ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פופאי, השנים הראשונות 

פופאי, השנים הראשונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קשה להגדיר את הקסם של סרטי פופאי הראשונים. לכאורה, מה מבדיל אותם מכל השאר? בכולם הוא מגן על אוליב, נלחם בבלוטו, או מציל את סוויפי מאסונות נוראיים. מה שבכל זאת מבדיל את סרטי האחים פליישר מאלה שבאו אחריהם, היה עד כמה רחוק הם הרשו ליכולת ההשתטות שלהם להגיע.

בניגוד לסרטי ה"סקרו-בול" של האחים וורנר (באגס באני, דאפי דאק, וחבריהם), סרטי פופאי הראשונים היו בעלי טירוף מעודן. קשה להאמין, אבל כן, השנים הראשונות של פופאי היו מעודנות ומתוחכמות. למשל, הוא היה הגיבור המצוייר הראשון והאחרון שידע לדבר כאחד האדם; שימו לב איך בסרטונים מסויימים הוא פשוט לא סותם את הפה מהתחלת הסרט ועד סופו: מלהג ומלהג ומלהג, עד שחצי מדבריו נשמעים כרחש רקע, כזימזום טורדני ובלתי נפסק המלווה את ההתרחשות.

וכך נוצר רובד שלם שלא היה כמוהו בסרטים המצויירים: רובד לשוני מתוחכם, נונשלנטי, שאינו מתאמץ כלל להצחיק, ובגלל זה הוא מצחיק עוד יותר.

הנונשלנטיות הזו היתה ממאפייני הסרטים מבית היוצר של האחים פליישר, והיא אבדה כמעט לחלוטין במשך השנים הבאות: פופאי שלהם היה פטפטן שלא מתרגש מכלום, ווימפי היה זולל המבורגרים באדישות כמעט היסטרית, סוויפי היה זוחל אל המקומות המסוכנים ביותר בחיוך אופטימי וטפשי שמעולם לא מש מפניו, ואפילו בלוטו - או ברוטוס - הרשע, היה מן רשע כזה שלא התאמץ במיוחד לקום בבוקר; רשע כבדרך אגב.

כל זה אבד עם השנים וההתמסחרות, וסרטוני פופאי הפכו לטרחנים משהו, חוזרים שוב ושוב על אותם מוטיבים בלתי נלאים. אבל תנו סיכוי לשנים היפות של דייב ומקס פליישר, ותראו איך כל זה התחיל: בהנאה גדולה, בדמיון פרוע.


פופאי, השנים הראשונות; שישי 13:30, cartoon network
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by