ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: משפרים את זיכרון המחשב 

הנבחרות: משפרים את זיכרון המחשב

 
מומלצי המערכת |
 
ניצן ברומר ואורי גושן

הזיכרון כבר לא מה שהיה פעם? מנסים לפתוח תוכנה ולוקח לה נצח לעלות? לפניכם התוכנות שיעזרו לכם לסחוט את טיפות המיץ האחרונות מהמחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ככל שזמן השימוש במחשב מתארך, כך מצטבר עוד ועוד "זבל" בזיכרון המחשב שלכם. את התוצאות אתם בטח מכירים: הכל זז לאט יותר, נתקע ובסופו של דבר - מתרסק. אם יש לכם זמן ואתם לא עובדים על שום דבר חשוב, תמיד תוכלו לאתחל את המחשב. אבל מה אפשר לעשות כשאין לכם אפילו שנייה לבזבז והמחשב מתמוטט מעומס הזיכרון? בשביל זה בדיוק ישנן תוכנות שתפקידן לשחרר עוד משאבים במחשב. הן לא ישפיעו על המחשב לאורך זמן, אבל יאפשרו לכם להחזיק עוד קצת לפני האתחול הבלתי-נמנע.

הנה המומלצות שבהן:
 

BySoft FreeRAM - הבסיסית והקלה

 
תוכנה זו היא נקודת פתיחה טובה למשתמשים חדשים או מתחילים, מאחר והממשק שלה פשוט, נאה ונוח, וכל שתמצאו בו הוא גרף סטטיסטי, כפתור להתחלת פעולת שחרור הזיכרון וכפתור להגדרות. מצד שני, תוכלו להיכנס לתפריט הגדרות ולשחק עם האפשרויות הלא מסובכות שבו.
למשל, תוכלו לקבוע סף מינימום לזיכרון הפנוי, בו התוכנה תנסה לשחרר באופן אוטומטי כמות זיכרון נוספת.

אפשרויות נוספות בתוכנה כוללות הגדרת שילוב מקשים להתחלת פעולת שחרור הזיכרון, הגדרת צליל לפעולה זו, הפעלת התוכנה בעת אתחול המחשב ואפילו (אם ממש תרצו) תוכלו לשנות את מראה הממשק, ולבחור באחד מהסקינים האפשריים, או ליצור אחד בעצמכם (הסבר על כך בחלון ההגדרות עצמו).

יתרונות: ממשק גרפי יפה, מאוד פשוטה לשימוש והפעלה
חסרונות: אין אפשרות לשחרור אוטומטי של זיכרון, אלא כמות מוגדרת מראש
שורה תחתונה: בעיקר למשתמשים מתחילים שאינם זקוקים ליותר מדי אפשרויות.

להורדה
 

Optimize Memory - המשודרגת

 
"אופטימייז ממורי" היא תוכנה פשוטה וסימפטית המתאפיינת בממשק ברור ונוח. כבר במבט ראשון ניתן להבין מארבעת הגרפים שבחלון התצוגה הראשי את המתרחש במחשב. הם יספקו מידע על כמות הזיכרון הפנימי בו נעשה שימוש, את הזיכרון הפנוי, מידת המאמץ של המעבד, ואפילו נפח קובץ ה-Swap (שעל פי ההגדרות במחשב עשוי להתנפח במימדיו). לחיצה על כפתור ה-GO בפינה השמאלית של חלון התוכנה, תבצע באופן אוטומטי את תהליך שיפור כמות הזיכרון הפנוי תוך מספר שניות, או לחילופין – תוכלו בעזרת מסך ההגדרות לקבוע נפח קבוע של זיכרון אותו תרצו לשחרר בכל פעם.

אם תסגרו את חלון התוכנה בעזרת מקש ה- X, התוכנה תמוזער למגש המערכת ותציג מספר המייצג את הזיכרון הפנוי. על ידי שילובי מקשים אותם ניתן להגדיר מראש, תוכלו לשחרר מקום פנוי בזיכרון גם אם התוכנה ממוזערת. אופציה זו מתבררת כיעילה במיוחד כאשר הזיכרון עמוס ולוקח לחלונות זמן-נצח על מנת להיפתח.

בנוסף, ניתן להגדיר סף מינימום לתוכנה שתוודא שכמות הזיכרון הפנוי לא תרד ממנו. במידה ויתרחש מצב כזה, התוכנה תבצע את פעולת האופטימזציה לזיכרון באופן אוטומטי. פרט לכך, התוכנה כוללת כלים כגון פתיחת כונן ה- CD, הצגת מידע על המעבד, ניקוי רשימת מסמכים אחרונים שנפתחו וקבצים זמניים של הדפדפן, אשף להפעלת תוכנות בצורה אופטימלית (מבחינת זיכרון) ועוד.

פרט חשוב שיש לשים לב אליו במהלך ההתקנה, הוא נסיון התוכנה לדחוף למחשב סרגל ניווט משונה לדפדפן שלכם. אך אין באמת סיבה לדאגה – לחיצה על כפתור Cancle בשלב זה (ולא על Next) תבטל את התקנת הרכיב ותמשיך בתהליך ההתקנה הרגיל.

יתרונות: ממשק קל פשוט וברור, הגדרת קיצורי דרך, מחוון עזר בלוח הבקרה.
חסרונות: מנסה לדחוף התקנה של סרגל לדפדפן.
שורה תחתונה: כלי פשוט ונוח אך עם זאת בעל כלים מתקדמים יותר, אינו דורש תואר במחשבים על מנת להבינו ולכן מומלץ גם למשתמש הממוצע וגם למשתמש המנוסה.

להורדה
 
 

FreeRAM XP Pro - המקצועית

 
למרות שברוב המקרים המילה "פרו" תייצג תוכנה מקצועית בתשלום, FreeRAM XP Pro נותרה חינמית לחלוטין, אך מקצועית לא פחות. מבחינת טכניקת הפעולה, תוכנה זו אינה שונה בהרבה מ-Optimize Memory שלעיל, אך ריבוי האפשרויות והכלים שבה בהחלט נועדו למשתמשים מנוסים יותר.

למראית עין, ממשק התוכנה עמוס במקצת, ועושה רושה כלא ידידותי ואפילו מעט מוזנח. גם מסכי התפריטים הפנימיים עמוסים קמעה ויוצרים תחושה מעט קלסטרופובית. אך מהרגע בו תלחצו על הכפתור להתחלת פעולת השחרור ("Go"), יתברר לכם כי מדובר בתוכנה משובחת ביותר. תחילה, חלון קופץ יופיע בפניכם, ויסביר לכם על מהות פעולתה של התוכנה. לאחר מכן, תוכלו להבחין כי כמות ניכרת של זיכרון שוחררה, ואפילו לא הספקתם למצמץ.

אחד מהפיצ'רים המרכזיים של FreeRAM XP Pro הוא טכנולוגייה בשם "Global Memory Compression", אשר מפחיתה את כמות הזיכרון שכל יישום הפועל ברקע צורך, ומשחררת באופן זה זיכרון נוסף. פונקציה חביבה נוספת תאפשר לכם ליצור (באמצעות אשף) קיצורי דרך לתוכנות שתבחרו, שיעלו תוך כדי פעולת שחרור זיכרון ספציפית להן ויחסכו במשאבי מערכת.

יתרונות: תוכנה קטנה אך מקצועית, מספקת מידע מפורט על מצב הזיכרון במחשב.
חסרונות: ממשק מרתיע מעט, משתמשים מתחילים עשויים לאבד את ידיהם ורגליהם.
שורה תחתונה: כלי מצויין המהווה פתרון נוח בעיקר למשתמשים מנוסים.

להורדה
 

SpeedUpMyPC - החבילה השלמה

 
עם כל הכבוד לתוכנות החינמיות למיניהן, הרי שאין ספק שקשה להן להתמודד עם מוצר מסחרי כגון SpeedUpMyPC. תוכנה זו, איננה רק תוכנה לניטור וניקוי הזיכרון, אלא חבילה שלמה שנועדה לטפל במחשב כולו ולשפר את ביצועיו.

בתחום ניקוי הזיכרון ניתן לבצע שחרור בסיסי ומהיר, אך נוסף על כך ניתן לבצע ניקוי יסודי יותר, אשר אורך זמן רב יותר אך משחרר כ- 25-40 אחוז מהזיכרון. בנוסף לטיפול בזיכרון מציעה התוכנה גם טיפול בתהליכי האתחול, הקצאות העדיפויות של המעבד לתהליכים השונים, סריקת רוגלות וכיוונון הגדרות הדפדפן על מנת לנצל בצורה הטובה ביותר את החיבור לרשת.

ממשק התוכנה פשוט וברור, וכל פונקציה מומחשת בעזרת גראפים רלוונטיים ומספר תיבות סימון לאופציות מתקדמות. בסרגל המשימות יוצב איקון קטן של התוכנה אשר יראה בכל רגע נתון מידע על ניצול המעבד, הזיכרון, קובץ ה swap וניצול חיבור הרשת.

יתרונות: חבילה מלאה הכוללת תכונות מתקדמות שלא קיימות בתוכנות החינמיות
חסרונות: פרט למחיר- 30$ (15 יום נסיון), התוכנה מכבידה בעצמה על משאבי המערכת
שורה תחתונה: למשתמשים כבדים שבקושי מכבים את המחשב ומפעילים מספר רב של תוכנות ברקע.

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by