ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שובר שביתה 

שובר שביתה

 
 
יוני  שדמי

מתחשק לך לגלוש, אבל לא רוצה שיגלו אותך? חמישה צעדים פשוטים שיאפשרו לך לגלוש ביום הגורלי ולהתחמק מזעמם של הגולשים האחרים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שביתת האינטרנט מעלה בפני הגולש הישראלי סוגיה מטרידה: מחד, מי כמוהו לוחם בטרור התאגידי וכורת ראשי-הידרה של מונופולים גאוותנים שדורכים עליו יומיומית; מאידך, לבדוק דואר צריך, ואולי גם להתעדכן קצת בחדשות, ואם אנחנו כבר שם אז נריץ איזה חיפושון מהיר, ואף אחד עוד לא מת משתי דקות של דילברט, ואיזו הודעת פורום קטנה, ומה חדש באתר הסקס ההוא, וכך עוד ועוד עד שיום השביתה עבר חלף לו.

לכן, כשירות לקוראים נאמנים במיוחד, "נענע" מציגה את מדריך חמשת הצעדים לחמקמקות והסוואה טקטית בארץ ווירטואליה. כי לגלוש צריך, והלא אוטוסטרדת המידע תהיה פנויה סוף סוף והביטים יזרמו כיין תירוש בארוחת חג פסחא כרסתנית במיוחד. אבל גם על הפאסון צריך לשמור, ומה יגידו אזובי הקיר באיסיקיו כשיראו אותך שובר שביתה.

צעד מספר :1 צידוקים מוסריים
ראשית, עלייך להפוך את הגלישה ביום השביתה לאקט אידיאולוגי מובהק עם צידוק היסטורי ברור (אם ברור לך שאי-שביתה פוגעת בציבור הגולשים ובכלל זה בך עצמך, מהווה מחווה הרסנית לטווח הארוך, נותנת למונופול שתלטני כבזק לגיטימציה לשחק אותה השיילוק של השטאטל, וגם סתם לא לויאלית, אל פחד - פנה לצעד 5).

במקום להכנס למעגל קסמים של אשמה וחרטה, אמור לעצמך שאתה אינדיבידואליסט, לוחם חופש, לא הולך אחרי העדר, אדם החלטי שיודע מה הוא רוצה ויודע בדיוק מה הוא שווה. או שפשוט תחזור על המנטרה "15 קיי לשנייה 15, קיי לשנייה", שהוא קצב הגלישה המובטח אם באמת כולם ישבתו.

 
 
צעד מספר :2 אייסי ופורומים
ראשית דבר, יש לוודא שאיש לא יראה אותך מתעלם מצו השעה וגולש לאתרי פורנוגרפיה, משל כבר פסה שביתה מן העולם. לכן, הקפד להיכנס למוד "פרטיות" באיסיקיו. למעשה, תיטיב לעשות אם לא תאייסק כלל. ביני לבינך, ממילא את הרוב המכריע של האנשים ברשימה הארוכה הזו אתה לא סובל כל כך.

אלא אם מדובר במקרה חירום ממש, עדיף לוותר גם על הפורומים למיניהם בשעה קשה זו. אם הקריז מעמיק במיוחד, אפשר לשלוח הודעות בשמות בדויים, או, למיטיבי לכת, תחת הכינוי המקובל של אדם שנוא. כך תוכל להאשימו בדיעבד באיבוד כל קולגיאליות וצלם אנוש על ידי כניסה לרשת בעת שכל מכריו שובתים בעוז.


צעד מספר :3 צ`ט
כאן נתקל הגולש בבעיה - מצד אחד, צ`ט עם מכרים תוך הסתרת הזהות האמיתית הוא אפשרי, אבל משעמם למדי. מצד שני, ייתכן שחשיפת זהותך תגרור סבב הטחת האשמות מרירות מסביב לשולחן הוירטואלי. הניסיון של צוות "נענע" באירועים לא נעימים כגון דא מלמד שבמקום וויכוח אינטלגנטי על שביתות עסקיות למטרות פוליטיות על סף המילניום הבא, תכופות הופכת שיחה מסוג זה ללא הרבה יותר מסדרה של איזכורי-אגב מעליבים שנוגעים למקצועה הלילי, והלא ידוע עד כה, של אימו של אחד המשתתפים.


צעד מספר :4 צדקנות לשמה
אין כמו קצת התחסדות קדושה בכדי להפוך אחר צהריים סטנדרטי לנעים במיוחד. אם אתה גולש, מירב הסיכויים הם שגם ה"חברים" שלך הם בוגדים שוברי שביתה. נסה לאתר אותם בפורומים, בחדרי השיחה, באולמות המשחקים המקוונים, ובכל מקום בו יש אינטראקציה בין אנשים ברשת. לאחר שאיתרת אחד מהממזרים כפויי הטובה, נזוף בהם חמורות ובאריכות. אם הם מנסים לרמוז שגם אתה אונליין, דחה את ההאשמה בגועל. המהדרין יוצאין ידי חובתם בניוק אסרטיבי של כל מה שנושם ביטים ביום האסור: תוכנות מיוחדות יעזרו לך לזהות את מספר הIP של חברך הטוב ביותר ולנתק את מחשבו מהרשת ביעילות שקטה.


צעד מספר :5 הלקאה עצמית
בכדי לגלוש ביום הגורלי ללא דאגות, הבטח לעצמך מראש שבסוף היום, ממש לפני השינה, קצת אחרי כוס החלב ועוגיות הצו`קלט-צ`יפס, תרגיש חמש שניות של אשמה. אם אתה בעליה הגאה של בלוטת רגשות אשם מוגדלת , אם גדלת בבית אמיד במיוחד, או אם אתה סתם סובל מגנים פולניים דומיננטיים, חזור על המנטרה "אני צרכן חרא" י"ח פעמים. בימי חג ומועד - הוסף גם כאפה.

בכל זאת שובתים? הנה, זה מה שאפשר לעשות במקום אינטרנט.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by