ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: תוכנות צריבה 

הנבחרות: תוכנות צריבה

 
מומלצי המערכת |
 
צבי טלית

רוצים לצרוב מוסיקה או קבצים על דיסק? קבלו את התוכנות הטובות ביותר שלא יעלו לכם אגורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
גם אם המחשב הוא עבורכם לא יותר ממעבד תמלילים משוכלל, הרי שוודאי נתקלתם לא פעם בצורך לגבות את הדיסק הקשיח שלכם או לשמר את ספריית ה-DVD בבית. אם לא קיבלתם את תוכנת Nero יחד עם הצורב, הרי שהדבר היחיד שחסר לכם זו תוכנת צריבה טובה, ואם כבר, אז שגם לא תעלה לכם גרוש.
 

Burn4free: הפשוטה

 
התוכנה הראשונה עליה נמליץ היא Burn4free. מדובר בתוכנה קלת משקל, שלאחר התקנה קצרה מאפשרת לכם לצרוב תקליטורי CD ו-DVD בקלות. לתוכנה ממשק משתמש פשוט ונוח לתפעול בשפה העברית (ובהרבה שפות נוספות) ומתוכו תוכלו לבחור באם להכין תקליטור מידע או תקליטור שמע (אודיו).

ניהול רשימות הצריבה מתבצע בקלות יתרה בתוכנה זו, ובחלון המידע המופיע בצד שמאל ניתן לראות כמה מקום תופסת רשימת הצריבה. כמו כן תומכת התוכנה בפתיחה, צריבה ויצירה של קבצי ISO, שהנם קבצי תמונה (CD Image) של תקליטורים שלמים. התוכנה מאפשרת גם מחיקת מידע מתקליטורים המאפשרים זאת ומכילה שפע של קישורי אינטרנט לכלים נוספים לטיפול והמרה של קבצי אודיו ווידאו.

יתרונות: התקנה ותפעול קלים. ממשק משתמש בעברית. תמיכה ב-ISO.
חסרונות: לתוכנה מצורף סרגל כלים שמתלבש על דפדפן ה-IE, אך ניתן להסירו מאוחר יותר.
שורה תחתונה: אם אתם מחפשים תוכנת צריבה פשוטה ולא רוצים להסתבך עם יותר מדי פונקציות, בהחלט שווה לנסות.

להורדה
 

SilentNight Micro CD Burner : הקומפקטית

 
אם אתם בעניין של תוכנת צריבה במשקל נוצה, הרי שזוהי התוכנה המושלמת עבורכם. תוכנת SilentNight Micro CD Burner אינה דורשת כלל התקנה, ולאחר הפעלת הקובץ היא עושה בדיוק מה שמצפים מתוכנת צריבה לעשות: לצרוב, בלי יותר מדי התחכמויות מיותרות.

ממשק התוכנה נוח וברור לשליטה ומאפשר יצירה קלה של תקליטורי מידע, תקליטורי אודיו, קבצי ISO וכן כלי ייעודי לביצוע גיבוי מתמשך של תיקיות נבחרות. אחד היתרונות הבולטים של התוכנה הוא בכך שהיא קטנה מספיק בשביל שניתן יהיה לאחסנה על גבי תקליטון floppy ולקחת אותה עמכם לכל מקום.

יתרונות: ממשק קל. קובץ הפעלה קטן. מטפלת יפה ב-ISO ובאודיו. נכנסת לתקליטון floppy.
חסרונות: חייבים לדעת בדיוק היכן הקבצים שרוצים לגבות, כי הניווט ביניהם לא ממש קל.
שורה תחתונה: תוכנה יעילה למדי אם אין לכם יותר מדי דרישות.

להורדה
 
 

DeepBurner: המקצועית

 
אם עד עכשיו התעסקנו בתוכנות קטנות וחמודות, הגיע הזמן לעבור לתוכנות היותר רציניות. תוכנת DeepBurner מבטיחה ואף מקיימת טיפול שורש בכל הנוגע לצריבת דיסקים. התוכנה יודעת, כמתבקש, לצרוב תקליטורי CD, DVD ולטפל היטב בקבצי ISO ואודיו.

במידה והחומרה תומכת בכך, מאפשרת התוכנה צריבה בהמשכים (multisession – מתן אפשרות לבצע מספר צריבות על גבי דיסק אחד עד שמסתיים בו המקום). התוכנה מאפשרת גם צריבה עודפת (Overburning) המאפשרת צריבה על דיסקים בנפחים גדולים מהרגיל (900 MB במקום 700 MB בתקליטורים רגילים). בנוסף, היא תומכת באפשרות גרירה ושחרור קבצים (drag & drop) גם מתוך חלונות חיצוניים לה (סייר הקבצים, שולחן העבודה וכיו”ב).

כמו כן מכילה התוכנה כלי המאפשר הדפסת עטיפות ומדבקות לתקליטורים בפורמטים השונים וכלי ליצירת קבצי Autorun המאפשרים הרצה אוטומטית של התקליטור ברגע שמכניסים אותו לכונן התקליטורים. התוכנה גם מאפשרת יצירת תקליטורי Boot שניתן לאתחל באמצעותם את המחשב, תכונה שאתם עשויים למצוא שימושית למדי לקראת פירמוט המחשב וכיו”ב.

לתוכנה זו קיימת גם גרסת Pro בתשלום אשר מכילה תכונות מגוונות אף יותר, אולם אנחנו בהחלט מרוצים מכל מה שמכילה הגרסה החינמית.

יתרונות: ממשק קל, תומכת במגוון פונקציות שימושיות.
חסרונות: הממשק הגרפי נראה רע למדי
שורה תחתונה: אנחנו בהחלט השתכנענו.

להורדה
 

CDBurnerXP Pro: הנוחה

 
כמו התוכנה הקודמת שהצגנו כאן, גם CDBurnerXP Pro תוכננה לעשות את העבודה כמו שצריך. מיד עם פתיחתה של התוכנה, יעלה חלון המציג את האפשרויות העומדות בפניכם: לצרוב דיסק מידע (בכל הפורמטים הידועים לאדם, בערך), ליצור תקליטור אודיו (עם או בלי רווחים בין השירים, תכונה די שימושית) או יצירת קבצי MP3 מתקליטורי אודיו קיימים ושמירתם על גבי הדיסק הקשיח (CD Ripping).

התוכנה יודעת להתמודד בכבוד עם תקליטורי CD-R ו-CD-RW (שניתן לצרוב ולמחוק את המידע שעליהם) הן בפורמט CD והן בפורמט DVD. ניתן ליצור, לצרוב ולפתוח בעזרתה קבצי ISO. התוכנה תומכת בווידוא צריבה (Burn-Proof – יצירת עותק של הצריבה לפני אקט הצריבה הממשי כדי לוודא שהצריבה עובדת כשורה, תכונה המונעת בזבוז דיסקים). התוכנה מציגה גם מד נפח המראה בדיוק כמה מקום עוד נותר על גבי התקליטור.

כשזה מגיע לתחום האודיו, ניתן לבצע בעזרת התוכנה נורמליזציה של קבצי WAV (הליך המוודא שכל השירים על גבי התקליטור שאתם מכינים יהיו ברמות ווליום אחידות), קידוד קבצי MP3 וטיפול ועריכה של המידע הטקסטואלי המצורף אליהם (ID3 tags).

יתרונות: ממשק מצוין, טיפול מוצלח ביצירת תקליטורי מידע ואודיו, קידוד MP3.
חסרונות: היה נחמד אם היו מצרפים כלי להדפסת מדבקות לדיסקים. אבל לא נורא.
שורה תחתונה: כל מה שאפשר לבקש מתוכנת צריבה - בחינם.

להורדה
 

Nero Burning Rom - הפופולארית

 
אחרי שראינו מה יש לתוכנות החינמיות להציע, אולי הגיע הזמן להזכיר גם את קיומה של תוכנת הצריבה המובילה כיום בשוק: Nero. נרו מספקת כמעט את כל צרכי הצריבה הבסיסיים והמתקדמים שהמשתמש הממוצע זקוק להם, והיא מתאימה הן למשתמשים מתקדמים והן למשתמשים שמעולם לא נגעו בצורב. תוכלו להכין באמצעותה CD/SVCD/VCD/DVD וגם לשלב בין סוגים אלו לבין צריבת מידע רגיל (קבצים, מסמכים וכד'). כך ניתן להכין דיסק הכולל מוסיקה וקבצים בלי לבזבז מדיה מיותרת.

אם יש לכם נרו, תוכלו להיעזר במדריך הצריבה הבא:
חלק ראשון
חלק שני

יתרונות: מלאה באפשרויות כלים ועזרים - הן למשתמשים מתחילים והן למתקדמים
חסרונות: כבדה יחסית לאחרות, וכמו הרבה דברים בחיים - יש לשלם עבורה
שורה תחתונה: אם קיבלתם אותה עם הצורב שרכשתם, אין טעם להחליף. אם לא - יש אלטרנטיבות

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by