת הפעלה מבוססת ג`אווה.

(ניוז.קום)

יוצר `מליסה` מתוודה

במסמכי בית משפט פנימיים שנחשפו השבוע, הודה דיוויד ל. סמית, תושבה ניו ג`רזי בשנות ה20 לחייו, שהוא הוא האחראי לווירוס "מליסה", שחולל הרס במחשבים ברחבי העולם וגרם נזק במיליוני דולרים.

סמית הודה בביצוע העבירה, שהעונש המקסימלי עליה הוא 40 שנה בכלא וקנס על סך 480,000 דולר, כבר כשתפסו אותו חוקרי הבולשת הפדרלית בבית אחיו בניו-ג`רזי.

סמית, שלטענתו יצר את הווירוס ושלח אותו לקבוצת הדיון הפופולארית alt.sex כתעלול וללא כל כוונה לחולל נזק ממשי, לא ישב בכלא עד תום ההליכים המשפטיים, לאחר ששילם 100,000 דולר כערבות.

(ניוז.קום)

 
כרזת הסרט ``טרון``
 כרזת הסרט ``טרון``   
עוד חורים בחלונות

בוועידת האבטחה הממוחשבת "יוזניקס" שנערכה השבוע בארה"ב חשף מומחה יותר מתריסר באגים ב"חלונות 98" ובתוכנת הדואר הפופולארית "אאוטלוק" של מיקרוסופט. הבאגים מאפשרים לפולש לקבל גישה מוחלטת למחשבו של הקורבן - כולל אפשרות לביצוע פקודות דוס.

"יש לנו כאן בעיה רצינית", אמר ריצ`רד סמית`, מומחה האבטחה האלקטרונית שהיה אחראי לתפיסתו המהירה של יוצר הווירוס "מליסה". מיקרוסופט, שהודיעה שהבאגים יתוקנו ב"חלונות 2000" ובגרסה הבאה של אאוטלוק, טרם הוציאה טלאי תוכנה לסתימת החורים.

האשם העיקרי בבאגים הוא "אקטיב-איקס", פרוטוקול מיקרוסופטי שנועד לשימוש באתרי אינטרנט וסובל מבעיות אבטחה חמורות במיוחד.

(ווירד)

קח רמזור שני שמאלה, תגיע ליאהו

באחד מהניסיונות הגיאוגרפיים הנועזים ביותר בתולדות האנושות, מנסה מרטין דודג`, גיאוגרף באוניברסיטת לונדון, להכין אטלס כולל של האינטרנט המפות של דודג`, שנהנות מאפקט וויזואלי מהמם, מבוססות על ערמות אדירות של נתונים שונים: החל בצפיפות ספקי האינטרנט באיזור מסויים, עבור בכיסוי לוויני של ארצות שלמות, וכלה במספרם של דפי הבית הפרטיים באותו אזור.

השימושים של "האטלס הסייברספייסי" עדיין אינם ברורים, אבל ייתכן שבעזרת המפות שהאטלס מכיל ניתן יהיה לפתור בעתיד בעיות של "צוואר בקבוק" ברשת, כמו גם להמציא עזרי ניווט, "מצפנים" ווירטואלים, טובים ויעילים יותר.

(ווירד)

הנה זה בא

"אני די בטוח שמערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט, חלונות 2000, תצא עוד השנה", הכריז ביל גייטס השבוע בוועידת עבודה משותפת של מיקרוסופט ודל.

גייטס, כהרגלו בקודש, הבטיח הרים וגבעות: "שינוי הדרך בה מנהלים עובדים", "זיהוי כתב יד מושלם", "ממשק מבוסס קול", ועוד כהנה וכהנה הבטחות החביבות על מנהלי השיווק הנמרצים של החברה.

על הבאגים הצפויים, משום מה, הוא לא הרחיב את הדיבור.
(זי.די.אן.אן)

 
 
שים פוליקר בפלאפון

הרבה לפני המתחרים, הודיעה החודש סמסונג על התחלת שיווקו - בינתיים, בקוריאה בלבד - של פלאפון שמסוגל לאחסן 16 מגה-בייט של קבצי מוזיקה מיוחדים (זמן נגינה של כרבע שעה).

הפלאפון, שמשווק בצבעים מטאליים ומיועד, מנגן קבצי מוזיקה בפורמט סקיומקס של סמסונג.

הגרסה האמריקאית, שתצא לשוק עוד כמה חודשים, תכיל לא פחות מ32 מגה-בייט, תוכל לנגן קבצי MP3, תגיע עם אוזניות איכותיות במיוחד, ותעלה כ400 דולר.

כרגע אין תוכניות לשווק את הפלאפון בשאר העולם.

היכולת לנגן קבצי מוזיקה היא צעד קטן נוסף בדרך האבנים הצהובות הארוכה לאיחודם של כל המכשירים הניידים, כשהחזון הוא שלבסוף נקבל פלאפון-פאלם פיילוט-נגן MP3- מכונת אינטרנט-ווקמן-פקס-ועוד-ועוד באריזה נוחה וקלה אחת.

 

כלכלה

מנכ``ל AOL סטיב קייס (רויטרס)
 מנכ``ל AOL סטיב קייס (רויטרס)   
ערוץ AOL

חברת AOL, ספקית האינטרנט הגדולה בעולם וטיטאן כלכלי בהתהוות, עומדת לפתוח ערוץ טלוויזיה משלה, ממש כמו המתחרה הגדולה מיקרוסופט. סטיב קייס, מנכ"ל החברה, חשף את התוכניות לבניית ערוץ טלוויזיה שיכלול גם שירותי דואר אלקטרוני וצ`ט בראיון למגזין הגרמני "פוקוס".

קייס אמר שייתכן שAOL תחבור לענק המדיה הגרמני "ברטלסמן" בכדי לייסד את הערוץ.

(ניוז.קום)
 
רוברט בישופ, ראש סיליקון גרפיקס החדש
 רוברט בישופ, ראש סיליקון גרפיקס החדש   
יאהו תמכור MP3

חברת Emusic.com ויאהו! חתמו על הסכם שיתוף פעולה, לפיו אי-מיוזיק תמכור קבצי MP3 ביחד עם יאהו!. החברה, שידועה בעיקר בזכות IUMA ארכיב המוזיקה האלטרנטיבית שהיה מהאתרים המסחריים הראשונים באינטרנט, מתכננת למכור מוזיקה של אמנים לא יודעים וידועים כאחד.

העסקה עם יאהו! באה לאחר סדרה של עסקאות דומות עם חברות כגון AOL, ICQ וwinamp, יצרנית נגן הMP3 הפופולארי בעולם. בנוסף לMP3, תמכור החברה מוזיקה גם בפורמט liquid audio, הפופולארי פחות אבל מאובטח יותר. האתר יציע גם תמיכה בתוכנות מיוחדות שמאפשרות למשתמשים "למקסס" שירים ידועים.

(וויירד)

עוד ניצחון מיקרוסופטי

בית המשפט האמריקני לערעורים קיבל השבוע את ערעורה של מיקרוסופט, והנחיל לתמנון מרדמונד עוד ניצחון קטן בקרב הנפילים האינסופי בין החברה לסאן.

הוויכוח בין גדודי עורכי הדין של שתי החברות נסוב על השימוש שמיקרוסופט עשתה ברישיון לג`אווה שהיא רכשה מסאן - בית המשפט לערעורים הסכים עם טענתה של סאן, לפיה מיקרוסופט הפרה את החוזה ביניהן על ידי כך שפיתחה גירסה מיוחדת משלה לג`אווה, אבל טען שמדובר ב"הפרת זכויות" ולא ב"הפרת חוזה".

מבחינה מעשית, התיק יוחזר לשופט וויטו, שמטפל בחזית הזו של הסכסוך בין שני החברות, ל"עיון מחדש".

(זי.די.אן.אן)

שלום לחבר

ריצ`רד בלוזו, מנכ"ל SGI (לשעבר סיליקון גרפיקס), הודיע השבוע במפתיע על התפטרותו מניהול החברה. רוברבט בישופ, איש חבר המנהלים של החברה, מונה במהירות למלא את מקומו.

ההתפטרות של בלוזו באה אחרי שורה של קיצוצים מכאיבים בשורות החברה, שכללו בין השאר פיטור 17 אחוז מעובדי החברה הקליפורנית וסגירה של כמה חטיבות מרכזיות. SGI, שמוכרת מחשבי עריכת ווידיאו סופר-מהירים, התקשתה להתמודד עם כוחם העולה של מחשבים שולחניים חזקים כתחנות עבודה לעיבוד סרטים.

(ווירד)

חיילי צעצוע

עם החגים הנוצריים הממשמשים ובאים, הולכת ומתחממת זירת מכירת צעצועים אונליין, ששווה, לפי כמה מההערכות היותר צנועות, יותר מ40 ביליון דולר.

המתחרה החדשה בשוק הזה היא דיסני, שזורקת 45 מיליון דולר על טויסמארט קניון ווירטואלי שמכיל עשרות אלפי צעצועים. טויסמארט מתמחה בעיקר בצעצועים איכותיים ויקרים, אף על פי שהחברה מבטיחה שכל להיטי הקריסמס ימכרו בחנות בהנחה גדולה. המתחרים העיקריים הם toys `r` us וetoys, שתפסו כבר אחוזים ניכרים מעוגת המכירות האינטרנטית.

זי.די.אן.אן

 

תרבות

כרזת הסרט ``פיראטים בעמק הסיליקון``
 כרזת הסרט ``פיראטים בעמק הסיליקון``   
יותר כיף לתת מלקבל

כמו ברבעונים הקודמים של שנת 99`, גם ברבעון זה יתרום ביל גייטס, האיש העשיר בעולם, כ5 ביליון דולר למוסד הצדקה המשותף שלו ושל אשתו. בין השאר, יתרום גייטס 200 מיליון דולר בכדי להביא גישה לרשת לספריות ברחבי צפון אמריקה, 100 מיליון לחיסון ילדים בעולם השלישי, ו50 מיליון למציאת חיסון נגד מלריה. קטן עליו.

ניוז.קום

עגבת ברשת

חוקרים מיוחדים של משרד הבריאות האמריקאי, שעוקבים אחרי התפרצות של מחלת המין עגבת (סיפיליס) בסאן פרנסיסקו, איתרו את מקור התפרצות המחלה במקום מפתיע במיוחד: חדר שיחה באינטרנט.

לאחר חקירה מאומצת, גילו חוקרי המשרד מה משותף לשבעת הגברים ההומוסקסואליים שנדבקו במחלה: כולם ביקרו בקביעות בחדר השיחות SFM4M באמריקה אונליין. החברה סירבה לשנות את מדיניותה של אי-הסגרת זהותם האמיתית של המשתמשים, ולכן נאלצו חוקרי המשרד להזהיר כל אחד מהמשתתפים הקבועים בשיחות בחדר מפני נשא המחלה.

(ווירד)

היו היה

ביל גייטס טען השבוע שהסרט "פיראטים בעמק הסיליקון", שמתאר את ההיסטוריה המודרנית של תעשיית המחשבים ובעיקר את הקרב בין מיקרוסופט לאפל ובין גייטס לסטיב ג`ובס, "איננו מדויק".

"ייתכן שאני קרוב מדי לנושאי הסרט מכדי להעיד", אמר גייטס, "אבל לא כך זה נראה בזמנו. הם פשוט לא דייקו בעובדות. אני חושב שהרעיון של סרט על ההיסטוריה של תעשיית המחשבים הוא מצויין, ואני מקווה שיום אחד מישהו יעשה סרט יותר מדויק בנושא." יש לציין שהסרט מאוד לא מחמיא לגייטס, ומציג אותו כמניפולטור שתטלני שכבש את תעשיית המחשבים בדרך רודנית.

(ניוז.קום)

 
עכשיו גם הבגדים מיקרוביוטים

חברות האופנה האלו-שילד מסיאטל הכריזה, במסיבת עיתונאים ותצוגת אופנה, על "בגדים מיקרוביוטים שאינם מסריחים!". אפשר ללבוש את הבגדים, שמשתמשים בסיבים שטבולים בחומר כימיקלי מיוחד, במשך כמה ימים רצופים מבלי שהם יסריחו.

הפיתוח החדשני, שיהיה שימושי "כמעט לכולם", כהגדרת החברה, מחיילים קרביים ועד תכנתים שעובדים שעות ארוכות, יוביל, אם יצליח, לפיתוחן של מגבות, תחתונים וכלי מיטה מקרוביוטים.

(ווירד)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by