ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מאמט מזוכך 

מאמט מזוכך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דניס לירי הוא הכבאי, שכל תפקידו מסתכם בלהשגיח טוב טוב על שני שעונים במהלך השייט. הוא טוען שזו עבודה קשה. מה קשה בזה, הוא נשאל, ועונה מנהמת ליבו: "יש לך מושג כמה זה משעמם?"

האובססיה שלו היא נשים, אם כי ברור שאדם עם עבודה כמו שלו, הכוללת מסעות ארוכים בספינה עם חבורה של גברים, אינו יכול לממש את האובססיה שלו בצורה מולצחת במיוחד.

גם לפרד יש תיאוריות לגבי נשים - הוא אוהב להכות אותן מדי פעם, וטוען שזה בדיוק מה שהן רוצות. הוא גם משלח מונולוג ארוך ויפהפה על מלים גסות, שאומר כל מה שאפשר להגיד על אחד הסימנים המסחריים של מאמט בתיאטרון (וזכורה לטוב הבדיחה הנושנה ההיא: אדם מכובד יוצא מלימוזינה בניו יורק. ניגש אליו הומלס, ומבקש נדבה. האיש מסרב ומצטט לו: "מלווה כספים אל תהיה, גם לא לווה. שייקספיר". האיש זורק בו מבט אגבי ועונה: "פאק יו. דייויד מאמט").

לסטן יש אובססיה אחרת: שתיה. האלכוהול ליווה את חייו במשך כל כך הרבה שנים, שהוא פיתח תיאוריות שלמות עליו. גם הוא מעניק לבחור הצעיר מעצותיו הקלוקלות, אך רבות הנסיון.

לעומתם, הקפטן והקצין הראשון שטים ביחד כל כך הרבה זמן, שההרמוניה בינהם היא כמו זו של זוג נשוי. ויש גם את ג`ו, האיש שחי בשני עולמות: הוא לא יכול לוותר על הביטחון שבצ`ק הקבוע, אבל כל רגע פנוי הוא שקוע בקריאת ספרים. מתישהו, הוא עשה את הוויתור המודע; הוא בחר בביחטון הכלכלי היחסי וויתר על לימודים. אבל עד יומו האחרון יהיה קרוע בין המציאות לבין החלום, בין הספרים שהוא קורא ובין חבסורת האנשים הנחמדים שהוא עובד איתם, שאין לו שום שפה משותפת איתם.

וככה מתגלגלת לה הספינה, וכך מתגלגלים להם חייהם של האנשים, וזכרונותיו של מאמט ממשיכים גם הם להתגלגל. שום דבר מיוחד לא קורה - רק החיים.

בית הסירות; יס 3, חמישי 15:10
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by