ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רבותיי, ההיסטוריה 

רבותיי, ההיסטוריה

 
 
מיכל יפה

איך פעם הכל היה כל כך אינטימי. איך פעם נהגנו להתלונן על כל דבר. איך פעם התרגשנו עם כל שינוי קטן, עם כל תוספת. איך שהכל השתנה פה. איך שהכל נשאר בדיוק אותו דבר. השבוע בפורומים? השנתיים בפורומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יומולדת שנתיים לנענע. כן נזכה לשנה הבאה (איור: יעל בן-דוד)
 יומולדת שנתיים לנענע. כן נזכה לשנה הבאה (איור: יעל בן-דוד)   
השבוע אנחנו בסימן נוסטלגיה. לא הפורום, החיים. בדיוק החודש לפני שנתיים קמה נענע והנה מה שכתבו האנשים הראשונים שהגיעו לפורום תרבות דיגיטלית: ברכת דרך צלחה מגולשת בשם רותם (הי, קצת חנפנות עוד לא הרגה אף אחד) ומה שיותר רלוונטי לענייננו, תהיה האם אפשר יהיה להחדיר לישראלים נוהגי תרבות דיגיטלית. חודש אחרי עלייתה של נענע לאויר עלה גם מדור חדש בשם חדשות הפורומים. המדור, שנכתב על-ידי ריקי כהן, מנהלת קהילת נענע באותה עת, סקר את עולם הפורומים הישראלי. לו המדור היה קיים היום, בטח היינו שמים שם לינק להודעה של blabla-max שחושף איך יראו הקהילות החדשות של וואלה ו-IOL, אבל היום היה צריך מישהו במשרה מלאה בשביל לכתוב מדור שיסקור את הנעשה בכל הפורומים הישראלים, ואילו אז, כשב-IOL היו פחות ממאה פורומים, הכל היה הרבה יותר אינטימי.
 
וכך חלפו להם 365 ימים וביום ההולדת הראשון של נענע, השבוע לפני שנה (ב- 3/7/2000 ליתר דיוק), עברנו לעיצוב החדש של נענע ויחד איתו עוצבו גם הפורומים מחדש ונוסף להם פיצ`ר מהפכני - מולטי ת`רדינג. מישהו זוכר מה היה פה קודם? בעיקר תלונות, האמת. גם מדור השבוע בפורומים חוגג בדיוק היום יומולדת שנה ויחד איתו חוגגים גם פורום כתוב בעיתון, פורום צרכנות, פורום נשואים פלוס ששינה את שמו לפורום גשר לרגש ופורום הקליקה שהפך לפורום הכרויות. איך שהזמן רץ כשנהנים.

ועוד שנה חלפה והשבוע נוסף בכל פורום כפתור צ`ט שמאפשר לחברי הפורום שיחפצו בכך, להפגש בזמן אמיתי לצ`ט של הפורום, וזאת מבלי לכתת את רגליהם אל הצ`ט של נענע, אלא פשוט ללחוץ על אייקון הצ`ט בפורום עצמו. והשבוע גם הצטרפו למשפחת הפורומים של נענע עוד שני פורומים חדשים (פרטים למטה) וממש היום (חמישי) מתקיימת המסיבה של קהילת המוסיקה שלנו. איך נהוג לכתוב במקומונים? למקדימי המדור.
 

ההודעות הטובות של השבוע

``אני כבר אנוח בקבר`` מתוך מילון הקלישאות הפולני השלם (איור: יעל בן-דוד)
 ``אני כבר אנוח בקבר`` מתוך מילון הקלישאות הפולני השלם (איור: יעל בן-דוד)   
אמנם נכון לכתיבת שורות אלה, הפורוםפסט עוד לא התקיים, אבל זה לא הפריע לכרמית לחלום עליו מראש. ובחלומה של כרמית המסיבה התרחשה במרפסת השירות שבביתה. היה דווקא נחמד, למרות שאף אחד לא אכל מהבורקס. הערב לא יהיה בורקס, אבל יהיה נחמד לא פחות. באחריות.

למרות שכולנו חושבים שאנחנו ייחודיים ושאין אף אחד כמונו, בסופו של דבר תמיד מתברר שבני האדם מאוד דומים זה לזה ומה שלנו נדמה כחוויה אישית, מסתבר כחוויה משותפת להרבה מאוד אנשים. בפורום קיטורים שמה בילבי את אצבעה על חוויה כזאת, שמשותפת כמעט לכל האנשים עלי אדמות: כו-לם פתחו פעם את הסנטר.

במסגרת משחק הזוגות של פורום חשיבה יצירתית קיבלו חברי הפורום משימה לכתוב את מילון הקלישאות הפולני השלם, שבמסגרתו כתב ניצן על חייו כבנה של אמא פולניה. איך אומרים בסדרה טירונות? תסתכלו עליהם ותראו אותנו.
 
 

פורומים חדשים

פורום חלומות. מאלה של קורוסאווה, דרך אלה המתוקים של יוריתמיקס ועד אלה על נעמי של חדווה ודוד – כולנו חולמים. חלקנו לא זוכרים אותם (וזאת הזדמנות מצויינת לדון בשאלה למה) וחלקנו שוכחים אחרי כמה שעות. הפורום החדש מיועד בשביל שתכתבו את החלומות שלכם ותשתפו בהם את שאר הפורום ומי יודע, אולי תזכו לשמוע פירוש שלא חשבתם עליו?

פורום פלאש. טם טטם, טטה טם טטטטה טטטם, טה טטה טטם. קבלו את האיי טים של עולם הפלאש, בפיקודו של שחר וצוותו הכולל את אמיר, אופיר, גדי ויובל. כולם פלאשיסטים מקצוענים, שידעו לענות לכם לכל שאלה. אז אם נקלעתם לצרה ואין מי שיעזור ואם תצליחו למצוא אותם, תוכלו גם אתם לפנות אל הצוות לעניין של עולם הפלאש.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by