ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית המיסטיקה (חלק א') 

תעשיית המיסטיקה (חלק א')

 
 
עוזי וייל

"בבקשה!" היא התחננה, החבר שלי נהרג. האבא של הילד שלי. רבנו, ואז הוא יצא החוצה מהבית ונקלע לירי ברחוב. לא ראיתי אותו יותר בחיים. אני חייבת להגיד לו שאני אוהבת אותו". דבי נתן, עיתונאית פרילנס, נכנסה עמוק אל תוך תעשיית שירותי המיסטיקה בטלפון. כל כך עמוק שכמעט לא יצאה משם.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מגדת עתידות טלפונית, מתוך המאמר המקורי
 מגדת עתידות טלפונית, מתוך המאמר המקורי   
הטלפון צילצל, וכרגיל הרמתי אותו הכי מהר שיכולתי. "תודה לך על שפנית לרשת המיסטיקה," אמרתי, וקולי מנסה להחליף במהירות את טון הדיבור הרגיל שלו ("ילדים, אני מבקשת לשטוף כלים עכשיו!") למשהו יותר רוחני.

"אני דבורה." (דבורה נשמע לי יותר מסתורי מדבי). "את מוכנה לומר לי בבקשה את שמך ואת תאריך הלידה שלך?"

"טנישיה, 3 ביולי," אמר קול קטן, וכשהוסיפה את השנה הבנתי שהיא בת שמונה עשרה - ורק אם מלאו לך שמונה עשרה אתה זכאי לקבל יעוץ רוחני בטלפון. התחלתי בהצגה שלי, שכל מטרתה להכניס את הלקוח למצב רוח חיובי, כך שימשיך ויישאר על הקו כמה שיותר. אחרי שתי דקות, הוא מתחיל לשלם.

"טנישיה," התחלתי להעביר את הזמן, "אני קוראת בטארוט. קודם אני אבחר בקלף המייצג אותך, ואז אני אעשה לך קריאה כללית. עכשיו אני מערבבת את הקלפים - תגידי לי מתי להפסיק. בשעה שאני עושה לך את הקריאה הכללית, תחשבי איזה שאלות את רוצה לשאול אותי באופן ספציפי."

כרגיל, עשיתי רעש עם חפיסת הקלפים שליד הטלפון. לא טרחתי לערבב. ברקע, יכולתי לשמוע תינוק בוכה.

"מוכנה?" שאלתי.

אבל טנישיה לא רצתה קריאה כללית. "בבקשה!" היא התחננה, החבר שלי נהרג. האבא של הילד שלי. רבנו, ואז הוא יצא החוצה מהבית ונקלע לירי ברחוב. לא ראיתי אותו יותר בחיים. אני חייבת להגיד לו שאני אוהבת אותו. אני חייבת לדעת שהוא לא מאשים אותי על מה שקרה. את יכולה לשמוע אותו בקלפים? את יכולה להגיד לי מה הוא אומר? אם אני לא אוכל לדבר איתו, אני אהרוג את עצמי."
 

הכסף

נכנסתי לעסק הזה בתור עיתונאית. רציתי לחקור מבפנים את התעשייה הזו של "יעוץ רוחני בטלפון". וחוץ מזה, אמרתי לעצמי, 15 דולר לשעה זה הרבה יותר ממה שמשלמים לי בעיתונות. אבל איש לא הכין אותי לשיחות כמו זו.

ההכשרה היחידה שלי כקוראת בטארוט היתה בקורס של תשע שעות אצל גרייס, אשה שמנמנה עם דיבור מהיר, שחזרה ושיננה לתלמידותיה: "בשביל 4.49 דולר לדקה, הם רוצים עצות מאוד מעשיות."

והקלפים תמיד מספרים סיפור. בכל קריאה תמיד יעלו קלפים העוסקים בכסף, באהבה, במוות, בבריאות, בפיתוי, בחולשה, בתאווה - וכמעט תמיד אפשר לרקוח מהמרכיבים הללו אגדה מודרנית, שהלקוח במרכזה.

אנשים נדהמים מיכולתי "לראות" את מצבם בקלפים, זה נכון; אבל הסיבה לכך היא שרובם נרקיסיסטיים מכדי להבין עד כמה יש להם מן המשותף עם שאר האוכלוסיה. וברגע שנדמה להם שפתאום מצאו מישהו שמבינה אותם - הם שלך. ביום טוב, יכולתי להחזיק אנשים על הקו יותר משעה. בתרגום לחשבון טלפון, זה משהו כמו 300 דולר.

מחר - חלק ב`, ובו על האנשים המתקשרים, על הכסף הקל, ועל טנישיה, הבחורה שרבה עם החבר שלה רגע לפני שנהרג, ולבסוף פגשה את היועצת הטלפונית שלה פנים אל פנים.

המאמר המלא:
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by