ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: דברים טובים, לשם שינוי 

המהפכה: דברים טובים, לשם שינוי

 
 

דברים גדולים ממשיכים לקרות באינטרנט כל הזמן. פשוט הפסקנו לשים לב. ויש לנו אפילו הוכחות, מתוך מבחר אתרים שהצטברו לאחרונה על שולחן המערכת. לגזור, לשמור, ולהראות לכל מי ששואל למה זה טוב, האינטרנט הזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מה שצריך לעשות זה לקחת כמה סימפולים, למקסס ולשלוח. האתר של פאטבוי סלים
 כל מה שצריך לעשות זה לקחת כמה סימפולים, למקסס ולשלוח. האתר של פאטבוי סלים   
במהלך השנתיים האחרונות קרה לאינטרנט דבר נורא: התרגלנו אליו. כל מה שנראה מרגש ומדהים ברשת בסוף שנות התשעים, מתקבל היום כמובן מאליו. אוקיינוס שלם של אינפורמציה, תוכן וביטוי אישי ביעבע משומקום תוך חמש שנים, אבל עכשיו כשכולם גמרו להתלהב ולהתמוגג, האפקט הסנסציוני הראשוני של הרשת הולך ומתפוגג. הוא הופך לחלק משיגרת חיינו המשעממת, מתמזג ביומיום, מתמסד, מתמסחר. שום דבר לכתוב עליו אי-מייל הביתה.

בזמנים קשים כאלה חשוב להזכיר: המהפכה רק התחילה. האינטרנט רק נולד. תחושת התרדמת המסויימת שנחה על הרשת מאז התנפץ חלום הדוט קום, היא עניין זמני. דברים גדולים עוד יקרו. אתם יכולים לקחת את המלה שלי. מה איכפת לכם, חינם (עם באנרים קופצים). אפילו יותר טוב מזה: דברים גדולים ממשיכים לקרות באינטרנט כל הזמן. פשוט הפסקנו לשים לב. וכאן כבר יש לי הוכחות, מתוך מבחר אתרים שהצטברו לאחרונה על שולחן המערכת. לגזור, לשמור, ולהראות לכל מי ששואל למה זה טוב, האינטרנט הזה.

1.
קודם כל, ואולי אף לפני הכל, אינטרנט זה טוב לפאטבוי סלים. וגם למעריצים שלו. זה לא רק שהם יכולים להוריד מהרשת רמיקסים מיוחדים שלו שלא ראו אור מעולם (כמו ההכלאה המצויינת בין "רוקפלה סקאנק" ו"סטיספקשיין" של הרולינג סטונז). עכשיו הם יכולים גם לקבל מאלילם חופשה באיביזה, שתכלול פגישת נימוסין עימו. כל מה שהם צריכים לעשות זה לקחת כמה סימפולים שהוא רקח להם, למקסס ולשלוח. פאטבוי עצמו יבחר את המיקס המנצח, וילך להשתזף עם הזוכה המאושר באוטונומיית הקראחאנה הספרדית בתחילת אוגוסט. יהיה דיסקו. או ביג-ביט. איך שלא קוראים לזה.
 

2.

שום דבר לא יעצור את הקפטיליזם. או משהו
 שום דבר לא יעצור את הקפטיליזם. או משהו   
האמת, אינטרנט זה טוב גם למוזיקאים שאינם פאטבוי סלים כלל וכלל. עם רכישת mp3com ו-Emusic.com בידי תאגיד יוניברסל-ויוונדי, היה נדמה שהמוזיקה העצמאית ברשת נופחת את נשמתה. טעות. מוזיקאים אלמונים ממשיכים וימשיכו לנסות לעקוף את מנגנון התהילה של קרטל המוזיקה דרך האינטרנט. תשאלו את די.ג`יי אבי לוי. אין לי מושג מי זה, אבל מיקס שלו עומד במקום ה-14 במצעד ההורדות של IUMA.com, מקום המפלט הטוב ביותר כרגע למציאת מוזיקה עצמאית חינמית נטולת עורכי דין ואנשי עסקים בחליפות ורסאצ`ה. או ארמאני. או איך שלא קוראים לזה.

3.
יותר מכל, האינטרנט טוב לאנשים שרוצים להגיד משהו, ולא משנה מה. רק שלפעמים כן משנה, כי מסתבר שיש לא מעט אנשים עם דברים חשובים ובוערים לומר. דברים שלא תקראו בעיתונים ולא יספרו לכם בטלוויזיה. דברים שאולי יגרמו למישהו לעצור ולחשוב. לאנדי קוקס, אמן בריטי
לוחמני, יש כמה דברים כאלה בארסנל ההצהרות שלו. רובם קשורים לזה שהקפיטליזם מושחת מיסודו ושדבר לא יעצור אותו חוץ מאיתנו, כולנו ביחד. אני ואתה נשנה את העולם. אופוזיציה אמיתית. דמוקרטיה אמיתית. או איך שלא קוראים לזה.
 

4.

סאבלימינאבבבל. התעללות בג`ורג` בוש ג`וניור
 סאבלימינאבבבל. התעללות בג`ורג` בוש ג`וניור   
האינטרנט עדיין מפחיד אנשים. זה לא בהכרח טוב או רע. זו פשוט תגובה טבעית לחידוש, לשינוי הדרמטי שהוא מביא ולהסתגלות המהירה אליו. האינטרנט, מבחינת רוב האוכלוסיה, הוא מקום בו סוטים ופיראטים מסתופפים יחד עם האקרים כדי להפיץ וירוסים ותמונות עירום של בריטני. אבל לפחות בעניין הוירוסים יש מי שיפזר חששות. להרבה גורמים יש אינטרס להחדיר חרדות ויראליות ללב הציבור (ובעיקר ליצרניות האנטי-וירוסים ולאף.בי.איי), ורוב רוזנברגר דואג לחשוף באתרו את המיתוסים וההודעות הכוזבות שהם מפיצים. מדובר בגלולת הרגעה רצינית. או נומבון. וכו`.

5.
ואם כבר אנחנו באנטי-ממסדיות החמימה הזאת, למה שלא נתעלל קצת בדאבייה בוש ג`וניור. כי אחרי הכל, גם בשביל זה האינטרנט טוב. אפילו מצויין. ב-oddcast.com (אחד מאתרי התוכן המוצלחים הפחות מוכרים ברשת), נותנים לכם להלביש את ג`ורג`י ג`וניור, לבחור לו תסרוקת ומשקפי שמש, ביגוד ואביזרים מפלילים, ולשים בפיו אחד מתוך שלל משפטים מטומטמים שפלט בשנה האחרונה. את התוצאה הסופית אתם יכולים לפרסם באתר לדיראון עולם ולשלוח לחברים (או יותר טוב: ישר לבית הלבן).
 
 

6.

הכל מותר, הכל הולך. אפילו אנימציה ביזארית
 הכל מותר, הכל הולך. אפילו אנימציה ביזארית   
האינטרנט טוב במיוחד אל מי שאוהב סרטים (ומי לא?). צריך פס-רחב כדי ליהנות מאיכות צפייה סבירה בסטרימינג, או לפחות כדי לסבול פחות. זה נכון. אבל סרטים אפשר גם להוריד. ולא רק עותקים לא-חוקיים של שוברי קופות עכשוויים מגנוטלה, מורפיאוס ומרתפי ה-IRC, אלא גם סרטים כשרים ונטולי זכויות יוצרים. ב-archive.org תמצאו סרטי תעמולה אמריקאים מבדרים ופרסומות עתיקות משעשעות. כל אחד מוזמן להוריד ולהשתמש לצרכיו. הסרט הטרי ביותר באתר הוא ממעמקי שנות השישים, אבל זה לא משנה למי שאוהב סרטים. ומי לא.

7.
למרות מחסור מוחלט בהצלחות מסחריות משכנעות, משיכים לקום אתרי סרטים קצרים ופסטיבלי שורטס און-ליין בכל פינה של הרשת. וזה כי האינטרנט טוב לאמנים. וטוב במיוחד לחברות המייצרות את התוכנות בהן משתמשים כל אותם הקולנוענים המתחילים שמסתערים על הרשת בחדווה. אפטר-אפקטס של אדובי, תוכנה חצי-מקצועית מושלמת למדי לעריכת סרטי וידיאו ואנימציה מורכבים, השיקה כעת גם היא פסטיבל סרטים באינטרנט כדי לחשוף את הפלא הטכנולוגי שלה בפני קהל גדול יותר. תמיד יהיה מישהו שיסכים לבדר אותנו בחינם כדי שנקנה ממנו משהו.
 

8.

יותר מהכל, האינטרנט טוב לעתיד. הוא טוב לרעיון שהטכנולוגיה נותנת כוח, עצמאות וזכות בחירה אינסופית לאזרח הקטן, מגוננת עליו בפני נסיונות התקיפה הרעבתניים של הממסד והתאגידים. כל אדם יכול לברוא את עצמו מחדש. כל אדם יכול להפוך את עצמו מצרכן של תוכן ליצרן של תוכן. והתוכן הזה הוא הכל, אפילו אם הוא מסתכם באנימציה יפה ומוזרה על ילדה שרגליה נלקחו בידי פיל שברח עימן לניו-יורק. הכל מותר, הכל הולך. הכנה טובה לאנרכיה שמתדפקת בדלת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by