ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Streaming 

Streaming

 
 
אילנה תמיר

מהי הדרך הטובה ביותר להעביר וידאו ומוסיקה באינטרנט? ב-Streaming כמובן. הכל על השיטה שחוסכת לכולנו זמן המתנה לסרטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כללי

שידור חי
 שידור חי   
המשמעות ב-Streaming (בעברית: זרימה, או הזרמת מידע) היא שידור תכנים באופן שוטף, כאשר הצריכה של התוכן נעשית בזמן שבו הוא נשלח. בניגוד לצורה הרגילה, בה הלקוח מסיים להוריד את התוכן למחשבו לפני השימוש בו, ב-Streaming הלקוח יכול לעשות שימוש בתוכן כבר בזמן ההורדה.

לרוב משתמשים במילה זו בהקשר של Audio streaming או Video streaming, בכדי לתאר שידור שוטף של אודיו או וידאו (בהתאמה) באמצעות האינטרנט.
 

מתי משתמשים ב- Streaming?

הבחירה להשתמש בטכנולוגית Stream כדי להעביר תכני מולטימדיה, במקום להציע להורדה את כל הקובץ המלא, נעשית מסיבות שונות. ראשית - חיסכון בזמן. מכיוון שלא לכל הגולשים יש חיבור אינטרנט מהיר, ההמתנה להורדת הקובץ במלואו, במיוחד אם מדובר בקובץ גדול, עלולה לקחת זמן רב. לכן הצד המשדר בוחר לפעמים להשתמש בשידור התוכן ב-Stream בכדי לחסוך לצד הקולט את ההמתנה חסרת הסבלנות.
 
סיבה נוספת לבחירה ב-Stream במקום בהעברה רגילה של קבצי מדיה, היא כאשר מדובר בשידור חי או שידור רציף. במקרה של שידור תוכנית רדיו מקוונת, למשל, השידור חייב להיעשות ב-Stream בכדי שהוא ישאר תואם לשידור הרגיל. הדבר תקף גם כאשר מעוניינים להעביר שידורי וידאו חיים מהרצאות, תוכניות טלוויזיה, מצלמות רשת, הופעות וכדומה.
 
 
סיבה שלישית לשימוש ב- Stream היא כאשר הצד המשדר מעוניין למנוע מהצד הקולט לשמור אצלו עותק של קובץ המדיה. במקרה של שליחת קובץ מדיה רגיל (למשל בפורמט הקול WAV או MP3 או בפורמטי הווידאו AVI ו-MPG), מהרגע שהקובץ נמצא על המחשב, ניתן להריץ אותו יותר מפעם אחת. שידורי Stream הם זמניים בלבד - הם תקפים לרגע השידור בלבד. כמובן שקיימים כלים ותוכנות המאפשרים להקליט שידורי Stream, אולם הדבר כרוך בטירחה מסויימת ובדרך כלל אינו חוקי.
 
הסיבה האחרונה היא חיסכון בעלויות לצד השולח. האחרון משלם לספקית שלו לפי כמות המידע הנצרכת ממנו. כאשר הלקוח מקבל את התוכן ב-Streaming, הוא חופשי לדלג קדימה כרצונו (בהנחה ולא מדובר בשידור חי). הקטעים שהוא לא צופה בהם נחסכים לצד השולח.
 

איך זה עובד?

האתגר הגדול ביותר בשידורי Stream הוא לשמור על השידור רציף ולא מגומגם, במיוחד מכיוון שקצב העברת הנתונים ברשת אינו תמיד אחיד. בכדי להתגבר על המכשול הזה, נעשה שימוש בחוצץ (Buffer). הקובץ מתחיל לרדת במשך כמה שניות לפני שהצפיה מתחילה ומתחיל להיאגר בזיכרון. רק לאחר שמגיעה כמות מסוימת של מידע, מתחילה הצפיה עצמה בקובץ, דרך החוצץ. החוצץ מתמלא בזמן שהצופה ממשיך בשלו. באם קצב הנתונים ירד, או אפילו הפסיק, הצופה ממשיך לקבל עוד מספר שניות של מידע מהחוצץ. בזמן זה יכול נגן המדיה לנסות ליצור קשר מחודש עם הצד השולח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by