ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן: אתרי השיתוף יחזרו במתכונת כשרה 

מסתמן: אתרי השיתוף יחזרו במתכונת כשרה

 
 
אורי ברקוביץ`

הסכם זמני יאפשר לאתרי שיתוף הקבצים שנסגרו לחזור לפעילות כמעט מלאה במתכונת שלא תעצבן את תעשיית הבידור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבנות עם חברות הבידור יאפשרו בקרוב מאוד את חזרתם לאוויר של אתרי שיתוף הקבצים הפופולריים ליונטוורק ולהלה במתכונת כמעט מלאה. האתרים נסגרו ב-18 בספטמבר, בעקבות צו מניעה שהוציא נגדם בית המשפט על פי בקשת נציגי חברות הסרטים והמוזיקה בישראל.

בעקבות הבנות אליהן הגיעו עו"ד דור חזקיה, המייצג את ליונטוורק עם עו"ד ערן פרזנטי, נציגן של חברות הבידור, יוכל האתר להתחיל בתהליך של חזרה לפעילות כמעט מלאה, עוד הלילה, או מחר. לדברי מפעיל האתר, שי לב ארי, הכל מוכן ומזומן לחזרה לאוויר וכעת הדבר היחיד שמעכב אותו הוא המתנה "להסכם מסודר בכתב". בסופו של התהליך, מבטיח לב ארי, ישובו לפעילות כמעט כל התכנים שהופיעו בו ערב הסגירה, בכפוף למגבלות עליהן הוסכם עם אנשי תעשיית הבידור.
 
במתכונתו החדשה, יוכל האתר לסקר את כל התכנים שהופיעו בו קודם אולם לא ניתן יהיה לכלול בהם שמות של קבצים או שאר מילות קוד שמטרתן לסייע למצוא את הקבצים בתוכנת האימיול. לדברי לב ארי: "הכל חוזר במתכונת סיקורים". כמו כן, גם הפורומים שבאתר עומדים לחזור לפעילות כאשר המטרה, על פי לב ארי, היא "להחזיר את כל הפורומים לפעולה, כאשר תהיה הקפדה על כך שלא יופיעו תכנים לא חוקיים". כך למשל תתאפשר במסגרת הפורומים תמיכה בקידודי סרטים באופן כללי, אך לא יותר לפרסם הודעות הקוראות במפורש לסייע בקידוד סרט המוגן בזכויות יוצרים.

בשלב זה מופיעים באתר רק קטגוריות האומנים וכמה פורומים שאינם עוסקים בשיתוף. אלה שבו לאוויר בזכות הבנות אליהן הגיעו בתחילת החודש ליונטוורק והגופים שתבעו אותו, ואשר צימצם בפועל את צו המניעה הגורף נגדו. ההבנות מאתמול מהוות צמצום נוסף, רחב ביותר, של הצו הגורף.
 

"בלי התחכמויות"

במסגרת ההבנות הודיעו התובעות כי אין להן התנגדות לכך שיהיו באתר "ביקורות על סרטים, בנוסח המקובל בעיתונות, תוך התמקדות ביצירות שפורסמו על ידי יוצריהן במדיות השונות ומבלי שתהיה רמיזה או הכוונה לגולשים על סרטים ששוחררו להורדה ברשת". על פי נציג התובעות, עו"ד פרזנטי "הכוונה היא שיהיה אתר חוקי וראוי ולא שנצטרך להיות שוטרים כל הזמן. אם נגלה שהביקורות מכוונות לקבצים חדשים באימיול ולמעשה מהווים 'התחכמות' אנו נדרוש את הפסקת הביקורות". בשיחה עם חיים ברשת ביקש פרזנטי להבהיר כי אין מדובר על "חזרה לפעילות", אלא ל"פעילות בדרך חוקית". "כל עוד האתר יפעל ברמה העיתונאית, הכל יהיה בסדר", מזהיר פרזנטי, "אבל אם הוא יחרוג מכך, נחזור לצו מניעה מלא". בביטוי "חריגה", מתכוון פרזנטי לכך שלליונטוורק "אסור יהיה לכלול, באופן חד וחלק, שום איזכורים לקבצים, לאימיול ולאינטרנט".
 
 

הסכם קרוב גם עם להלה

במקביל, מתנהל מזה כמה ימים משא ומתן על הסדר דומה עם אתר להלה. מפעיל האתר, אמיר חיים, מסר כי "האתר עומד לשוב לפעילות במתכונת מורחבת וכרגע נותר רק לסכם את הפרטים הטכניים". חיים לא היה מוכן לאשר כי האתר המחודש ימשיך לכלול קישורים ישירים לאימיול, אך הבטיח כי הוא "יפעל במתכונת דומה מאוד לזו שהיתה טרם הסגירה".

בתשובה לשאלה האם יאפשר ללהלה לכלול קישורים ישירים לאימיול לתכנים שזכויות היוצרים עליהם לא שייכות לאירגונים שהוא מייצג, אמר פרזנטי כי את זה הוא "לא יכול למנוע".
 

מה הלאה?

ההבנות הזמניות עם תעשיית הבידור, יאפשרו את המשך פעילותם של אתרי השיתוף עד לדיון בתביעה עצמה בבית המשפט ויאפשרו לוותר כליל על הדיון בצו המניעה, שהיה אמור להתקיים בשבוע שעבר אך נדחה לבקשת אחד הצדדים.

דילוג על שלב זה יאפשר לצדדים לגשת היישר לדיון בשאלות המשפטיות המהותיות הנוגעות לשיתוף. לדברי עו"ד חזקיה, "השאלות העקרוניות בנושא שיתוף הקבצים שנותרו במחלוקת יועברו להכרעת בית המשפט שיתבקש להכריע בשאלות כמו האם הגולש הספציפי מבצע הפרת זכויות יוצרים בכך שהוא מוריד קובץ מוגן בזכויות יוצרים לשימוש פרטי, והאם האתר שותף להפרה בכך שהוא מציין שמות קבצים המופיעים בתוכנות השיתוף, או מסייע בדרך אחרת להפר את זכויות היוצרים של התובעות". דיון זה, מעריך חזקיה, לא ייערך לפני מאי 2006.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by