ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אל תגידו שלא הזהרנו אתכם 

אל תגידו שלא הזהרנו אתכם

 
 

והשבוע: קודאק מגלה איזה כיף זה כשביל גייטס הוא המתחרה העיסקי שלך. עוד ועוד אתרים מתחילים לגבות כסף על תוכן "איכותי" כביכול, אבל מישהו באמת מתכוון לשלם על זה? ולסיום: מבצע מיוחד לקוראי המדור, וגם וירוס ידידותי למשתמש

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חייכו, אכלתם אותה

למה לכם לעבוד קשה? תנו למיקרוסופט לעשות את זה במקומכם. קודאק מנסה להשתלב בעידן הדיגיטלי
 למה לכם לעבוד קשה? תנו למיקרוסופט לעשות את זה במקומכם. קודאק מנסה להשתלב בעידן הדיגיטלי   
הזהרתי, התרעתי, איימתי. אמרתי: צריך להשמיד את הווינדוס XP, האנטי-כרייסט של המהפכה הדיגיטלית, עכשיו כשהוא קטן. אחר כך יהיה מאוחר מדי. ובעצם אולי כבר עכשיו מאוחר מדי.

דוגמה ראשונה להרס שתחולל מערכת הההפעלה החדשה של מיקרוסופט, נחתה השבוע על ראשי חברת קודאק האומללים: הם מנסים כבר כמה שנים לשדרג את ענקית הפילם העתיקה לכדי מעצמת מדיה חדשה. הם שפכו מיליונים על פיתוח תוכנה שתקשר בין המצלמות הדיגיטליות שלהם למחשב האישי ולאינטרנט, כך שיהיה ניתן לשלוח תמונות להדפסה מקצועית בלחיצת כפתור. זאת היתה התוכנית. אבל היא לא לקחה בחשבון את ביל גייטס.

יש רגעים שנשארים איתך כל החיים. בעיקר הרגעים בהם אתה מגלה שדפקו לך את הצורה. בתוך הווינדוס XP חיכתה לקודאק הפתעה. מערכת ההפעלה מזהה בעצמה כל מצלמה דיגיטלית המתחברת אליה, ומזניקה אפליקציה דומה לזו של קודאק. רק של מיקרוסופט. כזו שמאפשרת לשלוח תמונות להדפסה רק אצל "שותפים עסקיים" של כנופיית גייטס, כלומר חברות כמו פוג`י שהסכימו להעביר להם עמלה על כל הזמנת הדפסה. ככה נראה פרוטקשן בעידן הבינארי. תתרגלו.

קודאק קיימת כבר יותר ממאה שנה. מספיק זמן כדי ליצור קשרים במקומות הנכונים. עברו רק כמה דקות מהרגע בו גילו בקודאק את גודל הזוועה, עד לרגע בו שמעו על זה בקונגרס האמריקאי. במיקרוסופט נבהלו והבטיחו שבגירסה הסופית של ה-XP יתאפשר לצלמים הדיגיטליים לבחור בין התוכנה שלהם לזו של קודאק. מה שפינה להם הרבה זמן להציק לבתי ספר עניים מצד אחד, ומצד שני להסביר ולתרץ למה, שוב, התוכנות שלהם לא כל כך עובדות. בזה הם באמת טובים.
 

דברים זולים עולים פחות

רוצים להציץ? תביאו הג`ובות. האח הגדול
 רוצים להציץ? תביאו הג`ובות. האח הגדול   
יותר ויותר אתרי תוכן יגידו לכם את זה בשבועות ובחודשים הקרובים: תשלמו. כסף, כן? כמה דולרים, לא הרבה. נכון, אתם משלמים כבר לא מעט לספקית האינטרנט שלכם (ואם איתרע מזלכם אז גם לבזק), אבל לייצר תוכן, לאכסן אותו ולשדר אותו זה גם לא זול. אז תשלמו. תנו כמה דולרים לריל-נטוורקס וסיב.בי.אס כדי לראות את המפגרים מתוכנית הריאליטי-טי.וי המצליחה "ביג בראד`ר" 24 שעות ביממה. מה זה כמה דולרים עבור הצצה לחייהם של אנשים משעממים?

כמה דולרים זה לא כסף. ממש חינם. תנו גם כמה פאונדים לבי.בי.סי, זה כלום בשביל שידורי איכות עם ניחוח אנגלופילי יוקרתי היישר אל המודם שלכם. עכשיו אתם בשוונג, אז תנו כמה ג`ובות ל"שוקווייב" תמורת חבילת משחקי ארקייד נוסטלגיים (כולל טטריס!). ואולי כמה שטרות ירקרקים למיראמקס כדי להוריד סרטים עלומים שאפילו נחמן אינגבר לא שמע עליהם. ואז כמה דולרים לנאפסטר. וכמה דולרים ליוניברסל-ויוונדי. וכמה דולרים ל-AOL. יחד זה יצטבר לכמה דולרים. כמה עשרות דולרים. בחודש. ואתם תשלמו. כן. בטח.
 

לקוראינו (בדיחה)

שווה כל שקל שאתם לא משלמים. כותב המדור בהתפרצות כעס אקראית על מיקרוסופט
 שווה כל שקל שאתם לא משלמים. כותב המדור בהתפרצות כעס אקראית על מיקרוסופט   
עקב העלאת מחירי החשמל, צניחת הנאסד"ק, קריסת המזגנים במערכת נענע ובעיקר כדי לא לפגר אחר הטרנד הבינלאומי החדש, אנו נאלצים להעלות את מחיר הטור האיכותי הזה, שהיה חינם עד כה, בכ-50 אחוז (ו-75 אחוז בסופישבוע, חגים ומועדים). עמכם הסליחה. כי היא בטח לא עמנו.
 
 
 
אף אחד לא אוהב וירוסים. אפילו לואי פסטר היה אומר שווירוס טוב הוא וירוס מת. אבל לא יפה לעשות סטריאוטיפיזציה והכללות, כי אחרי הכל, גם וירוסים הם בני אדם. או להיפך. לא משנה. הנקודה היא שלא כל וירוס הוא סוף העולם. הנה, כמה פושטקי אינטרנט מפיצים עכשיו במרחבי הסייבר וירוס תולעת הקורא לליגליזציה של צמח הקנאביס.
 
 
הוא לא עושה כלום חוץ מלשכפל ולשלוח את עצמו אל רשימת הדיוור, לקרוא לסיום הבדיחה שבטעות נקראת "המלחמה בסמים" ולהזכיר לכם פעמיים ביום לקחת שאכטה (כלומר, מדובר גם באפליקציה שימושית).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by