ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: לגלוש בלי עקבות 

הנבחרות: לגלוש בלי עקבות

 
מומלצי המערכת |
 
צבי טלית

מה משותף לדפדפן שלכם, לנגן המדיה ולמסנג'ר? כולם משאירים עקבות. הבשורה הטובה היא שיש מה לעשות בנידון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
את הכל אפשר למחוק (אילוסטרציה ASAP)
 את הכל אפשר למחוק (אילוסטרציה ASAP)   
לא משנה אם אתם גולשים במשרד, בבית של ההורים או באינטרנט קפה - אם האתרים אליהם גלשתם הם, נאמר, פחות מתאימים לילדים, מומלץ ביותר לטשטש את עקבותיכם. כדי לעשות זאת, אין צורך לנבור בקרבי במחשב ולהתחיל למחוק כאילו אין מחר. לשם כך בדיוק, הבאנו לכם השבוע את התוכנות שיעשו זאת עבורכם.

קיימות בשוק עשרות תוכנות שמטרתן לסייע לגדודי הפרנואידים המקוונים, אבל אנחנו כרגיל משתדלים להביא לכם כאן את הטובות ביותר, וחשוב מכך, את אלו שלא יעלו לכם אפילו אגורה (אתם אולי פרנואידים, אבל עדיין לא פראיירים).
 

Total Cleaner

 
תוכנה זו היא אחד הכלים הפשוטים והיעילים הקיימים בתחום זה. Total Cleaner מסירה עקבות גלישה ברשת (כתובות אתרים, השלמת כתובות ועוגיות ששתלו האתרים) מדפדפן האינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט, דפדפן נטסקייפ והדפדפן הייעודי של חברת AOL (לא ממש רלוונטי לגולשים הישראלים).

כמו כן מטפלת התוכנה במחיקת עקבות מתפריט המסמכים האחרונים אותם פתחתם (שבתפריט ה"התחל”), מחיקת יומני השיחות מתוכנות המסרים המיידיים Yahoo Messneger, ICQ ו-AIM של חברת AOL. התוכנה יודעת לנקות גם את היסטוריית הקבצים שנוגנו בנגן המדיה של חלונות, למחוק את היסטוריית הקבצים שהתקבלו ב-MSN Messenger, קבצי גיבוי הרג'יסטרי ולאתר ולהשמיד קבצים יתומים. ניתן גם לקבוע מראש כי לאחר פעולת התוכנה יאותחל המחשב מיידית ולקבוע זמני הפעלה אוטומטיים לניקוי המחשב (נגיד, בכל בוקר).

הערה חשובה לכל התוכנות שנפרט כאן: שימו לב היטב לאפשרויות הניקוי השונות שמציעות התוכנות. בהחלט ייתכן מצב שהקבצים שהחלטתם למחוק היו די חשובים (כתובות אתרים ועוגיות שאין לכם אינטרס להסתיר וכדומה) וכי מחיקתם תסב לכם כאב ראש בפעם הבאה שתרצו להגיע אליהם. לכן, נסו לברור אילו קבצים בדיוק אתם עומדים למחוק, כי במקרים רבים לא ניתן יהיה לשחזרם.

יתרונות: מטפלת יפה מאוד בכל מה שקשור במחיקת היסטוריית גלישה מרשיעה. תזמון מראש
חסרונות: לא נותנת מענה בכל הנוגע לניקוי הרג'יסטרי. אין שליטה על רשימת הקבצים הנמחקים
שורה תחתונה: אם אתם מחפשים פתרון מהיר אך ורק לסוגיית הגלישה, מדובר בכלי לא רע בכלל

להורדה
 

X-Cleaner Freeware

 
תוכנת X-Cleaner היא אוסף של הבטחות בלתי ממומשות (אלא אם כן אתם מוכנים לשלוף את הארנק ולהוציא משם 40 דולרים פחות חמישה סנט). מדובר בתוכנה יעילה עד מאוד המרכזת מגוון רב של כלים, אולם רובם המכריע של כלים אלו פתוח אך ורק לאלו שרוכשים את גרסת הפרימיום שלה.

מה כן יודעת התוכנה לעשות? לרשותם של משתמשי הגרסה החינמית עומדים כמה כלים שימושיים: ניקוי יסודי למדי של היסטוריית הגלישה בדפדפן האינטרנט אקספלורר, ניקוי קבצי זיכרון המטמון (cache) והעוגיות, קבצים זמניים של תוכנות שונות והיסטוריית השימוש בהן. כמו כן קיימים בה גם מחולל ססמאות ומוחק קבצים (Shredder) יעילים עד מאוד. אגב, אם אתם משתמשים בפיירפוקס, אין לכם מה לחפש פה.

בין התכונות הזמינות אך ורק לבעלי הגרסה בתשלום, ניתן למצוא סריקה וטיפול בתוכנות ריגול, הגנה אקטיבית על דפדפן האקספלורר מפני רוגלות, ממשק לניהול הרג'יסטרי, סריקה ומחיקה של קבצי תמונות אבודות, וטיפול בשלל התוכנות העולות עם פתיחת המחשב.

יתרונות: נותנת פתרון בכל הקשור להיסטוריית גלישה ב-IE. כלי מחולל הססמאות חביב למדי
חסרונות: יותר מדי תכונות חסומות. אין תמיכה בפיירפוקס ובתוכנות מסרים מידיים
שורה תחתונה: בהחלט אפשרי, כל עוד לא מצפים ליותר מדי.

להורדה
 
 

MMH Cleaner

 
להבדיל מהתוכנה הקודמת ברשימה זו, תוכנת ה-Cleaner של בית התוכנה MMH Soft, לא מתביישת לתת תמורה הולמת למשתמשים שבחרו שלא לרכוש את גרסת הפרימיום בתשלום. מי שיבחר לשלם יקבל מוצר מקצועני יותר שנותן כלים מתקדמים יותר, אבל מי שיבחר בגרסה החינמית לא ייענש על כך וייהנה ממוצר שלם ולא מאוסף של טיזרים.

התוכנה מטפלת בראש ובראשונה בקבצים מיותרים ועושה זאת בצורה מוצלחת למדי. התוכנה סורקת בדיסקים הקשיחים של המחשב אחר קבצים מיותמים (קבצים זמניים ושאריות קבצים שלרוב אינם נחוצים עוד על ידי מערכת ההפעלה) ומבקשת אישור למחוק אותם.

באשר לענייננו, התוכנה יודעת למחוק שפע של עקבות שימוש הן מהיסטוריית הגלישה באינטרנט אקספלורר, הן מקבצי התקנות וקבצים זמניים, והן מתוכנות דוגמת ACDsee, Nero, Wordpad, קורא קבצי האקרובט, סרגל החיפוש של גוגל, Paint, ותוכנות הכיווץ winzip ו-winrar.

כמו כן מכילה התוכנה כלי לניהול התוכנות העולות עם אתחול המחשב (Startup manager), כלי לניהול תהליכי תוכנה פעילים (Processes), וכל זאת בממשק משתמש נוח וידידותי לשימוש.

יתרונות: אתם מכוסים ככל שזה נוגע לאינטרנט אקספלורר. ממשק נוח
חסרונות: אין תמיכה בפיירפוקס ובתוכנות מסרים מידיים, וחבל
שורה תחתונה: שווה הורדה, ולו רק בגלל שלל הפונקציות הזמינות

להורדה
 

CCleaner

 
כשזה מגיע לניקוי יסודי בכל פינה אפשרית של המחשב, הרי ש-CCleaner היא ללא ספק הבחירה המושלמת. תוכנה חינמית, המתהדרת בממשק נוח וברור, מאפשרת לבצע ניקוי מתקדם של קבצים זמניים ושאריות קבצים לא חיוניות. התוכנה סורקת את המחשב במהירות ומוצאת קבצים זמניים שמערכת ההפעלה מייצרת במהלך העבודה על המחשב וקבצים שנותרו מאחור לאחר התקנה והסרה של תוכנות.

כשזה מגיע לטיפול בהיסטוריית גלישה, הרי שמדובר בתוכנה שבהחלט יודעת לעשות את העבודה. כלי הניקוי של התוכנה התוכנה מטפל בצורה מרשימה בניקוי מידע הקשור למערכת ההפעלה חלונות, אם מדובר בהיסטוריה של דפדפן האינטרנט אקספלורר, בהיסטוריה של קבצי המערכת (קבצי רישום, מצבורי מטמון, סל המיחזור, לוח העריכה וכיו”ב) ובניקוי הגדרות דפדפן החלונות (windows explorer).

אך בנוסף לרשימה זו (בה תוכנה זו אינה נבדלת במיוחד מקודמותיה) יודעת התוכנה לזהות תוכנות נוספות המשמשות לגלישה במסמכי אינטרנט ומאפשרת טיפול גם בהן. על המחשב שעליו ניסינו את התוכנה, היא הצליחה לזהות הן את דפדפן הפיירפוקס, שהיה עד כה בתוכנות הניקוי האחרות בגדר נעדר, וגם יישומים נוספים כגון נגני המדיה של חלונות, Real ו-Quicktime, תוכנת שיתוף הקבצים Azureus, עורכי HTML ועוד. עקב אכילס היחידי שמצאנו היה חוסר המענה לתוכנות המסרים המיידיים השונות.

בנוסף לכל התכונות הללו, ניתן גם להשתמש בתוכנה על מנת להסיר תוכנות, לבצע סריקה וניקוי של הרג'יסטרי ואף ליצור שיחזור לאחור של רשומות הרג'יסטרי בהן טיפלנו. הגישה אל התוכנה נוחה במיוחד ונעשית באמצעות קליק ימני על סל המיחזור. ממשק התוכנה נוח ביותר וניתן גם להפעילו בשפה העברית (התוכנה היחידה מבין אלו שסרקנו המאפשרת זאת).

יתרונות: סורקת את כל יישומי האינטרנט, מטפלת גם ברג'יסטרי, ממשק נוח, ברור ובעברית
חסרונות: לא מטפלת כלל בתוכניות מסרים מיידיים
שורה תחתונה: החלום הרטוב של כל הפרנואידים החרדים לפרטיותם ולכל מי שסתם רוצה לוודא שלא יהיה לו זבל מיותר על המערכת

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by