ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מפתיע 

מפתיע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בהתחלה מתאספים הגיבורים לתמונה משותפת: כולם צעירים, כולם גמרו אוניברסיטה ביחד, וכולם מתפזרים, איש איש לחייו החדשים בלונדון הבירה. אהה, חושב לעצמו הצופה המיומן, עוד אחת מהסדרות המעצבנות האלה על צעירים מגניבים ויפים שחיים בעיר הגדולה ואין להם כסף (אם כי הם גרים בדירות מעוצבות שעולות כמו משכורת של בכיר במייקרוסופט), אבל יש להם אהבה (ובדרך כלל כמה אהבות במקביל, כי ידוע שצעירים אוהבים לאהוב).

אבל עשר דקות אחרי שהסידרה מתחילה, קורה שם משהו מוזר: התסריטאי התיישב, כנראה, מול מסך המחשב שלו - קצת אחרי שקיבל את המקדמה על הסינופסיס - ואמר לעצמו: משעמם. בואו נראה איך אפשר לסבך את חייהם של המגניבים האלה ככה שהם עצמם לא יבינו מה קרה, איך, ולמה זה קרה כל כך מהר.

התוצאה: מוזר, אבל מעניין. שש דמויות מוטלות אל תוך מערבולת של אירועים לכאורה הגיוניים, אבל די מהר הולכות ומסתבכות, ומגיעות מקומות בלתי צפויים לחלוטין.

מת`יו, למשל, הוא בטלן בעיקרון, שמנסה להתחמק מהמירוץ המטורף אחרי תחילת החיים האמיתיים. החברה שלו היא עורכת דין תאבת קריירה, שבשלב מסויים מתחילה פרשיית אהבים מוזרה ביותר עם ג`יימס פוקס המזדקן והמיליונר (בן שישים? בן שבעים? הוא מסוג השחקנים הללו שתמיד היו שם, ותמיד נראו בגיל הזה).

חייה של טניה, לעומתם, הופכים להיות סרט אימה אמיתי: רגע אחד היא בעלת טור פופולרי ברדיו, שבו היא מחלקת עצות לשבורי לב, ורגע אחר כך היא נקלעת לתאונת דרכים איומה, ממנה מציל אותה פסיכופט מסתורי אך מלא קסם. הוא משתחל לתוך חייה בתואנה שהוא החבר שלה, ושהתאונה פשוט השכיחה ממנה את כל השנה המאושרת האחרונה בה חיו ביחד בדירה שלה.

ויש גם את פרנק (קריס מרשל המקסים), סוכן ביטוח משועמם שעוזר ללקוחותיו המסכנים לרמות את חברת הביטוח, ונופל ברשתה של אלמנה איראנית צעירה ויפה; את סופי, שמסתבכת במזימות פוליטיות מסוכנות; וגם את אליסטייר, שמנסה לגנוב לעצמו קצת תהילה, מאשפז את עצמו בבית משוגעים כדי לצלם כמה תמונות פאפאראצי של סלבריטיז אלכוהוליסטים, ומגלה שלא רק שאין שם אף אחד מפורסם - גם די קשה לצאת משם.

ובקיצור: "החיים האלה" זה לא, וגם לא "חברים". זה משהו שקורה כשתסריטאי טוב מתחיל להשתעמם. כדאי.

מטרופוליס; יום שני, יס פלוס, 21:35


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by