ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הפייבוריטס כמגירות הנפש 

הפייבוריטס כמגירות הנפש

 
 
שקד

האם רשימת הפייבוריטס היא שטח פרטי או מקבילה לערימת הדיסקים בסלון? האם זה בסדר להציץ באתרי הסקס השוכנים בעומק הפייבוריטס של בחורה? והאם שווה לפרק רומן מוצלח בגלל הצצה כזו? הרשת ממשיכה לסבך את חיי המין של שקד וחברותיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתרים שבהם אני גולשת זה מידע פרטי, זה כמו הצצה לתוך הנשמה שלי
 האתרים שבהם אני גולשת זה מידע פרטי, זה כמו הצצה לתוך הנשמה שלי   כבר שבועיים לא ראינו את שלגיה ברשת. ככה זה כשהיא יוצאת עם מישהו, מבחינת העולם הוירטואלי היא בחו"ל- בעולם האמיתי. אבל יום אחד היא מתקשרת אלי בהיסטריה (בטלפון! כבר שכחתי איך הקול שלה נשמע) ומספרת לי שהם רבו כי הוא חיטט לה במחשב.

"איזה חצוף, מה, הוא בדק לך לוגים של שיחות, הוא לא סומך עליך?" אני מתעצבנת.

"לא, ממש לא, הוא לא כזה" מסבירה שלגיה, "הוא ישן אצלי כבר שבוע אנחנו כאילו חיים פה ביחד והוא משתמש במחשב שלי לפעמים לבדוק דואר, לקרוא עיתונים וכאלו. אז הבוקר אני יוצאת מהמקלחת והוא מסתכל עלי במבט שובב כזה ואומר לי: גולשת באתרי סקס, סחתיין, את באמת בראש טוב".

"אתרי סקס? מה לך ולאתרי סקס?" אני מזדעקת

"זו היתה המחשבה הראשונה שחלפה גם לי בראש!" שלגיה צועקת מעברו השני של הקו. "ואז הוא מראה לי שיש לי אתרי סקס בפייבוריטס, ואני נזכרת בשבוע שהבית של פיצוצית היה בשיפוצים והיא גרה לי במחשב, ומסמיקה כמו מטורפת. מה אני אגיד לו עכשיו, זה לא שלי, זה של החברה המזדיינת שלי, כאילו שתפסו אותי עם גראס בהודו? מצד שני, הוא התלהב מזה ולא רציתי להתנהג כמו איזו נזירה. אז התחלתי לריב איתו על זה שהוא מחטט לי בפייבוריטס".

"מה?"

"תשמעי, הפייבוריטס שלי זה דבר אישי", מתגוננת שלגיה, "האתרים שבהם אני גולשת זה מידע פרטי, זה כמו הצצה לתוך הנשמה שלי. לפתוח לי את הפייבוריטס זה כמו לפתוח לי מגירות בבית, אמרתי לו שזה פשוט לא מקובל עלי".
 
"ומה הוא אמר?" אני שואלת במתח.

"הוא התווכח איתי, החכמולוג. הוא טען שבעידן המחשב זה לגיטימי להסתכל איפה מישהי גולשת בדיוק כמו לראות מה היא קוראת או איזה מוסיקה היא שומעת. שהפייבוריטס במחשב הם לצורך העניין כמו מדפי הספרים או הדיסקים שלנו ושזה ממש לא מרחב פרטי בהגדרה. זה לא שהוא פתח לי קבצים, שזה באמת כמו חיטוט במגירות".

"יש משהו בדבריו", אני מוכרחה להודות.

"תגידי, לצד מי את?" שלגיה כועסת. "הכי גרוע זה שבסוף הוא התעצבן והעליב אותי. הוא אמר שהוא בכלל התכוון להחמיא לי, אבל עכשיו ברור לו שאתרי הסקס האלו בכל לא קשורים אלי, כי מכל פרט אחר במחשב שלי אפשר לראות איזו תינוקת מפונקת ומעצבנת אני. ואז הוא קם והלך".

"את חייבת להודות שהמחשב הוא כלי להפגנת סגנון אישי", אני מנסה בזהירות. "אפשר להגיד הרבה על כל אחת מאתנו לפי התוכנות שהיא משתמשת, הוולפייפר שהיא בוחרת. כשאת נותנת למישהו להשתמש במחשב שלך את חייבת לקחת בחשבון שאת גם חושפת בפניו טפח מעצמך".

"איזה שטויות," היא צועקת לי באוזן, "נתתי לו לקרוא דה-מרקר דרך המסך שלי, לא התכוונתי שיעזוב אותי בגלל שיש לי שומר מסך של טוויטי".

שעה קלה אחר כך פתחתי את המחשב שלי והצצתי בו בעין זרה. מה הקופסא הזאת יכולה ללמד עלי? הוולפייפר שלי צעק "היא אוהבת טיולים, תראו, היא צילמה את זה בעצמה". שומר המסך שלי קרץ: "היא מכורה להארי פוטר, קראה את כל הארבעה וחולמת כל לילה על הספר החמישי". האייקונים של התוכנות התגודדו בביישנות, כרוצים להסתיר את העובדה שכבר שלוש שנים לא קניתי דיסק והפכתי את עצמי לבית מחסה עבור כל תוכנה נרדפת לנפסטר.

הפייבוריטס שלי ירו צרורות: "היא גונבת מתכונים מהרשת ואומרת שהיא המציאה את זה. היא כותבת בפורומים של סלסה. היא מתייעצת עם אתרי מיסטיקה על כל שטות. יש לה שמונה זהויות נפרדות עם שמונה חשבונות אימייל שונים. מה זה כל האתרי בריאות האלה, יש לה איזו מחלה ממארת?"

מיהרתי לסגור את המחשב ולבי הלם בחוזקה רק מהמחשבה שדייט בן שבועיים יידע או יניח את כל זה עלי. הייתכן ששלגיה צודקת, שהמחשב והפייבוריטס שלנו מכילים מידע מגוון ואישי יותר ממדפי הספרים שאנו פורשות לראווה בסלון, כדי שכל דייט וכל אורח יוכל להתרשם מעושרנו הפנימי? האם המחשב חושף את נבכי נשמתנו ואת פרצופנו האמיתי?

למחרת הלכתי לתת תמיכה טכנית לאבא שלי. אבא גילה את האינטרנט רק כשהוא יצא לפנסיה ועכשיו הוא יושב על זה כל היום. כמה שיעורים פרטיים נתתי לו עד שהצלחתי ללמד אותו לגלוש ולשלוח מיילים, ועדיין הוא מסתובב ברשת בצורה מאד מוגבלת, רק באתרים שהוא מכיר, רק במה שהכנסתי לו לפייבוריטס, כאילו שהוא מפחד לחצות את הגבול וללכת לאיבוד בזרם המידע. כשפותחים את המחשב של אבא שלי אפשר לראות ישר שהוא לא מבין מהחיים שלו, כי אין לו אף שפצור ויש לו רק איזה שלוש תוכנות חיוניות. כשפותחים את הפייבוריטס שלו אי אפשר לטעות, או שהוא רופא במקצועו או שהוא היה צריך למות מזמן. שעמום המחץ.

אבל אז, פתאום, זרוק לו ברישול מחוץ לפולדרים הצהובים המסודרים שפתחתי לו לפי נושאים, מנצנץ לי בשובבות מול העיניים, אתר חדש. אתר בלתי מסווג, פורץ גבולות, פורץ דרך, ואני כמעט פורצת בצעקה: www.tusik.co.il? טוסיקים של שחקניות פורנו, על המסך של אבא שלי? אבא ממשיך להסתכל על מעשי במבט מרוכז ואני תוהה, האם הוא חושב שאני כרגע עסוקה בתיקון המחשב ואני לא שמה לב לתוכן, או שמא הוא חושב שאני תמימה, שמיד הנחתי כי מדובר באתר חדש המוקדש לבעיות הטחורים ועוד שניה אני אציע לסווג לו את זה בפולדר "רפואה פנימית"?

"אפילו אבא שלי גולש באתרי סקס, יש לו אתר סקס בפייבוריטס", אני ממהרת לפרוק באוזנה של פיצוצית.

"נו, מה הבעיה? הוא לא בנאדם?" היא מפתיעה אותי, "וחוץ מזה, מה את מחטטת לו בפייבוריטס? זה דבר נורא אישי"


ומה יש בפייבוריטס שלכם? כתבו לשקד


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by