ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד יהיה כאן בידור 

עוד יהיה כאן בידור

 
 


באינטרנט אולי לא מרוויחים מיליונים, אבל אם עובדים נכון, גם לא מפסידים אותם. סוני הבינה את זה, והיא משיקה אתר סרטונים חדש שכל החומר בו יהיה מתוצרת הגולשים, ולכן נחרוג לשבוע אחד מהקומוניזם האנטי-תאגידי הבלתי נלאה שלנו, וניתן נשיקה גדולה לדודים מיפנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם היפנים לא מפחדים לקפוץ לביצת התוכן העשיר העכורה, כנראה שהם הבינו משהו
 אם היפנים לא מפחדים לקפוץ לביצת התוכן העשיר העכורה, כנראה שהם הבינו משהו   
לא אוהבים תאגידים, כאן אצלנו במהפכה. ולא מעכשיו. אפשר לומר שבמהלך השנתיים האחרונות פיתחנו אלרגיה חריפה לכל דבר שמדיף ניחוחות של קונצרנים. אלה הם הרי האנשים המעונבים שרוצים להרוס לנו את האינטרנט, לקחת לנו את ה-mp3ים ולרוקן לנו את חשבון הבנק. אלה הם הבאד-גאייז הגרידיים השתלטנים. לא ככה? ובכן, לא. לא תמיד. עם כל הסלידה מהטקטיקות שתאגידי המידע, הבידור והטכנולוגיה מנהלים און-ליין, לפעמים אפילו להם מגיעה איזו מלה טובה.

אז תחזיקו חזק, כי הנה בא פירגון לסוני. "סקרין-בלאסט", מייזם חדש עליו הכריזה השבוע ענקית המדיה והאלקטרוניקה מיפן, יראה לעולם שמוקדם להספיד את התוכן העשיר באינטרנט. בינתיים יש ב"סקרין-בלאסט" רק סרטון דמו אחד מעורר תיאבון (אנימציה של בובות המגוללת את הרפתקאותיו של קונאן או`ברייאן בכנס של סלבריטיז בדימוס). כשיושק רשמית בסתיו, יפנימו המתחרים שאם היפנים לא מפחדים לקפוץ לביצת התוכן העשיר העכורה, אולי גם להם כדאי לשכשך בה מעט.
 
היפנים משתלטים על העולם, אבל עושים לנו נעים תוך כדי. הסרט היחיד המוקרן בינתיים בסקרין בלאסט
 היפנים משתלטים על העולם, אבל עושים לנו נעים תוך כדי. הסרט היחיד המוקרן בינתיים בסקרין בלאסט   
אבל תשאלו את הדודים המוזרים מסלאשדוט ואת ההיפים הזקנים מפלסטיק.קום; הם יראו לכם אתרים טקסטואליים לתפארת ה-html, המבוססים כמעט בלעדית על תוכן שמביאים הגולשים. הם אולי לא מרוויחים מיליונים, אבל הם גם לא מפסידים אותם. סוני מאמצת אל חיקה את הקונספציה הזאת. היא לא תשפוך כסף על סדרת אנימציה של טים ברטון, וגם לא על זיכיון בלעדי להקרנת סרטי מאנגה, וגם לא על טכנולוגיה להקרנת סרטים באורך מלא. היא לא תשפוך כסף. נקודה.

סוני חולשת כבר על שוק המשחקים המאסיבים רבי-המשתתפים און-ליין, באמצעות "אוורקווסט". היא תשתלט על שוק המשחקים און-ליין כולו, באמצעות הפליסטיישן 2. היא תהיה גם יצרנית הסרטים הגדולה הראשונה שתציע סרטים בתשלום להורדה מהרשת (ביפן, כבר בסוף השנה). "סקרין-בלאסט" הוא רק עוד ציון דרך קטן בדרך לכיבוש האינטרנט, מבחינתה. אבל מבחינתנו זה אומר הרבה יותר.
 
 

יכול להיות שזה סימן ראשון לכך שהכוח משרך דרכו אט-אט בחזרה אל ידי הגולשים. יכול להיות שאפילו תאגיד כמו סוני מבין שהדרך הכי בטוחה לא להפסיד כסף באינטרנט, היא פשוט לתת לרשת להיות מה שהיא אמורה להיות: המקום בו לכל אחד יש את החופש לומר את דברו, ולא משנה אם זה סיפור, שיר, סרט או תמונת עירום של האקסית המיתולוגית שלו. ואם אכן הבינו את זה בסוני, אז אי אפשר להגיד עליהם מלה אחת רעה. כלומר, אפשר, אבל לא הפעם.
 
 
 
למרות כל הכתוב לעיל, מאוד דיגדג לי באצבעות להיכנס באיזה תאגיד שמנמן גם השבוע. אמרתי לעצמי, נביא אותה באיזה סרט אנרכיסטי אנטי קפיטליסטי, שיעמיד הכל במקומו. לא הייתי צריך להתאמץ יותר מדי. סטיבן שפילברג, סילבסטר סטאלונה ודמי מור עשו את העבודה בשבילי. הם הכינו את הסרט הקסום שלפניכם לכבוד אחת ממסיבות העובדים של אולפני יוניברסל.
 
לפי מיטב המסורת של כינוסים כאלה, הסרט עמוס בירידות אכזריות ומבדחות על חשבון יוניברסל וסיגרם (חברת המשקאות שקנתה אותה). אבל מה שהיה אמור להיות בדיחה פנימית דלף לפתע אל הרשת, ועכשיו כולנו יכולים ליהנות ולצחוק צחוקים מרושעים, כמו מהפכנים אמיתיים. החיים יפים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by