ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקצרים של פיטר גרינווי 

הקצרים של פיטר גרינווי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

זה מה שקורה כש"יס" נכנסים למצוקה תקציבית: שבת עם הסרטים הקצרים של פיטר גרינווי, משהו שללא ספק לא היה קורה אם היה להם כסף לקנות עוד סרט על אחד שמתאהב באחת אבל קודם צריך להרוג את ההוא. הערת אגב קטנה.

אגב מה? אגב האישור שניתן לכבלים ול"יס" לקנות במשותף תוכן מהאולפנים הגדולים בהוליווד. אתם רואים את הכבלים ו"יס" הולכים ביחד לסוכן של פיטר גרינווי ומבקשים ממנו לפתוח את הקופסה הגדולה המאובקת בפינה, זאת עם הקלטות בפנים?

אבל בינתיים, הבה וניהנה ממצוקת התקציב: שבעה סרטים קצרים בצהרי שבת, מבית היוצר של האיש המוזר הזה, שלא מפסיק לשעשע את עצמו בעשיית סרטים, ושלא מן הנמנע, הופתע מאוד למצוא את סרטיו מופיעים בבתי קולנוע מן המניין. הסרטים האלה הם יותר אמנות מקולנוע, ואולי שייכים יותר למוזיאון מאשר לאולם קולנוע מסחרי, אבל הם בהחלט שווים הצצה: זה האיש, אלה סיוטיו וחלומותיו, זה מה שמעסיק אותו, ואם מפסיקים לרגע לשפוט אותו לפי אמת מידה של "סרט", מגלים שאפשר לצלול לתוך עולמו.

"השחזור של דימויים אנכיים" (76`) - נסיון פיקטיבי לשחזר סרט אבוד של אמן, על ידי סידור שונה בכל פעם של הוראותיו. מכיון שההוראות סותרות, כך גם הנסיונות יוצאים שונים מאוד זה מזה.

"טלפון יקר" (77`) - הסרט עוקב אחרי שורה של אנשים שהמכנה המשותף ביניהם הוא ששמותיהם מתחילים באותן אותיות, ושכולם מגלים אובססיה לתאי טלפון ציבוריים (אלה האדומים, באנגליה של 1977).

חלונות (75`) - הקריין (גרינווי עצמו) מספר את סיפורם של כמה וכמה אנשים שנפלו מחלונות במחוז מסויים, בזמן מסויים, ותוהה מה המשותף ביניהם.

ב` זה בית (73`) - אם ובתה (חנה גרינווי, בתו של), חיות בבית כפרי, והסרט הקצר עוקב אחרי יום העבודה שלהן, תוך כדי שימוש באותיות הא"ב.

יצורי מים (78`) - צילום כמו-היפנוטי של אגמים שלווים ונהרות שוצפים, בשילוב מוזיקה חדגונית, מהווים את הרקע לסיפורו של הקריין על שבט אבוד שהתגורר במקום לפני שנים רבות - או שמא בעתיד הקרוב?

הפסקות (69`) - המוקדם שבסרטי האסופה. גרינווי העמיד מצלמה סטטית מול קירות שונים, כשברקע מהומת התנועה ברחובות הסמוכים. אין דיאלוג, אין סיפור, יש טכניקות עריכה שמן הסתם היו חדשניות ב1969-.

טיול דרך האות H (78`) - קריין מספר על מסעו ההזוי דרך האות H, בעזרת מפות מסתוריות, ובעזרתו של שומר כלוב הציפורים בגן החיות של אמסטרדם.


הקצרים של פיטר גרינווי; שבת, יס 3, בזמנים הבאים:

"השחזור של דימויים אנכיים", 14:10
"טלפון יקר", 14:53
"חלונות", 15:10
"ב` זה בית", 15:13
"יצורי מים", 15:22
"הפסקות", 15:33
"טיול דרך האות H", 15:40
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by