ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אידיוטי, אבל מושלם 

אידיוטי, אבל מושלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש סרטים שאין לך ברירה אלא להיכנע להם, וליהנות עד הסוף. זה אחד מהם. אידיוט מושלם
 יש סרטים שאין לך ברירה אלא להיכנע להם, וליהנות עד הסוף. זה אחד מהם. אידיוט מושלם   

בניגוד למנהגו העקבי של הטור הזה שלא להמליץ על דברים שממילא זוכים למנת היחצנות שלהם, הרי שהפעם אין ברירה: "אידיוט מושלם" הוא סרט כה מענג, שאם במקרה לא ראיתם אותו בקולנוע, וחשבתם להחמיץ אותו בטלוויזיה מסיבות השמורות עימכם - אז תשמעו, זה לא ילך. יש סרטים שאין לך ברירה אלא להיכנע להם, וליהנות עד הסוף. זה אחד מהם.

הסרט, שנראה יותר כמו מחזה (רובו מתרחש בדירה פריזאית אחת), מספר על חבורת גברים שלהם מנהג משעשע, אם גם אכזרי משהו: פעם בשבוע הם עורכים ארוחת ערב משותפת, ובה מוטל על כל אחד להביא לארוחה את האידיוט הכי גדול שהצליח למצוא באותו שבוע.

פייר (טיירי לרמיט), מו"ל צעיר, נאה ואף מצליח, נופל על "אידיוט מושלם": כזה שיזכה אותו, ללא ספק, בפרס הראשון: מסייה פינו הוא רואה חשבון מקריח, נודניק ושלומיאל ממשרד האוצר, שתחביבו העיקרי הוא בניית דגמים של אתרים מפורסמים מגפרורים.
 
פייר, שכמעט וויתר על הארוחה השבועית בגלל בעיות בגב, מחליט שהאידיוט הזה הוא מתנה משמיים שאסור לפספס, ומזמין אותו בכל זאת לארוחה השבועית. אלא שאז העניינים מסתבכים: פייר חושד שאשתו עזבה אותו בשביל אהובה הקודם, ומסייה פינו האידיוט הופך להיות לאדם היחיד היכול לחלוק איתו את צרותיו. בדרך מצליח פינו להרוס את הדירה היפה של המו"ל, ואף לגרום לגב שלו להיתפס לגמרי - אולם, מצד שני, הוא גם מסבך את מאהבה של אשתו בחקירת מס הכנסה אכזרית, כך שהוא לא לגמרי לא יוצלח.

וכן, בסוף הכל טוב: האידיוט מתגלה כאיש עם נשמה, שחושף את האכזריות שמאחורי אורח חייהם של החברים המצליחים. אלא שעד שהוא עושה את זה, הוא מגיע לשיאי אידיוטיזם שמזמן לא נראו על המסך, והחגיגה גדולה.

מעבר למוסר ההשכל הברור, ואף המיותר - צריך שיהיה אחד כזה, כמובן; חוקי הז`אנר מכתיבים - הסרט הוא פשוט חגיגה אחת גדולה של שטויות, החל בשטויות שפולט האידיוט המושלם, דרך העלילה השטותית, ועד לעצם הרעיון המטופש שהוליד את הארוחה השבועית.

כולם שם מטומטמים, יותר או פחות, ועל כולם מנצח ז`אק ויירה בתפקיד האידיוט: הופעה מושלמת של קומיקאי אדיר, בשיא כושרו. מסוג הקומיקאים שכבר חשבת שנעלמו מן העולם, כאלה היכולים ליפול במדרגות ולעשות את זה נורא, נורא מצחיק.

אידיוט מושלם; יום שני, ערוץ הסרטים, 22:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by