ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: המרת וידאו 

הנבחרות: המרת וידאו

 
מומלצי המערכת |
 
צבי טלית

רוצים לגבות סרט DVD במחשב? אולי לצרוב דיסק עם קטעי וידאו מצחיקים? הנה התוכנות שיעשו לכם את החיים קלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה לא ממש משנה אם אתם תלמידי שנה א' לקולנוע שצריכים להגיש עבודות, יוצרי אנימציה ממוחשבת, בעלי משפחות עם ילדים שרוצים להעלות סרטים משפחתיים לרשת או משתפי קבצים נלהבים. לכל אחד יכולות להיות סיבות טובות להמיר קבצי וידאו מפורמט אחד לשני, והתוכנות שלפניכם יעזרו לכם לעשות זאת מבלי לשבור את הראש.

לפני שתתחילו להמיר קבצים וידאו, בהחלט רצוי לוודא מראש כי המחשב ערוך לכך הן מבחינת חומרה וחשוב מכך, מבחינת רמת התחזוקה הכללית שלו. המרת קבצים גדולים לוקחת זמן רב וקיים הסיכוי שמחשב שאינו מתוחזק היטב יקרוס באמצע ההמרה.
 

TMPGEnc – מהמחשב ל-DVD

 
הממיר הראשון עליו נמליץ כאן הוא TMPGEnc (קיצור ל-Tsunami MPEG Encoder), אשר בעזרתו ניתן להמיר קבצי וידאו הקיימים על המחשב שלכם (בפורמטים שונים ומגוונים) ולהפכם לאחד משלושת הפורמטים הבאים: Video-CD ,Super Video-CD ו-DVD.

הלכה למעשה, תוכנה זו משמשת ככלי מצוין למי שרוצה, לצורך הדוגמה, להכין תקליטור DVD ולצפות באמצעות הטלוויזיה בכל הקטעים המצוינים שניתן למצוא במדור "פלאי הטכנולוגיה”.

אשף הפעלה בן חמישה שלבים מפשט את השימוש בתוכנה, כאשר בשלב הראשון תתבקשו לקבוע מהו הפורמט הסופי אותו תרצו לקבל (כאמור, VCD, SVCD או DVD) ולאיזה תקן שידור יומר הקובץ (NTSC שהוא תקן השידור הנהוג ביפן וארה”ב, PAL הנהוג באירופה ובישראל או VGA שהוא תקן השידור במחשב).

בשלב השני תתבקשו לבחור את קבצי האודיו והווידאו אותם אתם מבקשים להמיר. בשלב השלישי קיימות מספר אפשרויות מתקדמות המאפשרות לבחור אילו חלקים מתוך הקובץ המקורי אתם רוצים להמיר, הוספת מסגרת כדי למנוע חיתוך של צדדי הסרט על ידי מסך הטלוויזיה, וכן קיימת פונקציה של הסרת רעשים.

במסך הרביעי קיימת שליטה על מהירות ואיכות דגימת הווידאו, וכמו כן קיים סרגל ויזואלי המצביע בדיוק כמה מקום ייקח הקובץ המומר על גבי תקליטור DVD או CD רגיל. כמו כן קיימות במסך זה אפשרויות שליטה למשתמשים מתקדמים על איכות הדגימה. במסך החמישי והאחרון קובעים המשתמשים היכן לשמור את הקובץ הסופי והאם להתחיל מיידית בהמרה או להמשיך להכין קבצים נוספים ולהמיר את כולם בבת אחת.

התוכנה מאפשרת צריבת סרטים באורך של עד 70 דקות בפורמט VCD על גבי תקליטור CD רגיל, 50 דקות בפורמט SVCD על גבי תקליטור CD ו-120 עד 245 דקות על גבי תקליטור DVD (בהתאם לאיכות הרזולוציה).

יתרונות: נוחה ללמידה ותפעול, אשף קל לשימוש.
חסרונות: מדובר בגרסת ניסוי. לאחר 30 יום תפסיק התוכנה לטפל בקבצים בפורמט MPEG-2.
שורה תחתונה: נותן מענה מצוין למי שרוצה להכין תקליטורי VCD, SVCD ו-DVD לצפייה מחוץ למחשב. קחו חודש ניסיון ותראו אם שווה לשקול רכישה.

להורדה
 

Flask – מ-DVD אל המחשב

 
אם התוכנה הקודמת הייתה מצויינת עבור מי שמעוניין להכין תקליטור DVD מקבצים שהיו לו על המחשב, הרי שתוכנת FlaskMPEG מיועדת לאלו שמתכוונים לעשות את המסלול ההפוך ולהמיר תקליטורי DVD (הידועים יותר בתור קבצי VOB או MPEG) לקבצים ראויים למאכל מחשב (בפורמטים כגון avi, wmv וכדומה).

התוכנה אינה דורשת התקנה סבוכה, ולאחר פתיחת קובץ ה-ZIP רצוי לחלץ את הקבצים לספריה חדשה, על מנת למנוע בלגן מיותר. לאחר הפעלת התוכנה בוחרים את קובץ ה-VOB או ה-MPEG אותו מעוניינים להמיר. לוח השליטה של התוכנה מאפשר סימון של קטע אותו מעוניינים לדגום ולהמיר (ברירת המחדל היא הקובץ כולו, כמובן), שליטה מתקדמת על ערוצי הווידאו והאודיו. כמו כן ניתן לקבוע את תצורת התצוגה (PAL, NTSC וכדומה).

את סוג הפורמט שבו אתם רוצים לשמור את הקובץ החדש ניתן לקבוע מתוך תפריט אפשרויות הפלט (output options) הנמצא תחת סרגל האפשרויות (options). בין הפורמטים בהם תומכת התוכנה: indeo של אינטל, AVI לא דחוס וכן בדחיסות שונות כגון DivX ו-Xvid, פורמט WMV של מיקרוסופט, תצורות שונות של פורמט MPEG ועוד.

התוכנה מאפשרת לבצע חיתוך מהפריים (לגזור ולדגום אך ורק חלק מכל התמונה). יש לציין כי הקובץ הסופי נשמר בשם flaskOut.avi (אם המרתם ל-AVI) על גבי ספריית השורש של המחשב :c. כל המרה חדשה תדרוס את הקובץ הקודם (אם כי לא את הקובץ המקורי) ולכן יש לדאוג לשנות את שם הקובץ אם אתם רוצים לשמור אותו.

יתרונות: קלה לשימוש, אינה גוזלת משאבי מערכת רבים, מאפשרת שליטה טובה בתוצאה הסופית.
חסרונות: נוטה לחוסר יציבות במחשבים מבולגנים. צריך לחפש טוב את הקובץ הסופי.
שורה תחתונה: אם אתם רוצים להמיר תקליטורי DVD לקבצי וידאו למחשב, התוכנה הזו תאפשר לכם לעשות זאת בצורה טובה.

להורדה
 
 

STOIK Video Converter 2 – לקבצי סרטים רגילים

 
תוכנת המרת הווידאו של חברת STOIK מהווה פתרון מצוין להמרת קבצי וידאו בין הפורמטים הנפוצים ביותר בשימוש ברשת. הגרסה החינמית של התוכנה מטפלת בצורה נוחה וקלה בהמרה בין הפורמטים AVI, WMV, DV בכל אפשרויות המשחק השונות בינן ובין עצמן (המרה מ-AVI ל-WMV, מ-DV ל-AVI וכיו”ב). התוכנה תומכת בפורמט ה-DivX הפופולרי וכן גם בקבצי windows media 9 בכמה רמות דחיסה.

השימוש בתוכנה קל במיוחד. כל שצריך לעשות הוא לבחור את מיקום קובץ המקור (ניתן לבחור גם מספר קבצים בעת ובעונה אחת), לתת שם לקובץ הסופי ולקבוע את מיקום בו יישמר ולהחליט באיזה פורמט יישמר הקובץ הסופי. ניתן לבחור בין פורמטים קבועים ומוגדרים מראש או ליצור הגדרה מותאמת משלכם.

התוכנה מאפשרת לקבוע מראש האם הקבצים השונים שאתם ממירים יומרו ויאוחדו לקובץ יחיד (אם נניח יש לכם סרט שמפוצל לשני חלקים ואתם רוצים לאחדו) או האם כל קובץ יומר לקובץ נפרד משלו. בממשק התוכנה קיים גם חלון תצוגה מקדימה המאפשר לראות את התקדמות ההמרה, אולם יש לציין כי המרה ללא תצוגה מקדימה תתבצע בצורה מהירה יותר.

גרסה זו הינה כאמור גרסה חינמית. גרסת ה-PRO בתשלום מכילה תמיכה בפורמטים נוספים, כגון quicktime mov של חברת אפל, וקבצי mpeg4. בתוכנה המלאה קיימות גם אפשרויות עריכה וסינון שאינן קיימות בגרסה החינמית.

יתרונות: נוחה ללמידה ותפעול, קלה גם למשתמשים מתחילים, עובדת בצורה יציבה.
חסרונות: אין שליטה מספקת במאפייני ההמרה. אינה מייצרת קבצי MPEG ל-DVD.
שורה תחתונה: תוכנה מצוינת להמרה בין פורמטים שונים המיועדים לניגון על גבי מחשב. אם יצרתם סרטון ואתם מעוניינים להעלות אותו לרשת בכמה פורמטים או אם אתם רוצים לאחד כמה קבצים לסרט אחד, זו התוכנה שאתם מחפשים.

להורדה
 

Super – הכל מהכול

 
התוכנה החינמית המוצלחת ביותר שנתקלנו בה בתחום המרות הווידאו היא ללא ספק Super (ראשי תיבות של Simplified Universal Player Encoder & Renderer או בעברית: מחולל וממיר נגנים אוניברסלי פשוט) של חברת eRightSoft. התוכנה אינה מביישת את שמה, והיא אכן יודעת לטפל ברוב הפורמטים הקיימים בהצלחה רבה.

"סופר" מאפשרת יצירה מהירה ונטולת סיבוכים של קבצי וידאו בפורמטים השונים והשימוש בה קל בצורה יוצאת דופן: ראשית מתבקש המשתמש לבחור באיזה פורמט הוא מעוניין לשמור את הקובץ הסופי. לאחר שנבחר הפורמט הרצוי, משתנה הממשק ומראה אילו אפשרויות שמע ווידאו זמינות לשימוש בפורמט זה (סוגי קידוד, גודל תצוגה, מהירות דגימה ועוד).

לאחר מכן מתבקש המשתמש פשוט לגרור את הקובץ המקורי, אותו הוא מבקש להמיר, אל תוך חלון ממשק התוכנה (או לסירוגין להיעזר בתפריט לחצן העכבר הימני). השלב האחרון הוא לא אחר מאשר הפעלת קידוד הקובץ באמצעות כפתור ה-encode file, וזהו. קובץ היעד ישמר באותו מיקום של קובץ המקור.

מעבר להמרות הרגילות שבין פורמטים שונים (כגון מ-wmv ל-mov של quicktime וההפך), התוכנה מאפשרת גם חילוץ קטעי אודיו מתוך קבצי וידאו ושמירתם בפורמט mp3 (או ogg אם ממש בא לכם).

מעבר לקלות הפעלתה, יתרון נוסף בתוכנה הוא רשימת הפורמטים בהם היא תומכת: 3gp ו-3g2 המיועדים למכשירי טלפון סלולריים מהדור השלישי (מתוצרת נוקיה, סימנס, NEC וסוני אריקסון). קבצי אודיו כגון mp3. Mp2, ogg, ac3 ו-aac. קבצי וידאו לניגון על גבי המחשב בפורמטים mov, avi, asf, wmv,ogg, mpeg ו-swf לניגון בתור קובץ פלאש וכמו כן קבצי VOB לצורך יצירת תקליטור DVD.

יתרונות: ממשק שאינו מותיר מקום לטעויות, תמיכה בכל הפורמטים הפופולריים, חינמית לחלוטין.
חסרונות: אינה מאפשרת איחוד מספר קבצים לקובץ אחד. אין אפשרות עריכת קבצים.
שורה תחתונה: להוריד עכשיו, תודה.

להורדה
 

כל אחד, והפורמט שלו

הערה: יש לציין כי אם ברצונכם לכווץ סרט שנמצא על המחשב שלכם (שגודלו נניח 100 MB) לקובץ קטן בהרבה, ניתן לעשות זאת ברוב התוכנות שנציג כאן, על ידי שינוי מאפייני ההמרה. יש לזכור כי קובץ קטן במיוחד, לרוב יהיה גם באיכות נמוכה.
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by