ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק בארה"ב תשים קץ להקלטות פיראטיות 

הצעת חוק בארה"ב תשים קץ להקלטות פיראטיות

 
 
רן יניב הרטשטיין

הצעת חוק חדשה בארצות הברית תחייב מכשירי הקלטה לכלול הגנות נגד העתקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק חדשה בקונגרס ארה"ב מבקשת להוסיף מנגנוני הגבלה למכשירי הווידאו ובמקלטים הדיגיטליים. ההצעה מכסה את כל המכשירים שממירים אותות אנלוגיים לאותות דיגיטאליים, ובכך מאפשרים לעקוף מערכות להגבלת שימוש ולמניעת הקלטה. בין היתר, מדובר במכשירי הקלטה דיגיטליים, כרטיסי טלוויזיה למחשב, צורבי DVD ועוד.

ההצעה נועדה לרצות את תעשיית הבידור שמפעילה לחצים כבדים על המערכת הפוליטית. מיותר לציין שהיא עשויה להגביל באופן משמעותי את חירות המשתמשים.
 

"החור האנאלוגי"

ההצעה נועדה לשים את הקץ ל"חור האנלוגי", כפי שהוא נקרא בעגת עורכי הדין של הוליווד. שידורים אנלוגיים הם מה שעובר באנטנות הטלוויזיה, נשמר על קלטות הווידאו, ואפילו זרם פעם בתשתית של חברות הכבלים. אף אחד לא הצליח לפתח טכנולוגיה שתגביל את השימוש במידע אנלוגי, למרות שהיו ניסיונות לעשות את זה.

לעומת זאת, מידע דיגיטאלי הוא מה שזורם באינטרנט, מאוחסן בתקליטורי DVD, ומשודר על ידי חברות הכבלים והלוויין. בארה"ב, כל שידורי הטלוויזיה יהפכו דיגיטליים כבר בשנת 2009. בניגוד למידע אנלוגי, דווקא קל מאוד להגביל את השימוש במידע דיגיטלי. חברות שמפיצות תקליטורי מוזיקה וסרטים מסוגלות להחליט בדיוק מה תוכלו ולא תוכלו לעשות איתו – באיזה מדינה תנגנו אותו, באיזה מכשירים תוכלו לצפות בו, אם תוכלו להעתיק ולשכפל אותו, ועוד.

אבל מכיוון שאי אפשר להגביל את השימוש במידע אנלוגי, אפשר לעקוף את ההגבלות האלה על ידי המרה של מידע דיגיטאלי למידע אנלוגי – ובכך גם להסיר ממנו את כל מערכות ההגנה שנוספו לו. לאחר מכן ניתן להמיר אותו חזרה למידע דיגיטאלי ולעשות בו שימוש חופשי לגמרי, תוך הקרבה מסוימת של האיכות. לדוגמה: אם חברה מסויימת מונעת העתקה של השירים שלה, דבר לא יכול כיום למנוע מהמשתמש לנגן אותם במערכת שלו ולהקליט את הרמקולים בחזרה לקובץ MP3. זה בדיוק "החור האנלוגי" שמדאיג כל כך את הצמרת של הוליווד.

אם החוק יעבור, יצרניות האלקטרוניקה תקבלנה תקופת חסד של שנה שבה יהיה עליהן להפסיק לחלוטין את הייצור של מכשירים שמאפשרים המרה כזו, או להוסיף להם אמצעים להגבלת שימוש שימנעו המרה של חומר שמוגן בזכויות יוצרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by