ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: הסיוט של מכונות הצילום 

השבוע ברשת: הסיוט של מכונות הצילום

 
 
אורי ברקוביץ`

תקליטורי הענק בדרך, כל תוכנות המסרים - בלי להוריד שום דבר למחשב, הסגוואי עולה למדרכה ושנה רעה למכונות הצילום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יחד עם השבוע הקיצי שנחת עלינו במפתיע בסוף נובמבר, באה גם עונת המלפפונים לביקור והשאירה אותנו עם שבוע עייף למדי.
 

עד שגוגל תפריד בינינו

נתחיל מרוברט פטריק. בוודאי דאגתם מה עלה בגורלו של האיש שרצח את אישתו והסתבך בגלל שבהיסטוריית החיפושים שלו התגלו כמה מילים, אותן היה מזכה גשש בלש בקלות בתואר "חשודות מאוד!". האיש, שגופת רעייתו התגלתה צפה באגם ראלי בצפון קרוליינה חיפש בנוסף למילים כמו "צוואר", "פיצפוץ", ו-"שבירה" גם אחר מידע על גובה מי אגם ראלי, זרמים פנימיים באגם וראמפות של סירות. אז זהו. הוא הורשע. (כאות הזדהות עם מר פטריק, נחפש כולנו אחר הכתבה בגוגל).
 

ארצות הברית של סוטים

פושעי מין, השחור החדש ברשת
 פושעי מין, השחור החדש ברשת   
לפני כחצי שנה דיווחנו על כוונת משרד המשפטים האמריקני להקים אתר שירכז את המידע על עברייני מין ברמה הפדרלית, כלומר - בכל המדינות בארצות הברית. כחודשיים לאחר מכן הוא הושק ובשבוע שעבר הצטרפה אליו מדינת ניו יורק. לאתר, ששמו הרשמי "המרשם הציבורי הלאומי של עברייני מין", הצטרפה שלשום (ד') גם צפון קרוליינה.
 
 

גיי-דייט

 
באתר ההיכרויות Jdate החלו לשאול את המנויים לגבי מין הפרטנר המבוקש, מה שאומר שעתה גם לקוחות גייז יוכלו להינות מן השירות. (לכתבה)
 

אכבר-דיסק

עזבבו אתכם מבלו ריי ו-HD-DVD. חברות היטאצ'י-מאקסל ו-InPhase Technologies עומדות אוטוטו (עד סוף 2006) להציע לנו תקליטורים הולגרפיים בקיבולת של עד 300 ג"ב לדיסק. פי 60 מדיסק DVD. גם מהירות כתיבת וקריאת המידע מדיסקים אלו (שיצריכו כמובן נגן ייעודי) תהיה מרקיעת שחקים – 120 מ"ב לשנייה – פי 20 ממהירות העברת המידע בדיסקים כיום. (לכתבה)
 

התרגיל המסריח

למצולמת אין קשר לכתבה
 למצולמת אין קשר לכתבה   
גם זו שיטה לפרסם בחינם: מחקר של קאנון (הנה: קיבלתם גם אצלנו, ואפילו באנגלית: CANON) מעלה כי בתקופת החגים חלה עלייה של 25 בקריאות לטכנאים לאחר שעובדים עשו במכונות הצילום שבמשרדיהם שימושים שלא לצרכי עבודה (ע"ע: צילומי תחת). (לכתבה)
 

אימת הבוסים – התענוג שלכם

מכירים את זה שהבוסים הרשעים שלכם חוסמים את האפשרות להתקין במחשבים תוכנות בכלל ותוכנות מסרים מידיים בפרט? התירוץ שלהם הוא אבטחה אבל כולנו יודעים שהם פשוט לא רוצים שתשחיתו את זמנכם לריק על שיחות. עכשיו יש אתר שמביא אותה בהבה ונתחכמה, ועוד ברוח הווב 2.0. קבלו את meebo.com שמאפשר לכם להתחבר למסנג'ר של AOL ל-ICQ ול-MSN מסנג'ר באמצעות מימשק וובי. גדול! (לכתבה)
 

אלטרנטיב-נט

המאבק על השליטה בלב של האינטרנט הוא אחד הנושאים החשובים אך מה לעשות, משעממים, שפשוט מסרבים לרדת מהכותרות. מן שימון פרס של חדשות המחשבים. עיקרו: ארה"ב רוצה לשמר את השליטה בגוף התקינה ICANN (תאגיד האינטרנט להקצאת שמות ומספרים) ואילו גורמים מחוצה לה מנסים לערער על כך, לא בהצלחה יתירה. במסגרת הדיווחים על המחלוקת הזו, סיפרנו כבר ביולי על הכוונה של גוף שמושבו בהולנד להציע מערכת אלטרנטיבית לאינטרנט שיתבסס על עם 13 שרתי שורש בעשר מדינות ויוכל להציע כתובות עם סיומות לא סטנדרטיות.

השבוע פורסם כי ניתן כבר לרשום ברשת החדשה, תמורת סכום נכבד, כתובות כמו bull.shit, shtuyot.bemitz ובהמשך אף יתאפשר אף שימוש בתווים שאינם לטיניים. התנאי היחידי להצלחת התוכנית היא שיתוף פעולה מצד ספקיות האינטרנט. תנאי הפתיחה, איך לומר, לא ממש טובים. ברשת האלטרנטיבית תומכות כרגע רק ספקית אירופית אחת ועוד כמה ספקיות בטורקיה.
 

אלטר-שיתוף

נפילת אתרי השיתוף אילצה משתפי קבצים רבים למצוא את מבוקשם בין שפע האלטרנטיבות ברשת, בארץ ובחו"ל. כאלה, כך מצאתי, יש לא מעט. אחד ממפעילי האתרים אף גילה לי שלאחר נפילת האתרים גדל קצב ההורדות של כתוביות סרטים מאתרו פי 60 (מ-1,500 ל-90 אלף). במעריב פורסמה השבוע כתבה שטוענת שסגירת אתרי השיתוף כבר הובילה גולשים לבקש להיפטר מחבילות הגלישה השמנות שלהם באופן שדי מדאיג את הספקיות.

ההצעות לפיתרון כמובן הלו להתעופף באוויר: העלאת מחירים גורפת, תשלום לפי נפח הגלישה, ניסיון לקצור רווחים באמצעות אספקת שירותי תוכן ייחודיים ואפילו מס גלישה. אני שמתי לב בעיקר לדבריו של יגאל ברקת, מנהל השיווק של האינטרנט בברק 013, שאמר כי "ליצרניות הסרטים והמוזיקה עדיין לא נפל האסימון" וכי "אם מישהו חושב שהעולם ילך שלוש שנים אחורה, לפני שהמציאו את שירותי שיתוף הקבצים קאזאה או אימיול, ושכולם יחזרו לגלוש כמו פעם, הוא חי בסרט".
 
• ביפן, הפילו חילוקי דיעות בין חברות המוזיקה לאקדמיה ולציבור, את הרעיון להתמודד עם הפיראטיות באמצעות גביית היטל מיוחד על מכשירי הקלטה ונגני MP3 והארדיסקים, אשר יועבר לבעלי זכויות היוצרים. (לכתבה)
 
• ומחקר בהרווארד מגלה שאם שיתוף הקבצים יירד ב-30% מי שירוויחו מכך יהיו האמנים הפופולאריים בלבד. כל השאר - יפגעו. (לכתבה)
 

אחד קפה שניים סגוואיי

 
משרד התחבורה אישר סופסוף נסיעה בסגוואייבכל מקום שאין בו מכוניות: מדרכות, שבילי אופניים, פארקים וחצרות. עד כה הוגבלה הנסיעה בצעצוע היקר ללקוחות מוסדיים כמו רשות שדות התעופה או סינמה סיטי. ואלו דבריו התמוהים במקצת של מנכ"ל סאגוויי ישראל על הכלי שמחירו 27 אלף זוזים חדשים: "בדיוק כמו מהפכת הסלולארי, בעוד כמה שנים נתקשה לתאר כיצד נראו חיינו ללא הסגאוויי". שנייה אני הולך להוציא כסף, בינתיים תארוז לי שניים. (לכתבה)
 

עוד חדשות

• בסין, 1984 זו מציאות בחסות ובזכות תאגידי התקשורת האמריקניים. מאמר מעניין וחשוב של ורד לוי-ברזילי מביא את סיפורו של איתן גוטמן, שחי בסין כמה שנים והוציא בשנה שעברה את הספר "אובדן סין החדשה - סיפור על מסחר אמריקני, תשוקה ובגידה".
 
• אילנה תמיר עשתה סיבוב על פלוק – דפדפן מבוסס פיירפוקס שעוצב במיוחד על מנת לענות על הצרכים של דור הווב 2.0 שמשתפים, מבלגים, וכל שאר הדברים שחיות רשת מתקדמות עושות היום.
 
 
• שוחררה ביטא לסקייפ 2, התוכנה שהיא שם נרדף ל-VoIP. למי שלא ידע, עד עכשיו לא היתה בה אפשרות לשיחת וידאו. בגירסה החדשה כבר יש. (לכתבה)
 
• גם לדפדפן העולה פיירפוקס יש גירסה מעודכנת – 1.5. בחידושים: מערכת עדכון משופרת, טעינה מהירה יותר של עמודים, חלון אפשרויות מחודש לקביעת הגדרות הפעולה של הדפדפן, וכלים למחיקת מידע פרטי כמו היסטורית הגלישה והעוגיות, חוסם פופ-אפים משופר ומערכת אבטחה חזקה יותר. (לכתבה)
 
וזה למי שמעדיף את המימשק של השועל שלו דווקא בעברית.
 
• כמחצית מן הילדים היהודים בגילאי 3-12 גולשים באינטרנט. כך עולה מן הסקר המקדים לסקר TIM החצי שנתי שעורכת חברת טלסקר, הבודק את הרגלי הגלישה של הישראלים. בפילוח מדוייק יותר, כ-‏20% מהילדים בגיל 3-6 משתמשים באינטרנט, לעומת 50% בגילאי 6-9 ו-‏71% בגילאי 9-13 . למרות שידוע כבר מזמן שילדים ונוער הם משתמשים כבדים באינטנרט והם מהווים סמנים להתחזקות או היחלשות של מגמות (עליית תוכנות מסרים ושיתוף קבצים לעומת ירידת הדואר אלקטרוני), רק החל מן הסקר הקרוב ייסקרו גם הגילאים הצעירים מ-13. (לכתבה)
 
• אני יודע שהבטחתי לעצמי להיות יותר קשוח עם גוגל ולא לדווח על כל נפיחה שלהם, אבל כרגיל, לא יכולתי להתאפק. לא מדובר ממש בפיצ'ר מסעיר ובטח לא כזה שיש כבר לרבות ממתחרותיה. למרות זאת, כוונת החברה להוסיף אנטיוירוס לשירות GMAIL, ולהפסיק לעשות לעצמה חיים קלים באמצעות הגבלת תנועת הקבצים, היא בהחלט ידיעה משמחת למיליוני המשתמשים בשירות המצוין (ובהם גם החתום מעלה). (לכתבה)
 
• זוכרים את שירות גוגל בייס, המאפשר לגולשים להעלות לרשת מודעות ברות חיפוש מכל סוג שהוא (היכרויות, יד שנייה, ביקוש והצעות עבודה וכו' וכו')? עכשיו, קוף אחרי בנאדם, גם מיקרוסופט רוצה אחד כזה ויש לה גם שם בשבילו - Fremont. (לכתבה)
 
• לכשתגיע שעתם של שירותי המוזיקה החוקיים (ושעתם של הגולשים לרצות לשלם) גם הסטארטפ הישראלי נראוס ירצה להיות שם. גליה ימיני (הארץ) עם סיפורם של שלושת הסטודנטים למדעי המחשב שהצליחו לגייס השקעות של מיליונים ומאיימים לכבוש את רשתות ה-P2P. (לכתבה)
 
• התולעת סובר השובבה שוב תקפה. (לכתבה)
 
• מעגל הנייסנים של OneCare, חבילת אבטחת המידע של מיקרוסופט, הורחב ועתה יכול גם כלל הציבור ליהנות משירות אנטי-וירוס, פיירוול, ואנטי רוגלות, דרך פורטל Windows Live החדש.
 
• בשבוע שבו הכריזה אינטל על הקמת מפעל חדש בקריית גת, בהשקעה של 4.2 מילארד דולר, שואל שוקי גלילי האם לא הגיע הזמן שגם חברת מיקרו רכיבים מתקדמים (AMD) תקים פה איזה מרכז פיתוח. כדאי לה, הוא טוען. (לכתבה)
 
• בבלוג של קרל אורף, פדופיל בן 25 וקצין לשעבר בצה"ל, ביקרו קצת יותר מ-1,500 גולשים מאז נפתח לפני כשבועיים. הפרסום בחיים ברשת הפך אותו להסטריה בין רגע ולאחר ארבעה ימי שתיקה, חזק קרל אורף לבלוג והעלה פוסט קצר ובו הוא מבטיח לענות כל אחד ממאות המקללים, המזדהים, המבקשים לעודד, בעלי ההומור הנחות ולשאר חסרי הרגישות, הטקט או ההומור שכמעט וחירבו לו את הבלוג.
 
• חלומם של כל מטלטלי הראש ארוכי השיער עומד להתגשם, עת הגיטרה הדימיונית, איתה הם מלווים את אליליהם עומדת להתחיל להפיק, סופסוף, גם צלילים. (לכתבה)
 
• אם אתם שוקלים לרכוש לכם מצלמה דיגיטלית ראשונה (או לשדרג את הקיימת) - המדריך הזה יעשה לכם הרבה סדר.
 
• מכה לעיתונות הכתובה בישראל: לאחר ארבעים שנות בליעת עיתונים כרונית וערימות של עצים מתים שממתינים להשלכה ליד הדלת, ביטל אבא שלי, חיים ברקוביץ', את המנוי לאחד העיתונים הגדולים. מעכשיו רק אינטרנט. (לאיטם הזה אין לינק. תיאלצו לסמוך עלי בעניין הזה)

שבת שלום וסוף שבוע מצויין לכולם
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by