ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סופשבוע דניס פוטר (ב') 

סופשבוע דניס פוטר (ב')

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דניס פוטר: הראיון האחרון
עוד שידור למסמך המדהים הזה, הראיון האחרון שהעניק פוטר למלווין בראג מהבי.בי.סי, חודשים ספורים לפני מותו. האומץ. העדינות. החוכמה. המלחמה הנצחית לחיים וההשלמה הבלתי נמנעת עם המוות.

ואצבעותיו המתעוותות, שבקושי יכולות לאחוז בבקבוק המורפיום הנוזלי שממנו הוא נאלץ לגמוע מדי פעם, בראיון, להשקיט את הכאבים. גם מי שלא ראה ולא מעוניין לראות דרמה של פוטר מימיו, יזכה לחוויה נדירה: מפגש עם אדם גדול נפש ברגעיו האחרונים.

קפה בחלב (1980)
אולי החוליה החלשה בסוף השבוע של פוטר. זוג קשישים מגיע לבית מלון מפואר בשנות השלושים, אותו בית מלון בו הם לנו כצעירים מלאי תקווה, למה שאולי יהיה החופשה האחרונה שלהם ביחד: הבעל חולה מאוד. שלא במפתיע, הם מאווררים זה על זו את כל מה ששכב להם על הלב במשך השנים.

במקביל, מגיע לאותו בית מלון זוג צעיר שמעמיד פני נשוי (לא ממש חטא, אבל בטח לא כבוד גדול באותן שנים). האשה יפה, פשוטה בייחוסה, וקצת טיפשה; הבעל חלש אופי, מאוהב, אך נשלט על ידי אמו השתלטנית; ומסביב אורב הזאב (מרטין שואו המצויין מסדרת המתח המיתולוגית "בודי ודויל") - זמר בעל קול נוטף דבש (האב טיפוס לזמר ב"הבלש המזמר"), פלייבוי מזדקן וחלקלק.

קצת איטי, אפילו בשביל דרמה בריטית כבדה מתחילת השמונים.


מהגיהנום באהבה (1976)
15 שנה היתה הדרמה הזו אסורה לשידור בבריטניה, ועד כדי כך פוטר נפגע מהעניין, שהלך ושהקיע מאמצי על להפוך אותה לסרט קולנוע (כושל, בכיכובו של סטינג, ממנו זכור לטוב רק השיר Spread a Little happiness).

השטן בדמות אדם מצודד וחלק לשון, נכנס לחייהם של זוג אנשים בגיל העמידה שבתם עברה תאונת דרכים קשה והיא חיה בביתם במצב של כמעט צמח.

אלא שדווקא "האנשים הטובים" בנו לעצמם חיי גיהנום צבועים וכואבים סביב הבת המשותקת, והשטן - מעשה שטן! - אונס אותה בברוטליות, מה שבמפתיע מחזיר אותה לחיים.

הטענה מאחורי הסרט, שב1976- היתה כה קשה שהצנזור הבריטי התקשה להתמודד איתה, היתה כזו: שיש אנשים שבעצם מעשיהם הטובים גורמים רע, ושיכול להיות מצב הפוך: שמעשה רע יכול להביא לתוצאות חיוביות.

ובמונחים נוצריים: שלפעמים השטן מועיל לעולם יותר מאלוהים.

דרמה ארוכה וקשה לצפיה, אבל טומנת בחובה כמה רגעים ששווים את הכל. דנהולם אליוט מצויין בתפקיד האב, והשטן הוא לא אחר מאשר מייקל קיצ`ן הצעיר, שחקן שהשתבח עם השנים ושסימן ההיכר שלו הוא מין צקצוק מוזר שהוא משמיע בזווית שפתיו.


דניס פוטר: הראיון האחרון; שבת, יס פלוס 19:40
קפה בחלב; שבת, יס פלוס, 20:50
מהגיהנום ובחזרה; שבת, יס פלוס, 22:30

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by