ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בעדינות 

בעדינות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פחור פסיכי פוגש בחורה מבית לא כל כך טוב. קולות
 פחור פסיכי פוגש בחורה מבית לא כל כך טוב. קולות   
בתחילה היה המחזה של ג`ו פנהול, שבשנה בה יצא עשה את העונה ל"רויאל קורט" הלונדוני. פנהול הוא מחזאי חדש יחסית, ומחזותיו מתורגמים לשפות רבות (האחרון שלו היה "כחול/כתום" המצליח, שעדיין מוצג בהבימה). אחר כך בא הסרט: "קולות" הוא עבודה משותפת ומסקרנת של פנהול עצמו, שעיבד לתסריט, ושל סיימון סיילאן ג`ונס - במאי שזו הפעם הראשונה שהוא עושה קולנוע, אבל הקרדיט שלו בטלוויזיה כולל את "החברים מהצפון", סדרת הדרמה המרשימה והמרתקת שהיתה קרש הקפיצה של כמה וכמה כוכבים ממחזות הצפון האנגלי.

זהו סיפורם של שני אחים: ריי (דניאל קרייג, שהיה קורע לב בתפקיד ג`ורדי ב"החברים מהצפון"), ופיט (דייויד מוריסיי הנחשב-חתיך, ששיחק בין השאר ב"הילארי וג`קי", שישודר ביום ראשון בערוץ הסרטים; וגם עשה תפקיד ראשי בסדרת המתח יוצאת הדופן "פיני").

ריי שוחרר זה עתה מאישפוז ארוך בבית חולים פסיכיאטרי לצורך מה שנקרא "שיקום בקהילה", והביא איתו שק של כדורים אותם הוא צריך לקחת יום יום. אחיו, פיט, עובד מבוקר עד לילה במזנון באיזור שפרדס בוש בלונדון, כזה שמתפקד בימים כמזללה זולה (וגרועה), ואילו בלילה הופך לבר נחשב, הומה נשים גברים ואלכוהול.
 

פיט, שגם ככה בקושי מוצא זמן לחיות, צריך לדאוג עכשיו גם לאחיו, והוא עושה את זה במסירות תוקפנית של אמא פולניה. כשריי מתחיל להתאושש ואף פוגש בחורה טובה מבית טוב (או.קיי, לא ממש טוב, בחורה שברחה מבעל מכה בגלאזגו), הוא מבקש להפסיק עם הכדורים. אחיו, כמובן, מתנגד, כי ככה זה במחזות - צריך קונפליקט.

למרות מגבלותיו של הסיפור (בשלב מסויים הוא סוטה לחלוטין אל תוך הרומן של של ריי, ושוכח כמעט לחזור), זהו תיאור עדין ויפה, ולא פעם מצחיק, של היחסים המורכבים בין שני האחים.

ואי אפשר בלי מלה לסיום על דניאל קרייג, שמשחק את האח הפסיכי: יש אנשים שאיך שאתה נתקל בעיניהם מבעד למסך, אתה רוצה לחבק אותם ולהגיד, "יהיה בסדר". כשזה בא יחד עם משחק אנרגטי, מתפרץ, כמעט אלים כמו זה של קרייג - אתה יודע שיש לך ביד משהו מיוחד. יש לך הרגשה שהאיש יכול להביא לך ראסיה ברגע אחד, ולבכות בזרועותיך ברגע שני, ואף אחד מהרגעים לא ירגיש מזוייף.

קולות; יס 3, שישי 22:00, 03:05. שבת 10:40
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by