ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: צרות בהייטק 

השבוע ברשת: צרות בהייטק

 
 
אורי ברקוביץ`

הסוד המלוכלך של פנדורה, הווירוסים מגיעים לפליסטיישן וסגוואי השטח נוחת בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההצגה שהייתה מתוכננת לשלשום בבית המשפט המחוזי בחיפה נדחתה לעת עתה. אתרי שיתוף הקבצים, שנסגרו לפני חודשיים בדיוק בצו בית המשפט, היו אמורים להיפגש לראשונה פנים מול פנים עם התובעים, במקום שבו נגמרים הטוקבקים ומתחיל "הדבר האמיתי".
 
הוא זכאי?
 הוא זכאי?   
במקביל להחלטה על דחיית הדיון, פורסמו לראשונה התגובות הרשמיות של אתרי השיתוף להאשמות נגדם. עיקרם - השיתוף הוא חוקי, ולכן גם הפעילות שלנו חוקית. גם אם תוכיחו לנו שאנחנו טועים – לאתרי השיתוף אין שליטה על הפרת זכויות יוצרים, אין הם מעודדים אותה, אין הם מפיקים ממנה רווחים והיא תמשיך לשגשג איתם או בלעדיהם. מלבד זאת, מה ההבדל ביננו לבין אתרים אחרים שמסקרים את נושא השיתוף, דוגמת זה שעומד לפניכם בזה הרגע?
 
בדיון הקרוב יוחלט האם צו הביניים, שעצר את פעולתם של האתרים, יבוטל באופן מוחלט או באופן חלקי, מה שיאפשר להחזיר לפעילות את האגפים באתר שאינם מכילים חומרים שלתובעות יש זכויות עליהם.
 
 
למרות הצהרות כל הגורמים המעורבים כי הם אינם שוללים פשרה, לא הייתי ממליץ למשתפי הקבצים לעמוד עם האצבע על כפתור הרפרש בציפייה לחזרת האתרים במתכונתם הישנה. ארגוני תעשיית הבידור הלכו אל בית המשפט בכדי להצטייד בנשק שיאפשר להם להילחם במשתפי הקבצים עצמם, והם מצהירים על כך בפה מלא ובכל הזדמנות אפשרית. יתכן אף שהם סימנו כמטרה את ספקיות האינטרנט ואת שירותי השיתוף עצמם. כיוון שהם לא מאמינים באמת שחיסול של ליונטוורק ולהלה יפגע כהוא זה בסצינת השיתוף, גם אם אתרי השיתוף יירדו על ארבע, הם עדיין לא יהיו מוכנים לשום פשרה. הם מייחלים לתקדים משפטי והם לא יירגעו עד שהם יקבלו אותו. אם צריך, הם ילכו עם זה עד לבית המשפט העליון.
 

הפתרון הנכון - לסגור את אתרי השיתוף

למרות שאתרי השיתוף לעולם לא יקבלו אותה, יש לי עצה אחת בשבילם: למען השיתוף - תוותרו. תודיעו שאתם הולכים לעשות לביתכם, תגידו יפה שלום ותחזירו את השרתים לאפסנאות. חבל על הזמן שלכם, חבל על האנרגיה, חבל על הכסף. לתעשיית הבידור לקח שבעה חודשים להכין את התביעה נגדכם. אם תוותרו, כל העבודה הזו תרד לטימיון. אם הם ירצו לתבוע אתרים אחרים, הם יצטרכו להתחיל את הכל מחדש. בינתיים השיתוף ימשיך לחגוג וחברות התקליטים והסרטים אולי יבינו שהפיתרון האמיתי נמצא בכלל מחוץ לבית המשפט. (לכתבה)
 

2,100 תביעות

 
• המאבק נגד השיתוף מחוץ לגבולות ארצנו, כידוע, נמצא בשלב מתקדם בהרבה והשבוע אף יצא לדרך נחשול התביעות הגדול אי פעם נגד משתפי קבצים מחוץ לארה"ב. כמה תביעות? לא 784 וגם לא 261. מספר הקסם שאמור להפחיד אתכם בחזרה לחנויות הדיסקים עומד הפעם על 2,100.

התביעות הוגשו נגד גולשים באוסטריה, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, איסלנד, אירלנד, איטליה, בריטניה, יפן, סינגפור ובפעם הראשונה גם בארגנטינה, שוודיה, שוויץ והונג קונג. אולי כיוון שאין בה אלטרנטיבה חוקית לשיתוף, נשארת ישראל לפי שעה מחוץ לרשימה. (לכתבה)
 
• ובארה"ב עצמה, נודע השבוע, הוגשה לקונגרס הצעה להחמיר בענישה על הפרת זכויות יוצרים. (לכתבה)
 
יהי זכרה ברוך
 יהי זכרה ברוך   
• יתכן שלא ידעתם, אבל לאינטרנט יש אחות בשם "אינטרנט 2", גירסה סגורה ואקדמאית של הרשת הרגילה. עוד פרט מעניין הוא שלאינטרנט 2 היתה רשת שיתוף קבצים משלה בשם i2Hub. חבל שלא ידעתם את כל זה עד עכשיו כי השבוע נסגרה i2Hub על ידי חברות המוזיקה. (לכתבה)
 
• והנה ההוכחה הטובה ביותר שכל זה ממש לא מזיז לגולשים: תעבורת שיתוף הקבצים עלתה ב-30% לעומת התקופה המקבילה שנה שעברה. (לכתבה)
 

ניפגש בבסיס

לא עברו שלושה שבועות מאז הופעת השמועות הראשונות, וכבר השיקה גוגל את שרות גוגל בייס. קצת קשה להסביר מה הוא עושה בדיוק, אבל אנחנו ננסה: בעזרת השירות יכול כל דיכפין להעלות לרשת כל סוג של מידע, ישירות למאגר שבו מנוע החיפוש (והגולשים), יוכלו להתמצא בו בקלות רבה. מדובר בשירות בעל פוטנציאל לתחרות קשה עם אתרי מודעות כמו איביי וקרייגליסט, הפופולריים מאוד בארה"ב.

אין כמעט הגבלה על תוכן המידע (למרות שאסור לסחור בחלקי גופות), כך שתוכלו לפרסם מודעות בכל נושא, החל ממתכונים לעוגות, מודעות דרושים, היכרויות, יד שנייה ועד לחדשות ומאמרים. בקיצור - כל "דבר". לרשות הגולש עומדת מערכת גמישה שמאפשרת לו גם להתאים את המודעה לכל סוגי המידע שהוא רוצה להעלות, ואף להמציא קטגורייה משלו אליה תשתייך המודעה. (לכתבה)
 

חדשות וכאלה

• אזרח אמריקני למד על בשרו: אם רוצחים, לא מחפשים (אחר מילים מפלילות באינטרנט). בשביל זה יש אינטרנט קפה. (לכתבה)
 
• סוף לסיפור: הדיסקים המרגלים של סוני יורדים מהמדפים. בינתיים. במיקרוסופט מבטיחים: חלונות 64 ביט תחסל את האפשרות להשתמש בכלי ה-RootKit, זה שאיפשר לרוגלה להסתתר היטב אצלכם במחשב. ואם לרגע התבלבלתם, יש מי שטרחו לסדר את השתלשלות הפרשה על ציר הזמן.
 
ועידת המידע הראשונה בטוניס. ציור מהמאה ה-12
 ועידת המידע הראשונה בטוניס. ציור מהמאה ה-12   
• גם ynet, גם מעריב ואפילו שר החוץ סילבן שלום התאמצו להביא משהו מעניין מאיזו פסגת מידע בתוניס. הם לא ממש הצליחו, וכנראה גם לא ממש באשמתם. אם אתם בכל זאת מתעקשים לקרוא משהו על הוועידה הלא ברורה הזו, תעשו לעצמכם טובה, ותבדקו מה לתומר ליכטש (nrg) יש לומר בעניין.
 
• באותה פסגה הוצג לראשונה, סופסוף, אבטיפוס של המחשב הנייד לעולם השלישי: מחירו 100 דולר והוא מופעל על ידי מנואלה. מעכשיו שתי הידיים יהיו עסוקות בזמן שיטוט באתרי פורנו. (לכתבה)
 
 
• גורו האופנה האוסטרלית מאלני מוס בחדשות מרעישות: "עובדי תעשיית המחשבים הם המתלבשים הגרועים ביותר". כן, אבל נראה אותך משנה סיסמא באאוטלוק בלעדינו. (לכתבה)
 
• אם יש לכם עשרים ותשעה וחצי אלף שקלים חדשים מיותרים (לא כולל מס ערך מוסף), אוהבים שטח (ואתם גם מאלה שמתלבשים גרוע, אם יורשה לי), אולי תרצו להיות בעליו של גירסת השטח של הסגוואי. (לכתבה)
 
• גירסת הבטא הראשונה של אופיס 12 יצאה לדרך. עכשיו גם ברשתות השיתוף. (לכתבה)
 
• שישו ושימחו: סימנים לכך שאפל עומדת להקדים את השקת המקינטושים המבוססים על מעבדי אינטל במקום IBM מיוני לינואר. (לכתבה)
 
לא 4X4 אבל עדיין מגניב
 לא 4X4 אבל עדיין מגניב   
• יש לכם אתר משלכם? בוודאי תשמחו לשמוע שלגוגל יש שירות חינמי חדש שיעשה לכם אחלה סטטיסטיקות על הגולשים שלכם. סטטיסטיקות זה טוב, לא? (לכתבה)
 
• מפחדים מאופן-אופיס, האלטרנטיבה החינמית של האופיס של מיקרוסופט? במיוחד בשבילכם עלה לרשת פרויקט מדריכי וידאו שיראו לכם שהשד דווקא די נחמד. (לכתבה)
 
• שירות הרדיו המקוון פנדורה – עכשיו בחינם. (לכתבה)
 
• חור בשירות הרדיו המקוון (והחינמי) פנדורה מאפשר לכם להוריד שירים למחשב. (לכתבה)
 
• האינטרנט משלימה פערים: עיתון "הצבי", הפרוייקט המפואר של מחיה השפה העברית, זכה לגירסה מקוונת. (לכתבה)
 
• 3,400 שעות, 4,800 פרקים, 10 סדרות, בחינם, החל מינואר 2006, בשירות In2TV של טיים וורנר ו-AOL. (לכתבה)
 
• גל מור (ynet) עם סקירה עדכנית ומרשימה של שירותים ליצירת דף בית מותאם אישית ורוני שני עם ההזדמנות טובה להיחשף לטכנולוגיית ה-Ajax החמה.
 
• שתי תוכנות VoIP חדשות הגיחו לאוויר העולם. IVE של סוני ועוד אחת של חברת Yark Communications. (לכתבה)
 
 
• שלושה וירוסים חדשים תוקפים את הקונסולות הניידות של סוני ונינטנדו. (לכתבה)
 
• עוד מספרים: אינטל השיקה שני מעבדים חדשים המאפשרים להריץ על המחשב שתי מערכות הפעלה במקביל, בין אם הן שונות או זהות. (לכתבה)
 
• ח"כ יאיר פרץ ברעיון מבריק – שירות הלשנות מקוון על עבירות סמים. אתם רואים, לא צריך להיות אקדמאי בשביל לחשוב על רעיונות טובים. (לחצו כאן בכדי להריץ 11 שורות שהתפרסמו בנושא ב-nrg).
 
• מחקר ישראלי חדש, חשוב ומעניין מאוד מגלה פערים בין דרישות הקהל, סדר העדיפויות של העורכים והמצב בפועל, באתרי התוכן בישראל. (לכתבה)
 
• עובדי ההיטק - לא מספיק שאתם לא יודעים להתלבש והמשרה שלכם בקרוב תעבור להודו. עכשיו אתם גם צריכים להתחיל לחשוש מנשים חרדיות. (לכתבה)
 
• השבוע במומחה: אאוטלוק חושב שדואר בעברית הוא דואר זבל? רוצים שהמחשב יודיע לכם בכל פעם שהתקבל מייל חדש? מה עושים כשתוכנת אופיס נתקעת, מחזירים את התפריטים לוורד ומצגות בלי בעיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by