ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
דורון טילמן

מנהל קבצים מעולם אחר, מנהל סיסמאות לא פחות משובח, תוכנה לשיפור הצפיה בסרטי DVD ומשחק מלחמה מציאותי להחריד. מיטב התוכנות של פרה פרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turbo Navigator - כשהסייר פגש את נורטון

 
בימים המתוקים והרחוקים שלפני היות החלונות, שלטה במחשבי כולם תוכנה מופלאה בשם Norton Commander, שעזרה לנו לטפל במאות הקבצים שהיו מצויים על הדיסקים הקשיחים, שהיו אז בגודל של 40 מגה. בלחיצת כפתור היינו מוחקים, מעתיקים משנים שמות ועורכים את הקבצים בממשק מדהים בעל שני פאנלים.

השנים עברו, וכולם החלו להשתמש בסייר החלונות, שאמנם עושה את העבודה, אבל לא תמיד מספק את כל היעילות הדרושה. לפעמים יש עדיין צורך במשהו שמשלב את הטוב שבשני העולמות.

ובדיוק בשביל המציאו את Turbo Navigator. עבודה עם שני פאנלים של תיקיות, דפדוף קדימה ואחורה בין התיקיות האחרונות, הצפנת קבצים, חלוקת קובץ גדול למספר קבצים ואיחודו מחדש, גישה מהירה לתיקיות נבחרות, הצגת רק חלק מהקבצים בתיקייה באמצעות פילטרים משוכללים, נגן מולטימדיה פנימי לקבצי אודיו ווידאו, גישה מהירה לחלונות מיוחדים של מערכת ההפעלה - אלה רק חלק מהתכונות המשובחות של התוכנה. ולמרות כל המורכבות שלה, אין צורך להיות גאון כדי להפעילה.

להורדה לחצו כאן
 

KeyWallet - עצור, סיסמה

 
דמיינו לעצמכם תוכנה קטנה ופשוטה לשמירת כל פרטי החשבונות שלכם באתרי אינטרנט. תוכנה בעלת ממשק פשוט, שקולטת את פרטי החשבון שלכם בעודכם מקלידים אותו באתר ומונעת מכם את הצורך לזכור אותו ולהקליד אותו מחדש. וכל זה תוך הגנה בהצפנה מורכבת על כל הנתונים שלכם. אוקיי, אפשר להפסיק לחלום, כי מישהו כבר כתב תוכנה כזאת - וקוראים לה KeyWallet.

בזמן שאתם ממלאים טופס כניסה או הרשמה לאתר אינטרנט, התוכנה מאפשרת לכם לאחסן את שם המשתמש והסיסמה שלכם בצורה פשוטה ונוחה על ידי גרירה, וליצור "מפתח" שישמור את כל הפרטים שלכם. במידה ותרצו תוכלו לבקש אפילו שהתוכנה תיצור עבורכם את הסיסמא לאותו חשבון.

כאשר אתם מעוניינים להשתמש בנתונים ששמרתם, כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר, ולאחר מכן לגרור את המפתח הרלוונטי לחלון הדפדפן - ואתם בפנים. בנוסף להצפנת כל הנתונים השמורים בתוכנה, ניתן להגן עליהם מפני שימוש ועריכה באמצעות סיסמה ראשית.

להורדה לחצו כאן
 

DVD Genie - סרטים משהו פצצות

 
מאז שיצאו לשוק כונני DVD למחשב, הוצפנו בנגנים המאפשרים שימוש פשוט ויעיל בכונן, קרי הצגת הסרט על מסך המחשב או הטלוויזיה. אך בחלק מהתוכנות חבוי מגוון רחב של אפשרויות וכיונונים אשר נועדו לשפר את הצגת הסרט. לעיתים האפשרויות הנוספות אינן מוזכרות בהוראות ההפעלה של נגן ה-DVD ולעיתים אין גישה אליהן דרך ממשק התוכנה.

בדיוק בשביל זה נוצרה ה-DVD Genie, תוכנה חופשית לחלוטין שאספה תחת קורת גג אחת את כל אותן אפשרויות חבויות ומאפשרות גישה מהירה אליהן.

לא מדובר כאן רק באפשרות של שינוי אזור ההפעלה של התוכנה (Region) אשר מונע צפייה בסרטים לא מהאזור שלכם, אלא בעוד אפשרויות רבות אשר מייעלות את תהליך פענוח הסרטים ועוד. התוכנה פועלת בעיקר מול התוכנות CineMaster, PowerDVD, WinDVD ו-VaroDVD אך מכילה גם נגנים נוספים ופחות מוכרים. בנוסף מאפשרת התוכנה ביצוע הגדלה (Zoom) של המסך ועוד אפשרויות הקשורות למערכת ההפעלה.
ממשק התוכנה פשוט ונוח וכל שיש לעשות הוא לכוון את האופציה הרצויה וללחוץ על כפתור ה-Apply.

להורדה לחצו כאן
 
 

Operation Flashpoint - חם במלחמה הקרה

 
"מי שרץ הרבה מתעייף. מי שרץ ויורה לא פוגע בכלום. בניגוד לסרטים ומשחקים רבים, אדם בודד לא יכול להשמיד צבא שלם. ציות לפקודות יציל ממוות. יש גבול לכמות הנשק והתחמושת שניתן לסחוב בו זמנית" (מתוך Operation Flashpoint).

אם כל זה נשמע לכם מציאותי ומזכיר לכם את ימי הטירונות, אתם לא רחוקים מהאמת. אבל Operation Flashpoint הוא לא שם של מבצע סודי של צה"ל אלא משחק מחשב, סימולציית מלחמה מורכבת ומציאותית ביותר.

בגירסת הדמו של תזכו להשתתף במשימה בודדת מתוך המשחק, המספר על מעלליו של טוראי בצבא נאט"ו שמוצא את עצמו במהלך פלישה סובייטית לשורה של איים דימיוניים אי שם בעולם, ולחוות מקצת האפשרויות שכולל המשחק השלם.

למרות שהדמו מכיל רק משימה בודדת קיימות עשרות משימות נוספות שבנו מעריצי המשחק עבורו אותן ניתן להוריד. המשחק מציאותי להחריד וגורם לשחקן להיטמע בצורה כמעט מוחלטת בתוכו, עד למצב שבו תתחילו להתנשם בכבדות לאחר ריצה ארוכה יחד עם דמותכם במשחק.

להורדה לחצו כאן
 

Opera
גרסה 5.12 לדפדפן האלטרנטיבי. בגרסה זאת שופר הטיפול בחלונות קופצים (Pop-Ups) וכן תוקנו באגים בתוכנת הדואר האלקטרוני.

Blaze Media Pro
גרסה 2002 לנגן, עורך וממיר המולטימדיה. בגרסה זו נעשה שינוי ושיפור במנגנון עריכת קבצי הקול והשליטה בעוצמת הקול ונוסף מנגנון ללכידת וידאו.

BearShare
גרסה 2.2.5 לתוכנת שיתוף הקבצים. בנוסף לשמירת רשימת ההורדות לאחר הפעלה מחדש, שופר גם מנגנון חיפוש הקבצים כך שיחזיר תוצאות רלוונטיות יותר. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by