ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יס מינוס 

יס מינוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המצוקה התקציבית מתחילה לבלוט גם בשידורים. יס
 המצוקה התקציבית מתחילה לבלוט גם בשידורים. יס   
נניח שיש לכם לווין. ונניח שאחת הסיבות ששוכנעתם לעבור ללווין היתה כי בעלי טור נודניקים כמוני חזרו וטחנו על ההבדל האיכותי בין שתי האופציות: שהכבלים מלאים זבל אמריקאי, ושבלווין משתדלים לספק מגוון גדול יותר וטלוויזיה איכותית יותר. נניח שכל זה נכון במידה מסויימת - איך אתם מרגישים היום, כשאתם מסתכלים בלוח השידורים של "יס פלוס"?

מרומים משהו, בוודאי.

הערוץ הזה, שעם תחילת השידורים שלו הצהיר על עצמו כערוץ הטלוויזיה הראשון בישראל הרואה את עצמו מחוייב לטלוויזיה איכותית, מידרדר במהירות מבהילה אל מחוזות השידורים החוזרים הבלתי נגמרים. כבר חצי שנה שמדורי הכלכלה מדווחים על מצוקת התקציב של "יס" ובחודשיים האחרונים זה מתחיל להיראות בלוח השידורים.
 
תחושה של דז`ה וו אוטומטי. קונאן אובראיין
 תחושה של דז`ה וו אוטומטי. קונאן אובראיין   

הדבר מעצבן במיוחד כשמדובר בערוץ כמו "יס פלוס", שאמור להיות המפלט האיכותי משאר ערוצי הזבל. בניגוד לרוב ערוצי הלווין והכבלים, שכוחם בעצם קיומם על הממיר, ואף אחד לא מצפה ממך לצפות בהם יותר מעשרים דקות ביום - הם בסך הכל שם כדי להעצים את חווית הזיפזופ - הרי שקהל המטרה של ערוץ כמו "יס פלוס" בודק כל ערב מה קורה שם. מבחינתו, אין הרבה אופציות. יש תוכניות "טובות" פה ושם, מתחבאות בלוחות השידורים של הערוצים השונים, אבל אין אף ערוץ (להוציא, אולי, BBC פריים, וגם זה רק מאחת עשרה בלילה והלאה), שמלכתחילה הצהיר על עצמו כערוץ איכותי, כזה שבו כל יום יש מה לראות.
ומה יש שם לראות עכשיו?

קונאן אובריאן ו"סאטרדיי נייט לייב" סותמים את הלייט נייט, כל לילה ולילה מימות השבוע (ובשידורים חוזרים פעמיים ביום). הם שם כדי להישאר, יום יום, ואם אתה לא אוהב את זה - לך תחפש את החברים שלך. גרוע מכך: גם את התוכניות הזניחות הללו התחילו, מדי פעם, לשדר בשידור חוזר. איזו הצדקה יכולה להיות לשידור חוזר של קונאן אובריאן? האם מדובר ביצירת מופת שחס וחלילה אם מישהו יפספס?

אבל הבעיה האמיתית היא לוח השידורים השלם, שהתמלא בשידורים חוזרים של סדרות שגמרו את הסיבוב הראשון שלהם לפני חודשיים שלושה, ושוב הן שבות לפריים טיים של הערוץ בתרועה רמה.

 

דוגמאות קטנות של שידורים חוזרים כאלה, משבוע רגיל בהחלט:

יום ראשון - הצלף בפוני; לילה טוב אהובתי; פסגת הרפואה.
יום שני - מטרופוליס; אהבה במאה ה21-; מי מפחד מהחיים;
יום שלישי - המאבק במאפיה, הצד האפל;
יום רביעי - ככה לא מתנהגים; זוג משמיים;
יום חמישי - -7אפ; נשקיני קייט;
בשישי שבת - אוסף בלתי נגמר של סדרות נושנות משנות השבעים כמו המלאך, המשכנעים, חלל 99, סטינגריי (סדרת ההמשך של "כנפי הרעם"), וקפטן סקארלט.

ואסור לשכוח את הסדרה הנמרחת, המיותרת והבלתי נגמרת "פסגת הרפואה", שמשודרת מדי יום, אחרי שגמרה את הסיבוב הקודם שלה רק לפני חודש-חודשיים.

וכך מופצץ לוח השידורים של הערוץ "האלטרנטיבי" היחידי בישראל בכמות כזו של שידורים חוזרים, שהוא הולך ומוחק את עצמו מהממיר. תופעה דומה לזו שקרתה לערוץ 3 של הכבלים, שבשלב מסויים חווית הצפיה בו יצרה מצב של דז`ה וו אוטומטי: גם סטייק טרי היה נראה כמו מסטיק לעוס, והערוץ כולו קיבל תווית של ערוץ שהאצבע מדלגת עליו מעצמה.

וזה מה שיקרה ל"יס פלוס", אם לוח השידורים שלהם לא יעבור טלטלה. וכמו שרבים מהצופים שעברו ללויין עשו זאת בעקבות גל מתמשך של "דיבור איכותי" על יס פלוס ועל ערוצי הסרטים שלהם, רבים מהם ינטשו כאשר יתחיל גל של התעלמות וזלזול בלוויין, מצד אלה שאכפת להם מטלוויזיה טובה.

לקח כמה שנים טובות, אבל קו ישר מוביל מהיום שהמשוררים עזבו את "כסית", ועד היום שבו דיזנגוף הפך לשם נרדף לרחוב מלוכלך של סטקיות, חנויות בגדים משעממות ופיצוציות.

לשם מועדות פני "יס", אם מישהו לא יתעורר שם.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by