ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
CD Ripping 

CD Ripping

 
 
אילנה תמיר

הכל על תהליך הפיכת מוסיקה מתקליטור לקובץ MP3

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כללי

 
CD Ripping הינו כינוי לתהליך של העתקת קבצי מוזיקה מתוך תקליטור אל המחשב.
 

הרחבה

במהלך עבודה רגילה עם המחשב האישי, אנחנו רגילים להשתמש בפעולות הבסיסיות "העתק" ו-”הדבק" כשאנחנו רוצים להעתיק קבצים ממקום למקום על גבי הדיסק הקשיח. אולם, כשאנחנו מנסים להעתיק אל תוך המחשב שירים מתקליטור מוסיקה, הפעולות האלו כבר לא מתאימות.
 
ודאי הבחנתם שכשאתם מכניסים תקליטור אל תוך הכונן במחשב ומנסים לצפות בקבצים הנמצאים על גביו, מתקבלת רשימת קבצים מוזרה מעט. אמנם ניתן לראות את רשימת הרצועות המופיעה על התקליטור, אולם לא ניתן להעתיק שיר על ידי סימון הרצועה וגרירתה לדיסק הקשיח. כמו כן, בעוד שאנחנו יודעים שכל תקליטור מכיל כמות גדולה מאד של מידע, גודלו של כל קובץ המוצג בסייר הקבצים שלנו הוא זעיר, לרוב 1k בלבד.
 
 
ההסבר לכך הוא שהשירים הצרובים על גבי התקליטור, שמורים בפורמט הנקרא CD Audio, או בקיצור CDA. קובץ CDA בנוי משני חלקים. השיר עצמו שמור במעמקי הדיסק ולא ניתן לגשת אליו ישירות דרך סייר הקבצים. הקובץ הזעיר אותו אנחנו כן רואים ברשימת הקבצים, הוא למעשה מעין "סמן" או "קיצור דרך", המפנה את המחשב אל המקום הפיסי שבו שמור השיר.
 
כדי להצליח ולשמור שיר ולהעביר אותו אל המחשב, אנחנו צריכים "לחלץ" אותו מתוך התקליטור. תהליך חילוץ זה נקרא "CD Ripping”. המשמעות המילולית של Rip היא "קצירה" ובמובן זה אנחנו כביכול "קוצרים" את הקובץ מתוך התקליטור (כמובן שהתקליטור עצמו לא נפגע מהפעולה שלנו). לא מספיק לחלץ את הקובץ, אנחנו גם צריכים להמיר אותו לפורמט שהמחשב מבין ושניתן להאזין למוזיקה באמצעותו. תהליך כפול זה של חילוץ והמרה מבוצע על ידי תוכנות שנקראות Rippers (קוצרים).
 
ניתן להמיר את השירים לפורמט בלתי מכווץ כמו WAV אבל אז נפח הקבצים שנוצרים הוא גדול במיוחד. לכן לרוב נעדיף להמיר את השירים לפורמט מכווץ יותר, כמו למשל MP3, שיהפוך את הקבצים לקלי משקל, תוך כדי גריעה מסוימת מאיכות הקול של המוזיקה.
 
כעת, בזכות תהליך ה-Ripping, אנחנו גמישים הרבה יותר עם הדברים שאנחנו יכולים לעשות עם השירים שיש ברשותנו. אנחנו יכולים למשל לעשות אוספים של מוזיקה, לשחק עם תוכנות לעריכת קול, להעביר את השירים לנגן מוזיקה נייד וכמובן גם לשתף את השירים באינטרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by